Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Általánosságban mennyi idő...

Általánosságban mennyi idő utan javasolt egy párnak közös gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok 22/L a párom 30 éves.

De én fiatal anyuka szeretnék lenni, viszont mi még fél éve leszünk együtt lassan, ami nem tul sok idő, de ennyi idő után korai még véleményetek szerint? 1-2év a reális?


2017. jan. 8. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Szia! :) szerintem erre nincs "recept". Mi több, mint 4 éve vagyunk együtt -másfél éve házasságban élünk és most vagyok 8 hetes a pocaklakóval. :)) ( több, mint 8 éve ismerjük egymást amúgy. ) Párom 28 éves, én 26 vagyok.
2017. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem neked rá ülni kellene és dolgozni, és csak azután gyereket vállalni. Vagy dolgozol már? Ráadásul nem is ismered igazán a leendő apukát. Nagy felelőtlenség lenne. Az meg, hogy eleve ilyen hülye kérdést felteszel....Nem hiszem hogy neked való már az anyaság. Nem mindig az számít, hogy mióta vagytok együtt, hanem hogy milyen életszakaszban vagytok.
2017. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%

A férjemmel 5 éve vagyunk együtt 1 éve házasok. 22évesen miért mondod magad lánynak? :)

22/N

2017. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy itt megkérdezed ezt, számomra azt jelenti, hogy te is úgy gondolod, hogy korai.

Amúgy fél év után... háááát szerintem irtóra nincs még itt az ideje.


Munkaviszonyod van? "Bedolgoztad" már magad valahova?

Van hova éreznie a babának? Van megfelelő anyagi háttér?


---------

Én 28 vagyok, férjem 37.

5 éve ismerjük egymást,

3.5 éve vagyunk együtt,

1.5 éve eljegyzett,

0.5 éve összeházasodtunk.

Most várjuk a babát.

2017. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Mi párommal első találkozás napján összeköltöztünk, 2 hónap múlva már nem védekeztünk, másfél év múlva jött össze a baba. És bár nem átlagos a sztorink, totál természetesnek tűnt minden, és szuperül elvagyunk. Persze mi 29 és 31 voltunk megismerkedésünkkor. Szóval nem az idő dönt, nem is a kor.
2017. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Természetesen az anyagi háttér meglenne, ha az nincs eszembe se jutna hogy gyermeket vállaljak.

Nem gondolom hogy ebből a kérdésemből feltétlen az kelett hogy lejöjjön hogy nem vagyok alkalmas, persze bizonytalan valami szinten igen, de ezt csak általánosságban kérdeztem, ki mennyi idő után szült...

Egyébként elég jól ismerem a párom mert már előtte is ismertük egymást.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2017. jan. 8. 20:03
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

Az adott partol fugg.

Nekem pl 5 eves kapcsolatban eszem agaba sem volt gyereket vallalni, pedig az exem mar 3 ev utan is akart. Vegul szakitottam is inkabb, nem akartam az idejet vesztegetni, sem az enyemet, nem voltunk ugyanabban a szakaszban ezek szerint.

A ferjemmel pedig ugy alakult, hogy 3 honapos kapcsolat utan osszekoltoztunk, egy eve voltunk egyutt, amikor teherbe estem es tervezetten. Mindketten akartuk, ereztuk, hogy itt az ideje, pedig messzirol sem voltunk olyan regen egyutt, mint az elozo partnereinkkel. (Az o elozo kapcsolata is egy 4 eves kapcsolat volt, 2 ev utan eljegyzessel, se sem az eskuvo, sem a gyerek nem kerult napirendre, mert nem haladtak egyutt elore, emiatt szakitottak is.)


Nem bantuk meg azota sem, van masik gyerek is azota, most varjuk a 3. babat es most kesz a 10. evfordulonk. Tehat nem volt elhamarkodott dontes.



Nem az idotol fugg, sokkal inkabb a kapcsolattol.

Nyilvan a 2-3 honapos kapcsolat keves, annyi ido alatt nem is lehet teljesen megismerni egymast szerintem. Az meg ccsak az udvarlas idoszaka, amikor minden illatos es rozsaszin.

2017. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
30%

En 1-2 ev parkapcsolatra nem vallalnek gyereket. Szamomra esetleg az osszekoltozeshez lenne eleg. 4-5 komoly problemamentes ev utan megbizhato stabil kapcsolatba vallalnek gyereket.


Mi fiatalon ismerkedtunk meg, 4 ev utan koltoztunk ossze (mas varosba jartunk egyetemre) 7 ev utan volt az eljegyzes mikor a ferjem vegzett. 8 ev utan az eskuvonk es most varjuk az elso babankat. 26-27 evesek vagyunk.

2017. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%
Erre nincs recept. Ket olyan batatnom is van, akik egy het utan, az elso szexbol lett terhes. Azota mar 3 gyerek van, boldog hazassagban elnek mindket csaladnal.
2017. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Amikor úgy érzik, hogy együtt akarják felnevelni.

(És persze fel is tudják.)


A fél év szerintem kevés, főleg mert még nagyon fiatal vagy. Én azt mondanám, éljetek együtt még egy ideig.

Ha 35 lennél, lehet, hogy nem ezt mondanám.

2017. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!