Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák teherbeesés előtt...

Anyukák teherbeesés előtt mikor voltatok utoljára rákszűrésen?

Figyelt kérdés
Lehet babát várok és én nagyon szégyenlem, de elég régen voltam rákszűrésen. Terhesen is megcsinálja az orvos? Le fog tolni miatta vajon?
2017. jan. 12. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én augusztusban voltam rákszűrésen s akkor beszéltem az orvossal, hogy akkor babáznánk, szedtem terhesvitamint, szeptember végétől élesben ment a dolog, sikerült is másodjára.

Most hogy elkezdtem járni terhesgondozásra és több orvosnál is voltam, mindegyiknek az első kérdései közt volt hogy mikor voltam rákszűrésen utoljára.

Szerintem megcsinálják terhesen is, de nem fognak díjazni miatta. Te érdeked, járj el ezentúl rendesen!

2017. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Terhessèg előtt én se voltam jóideig... aztán a doki csinált rákszűrést asszem a 12.hét környékén. De kicsit máshogy vette a terhesség miatt. A pálca( nem tudom minek hívják hivatalosan) végére ilyen nagyon puha vmit tett még mondta is h terheseknek csak így lehet levenni. Aztán szólt h lehet lesz kis pecsételés utána de szerencsére nem volt.
2017. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én márciusban voltam, novemberben estem teherbe. Nem fog leszúrni, de ha mégis félsz, hogy lecsesz, akkor mondd azt, hogy 2015 végén voltál és mostanában lenne esedékes. Nemnfog utánanézni, hogy igazat mondtál-e. Megcsinálják terhesen is, ha a terhesség végéig több, mint egy év telne el az előző szűrés óta.
2017. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első terhességem előtt jóóóó rég, nem toltak le miatta, megcsinálták. Második terhesség előtt 2 éve volt már akkor, szintén nem toltak le miatta, egyébként sok orvos szerint bőven jó 2 évente járni, a tb is csak 2 évente "finanszírozza" elvileg.
2017. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

A TB 1 évente finanszírozza.

Nyugi kérdező, amikor rákérdeznek, mond meg, hogy "több, mint 1 éve", aztán kész.

Le fogják venni.

2017. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 4+3 hetesen voltam, semmi gond nem volt, megcsinálták a rákszűrést.
2017. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az első terhességem előtt kb még sosem voltam szűrésen mivel nem tudtam hogy kell majd...6 hetes terhes voltam, akkor vette le a kenetet. Nem szúrt le egyáltalán pedig elég vaskalapos doki volt...aztán az első szülés után kellett volna menni egy évvel de mivel akkor már gyurtunk a kistesora gondoltam majd megint levetetem akkor ha ugyis megyek az elso vizsgalatra...ez egy masik doki volt mar de ez sem cseszett le es szo nelkul levette a kenetet (az elso doki sztk utobbi meg magán)
2017. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2014 januarban voltam ( eletemben eloszor ), 2014

szeotemberben lettem terhes.

Nem voltam azota, Angliaban lakom itt 3 evente van, most kuldtek a levelet, hogy menjek, de nem merek.

2017. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindkettö gyerköc tervezett volt igy pont elöttük 1 illetve 2 honappal.(gyorsan összejöttek)

De én azért is mentem hogy a doki megnézze hogy minden rendben,nincs akadálya a gyereknek,stb.

Születésük után pedig évente járok.Utálom,de rászánom magam.

2017. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást!
2017. jan. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!