Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen mozgást szabad ill....

Milyen mozgást szabad ill. nem szabad végezni annak, aki bármikor terhes lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ha valakinél épp zajlik a beágyazódás, vagy már meg is történt, azt megzavarhatják bizonyos mozgásfajták, de nem vagyok teljesen tisztában vele, hogy melyikek árthatnak és milyen mértékben kell ahhoz végezni. Pl. a futásról hallottam, hogy ilyen esetben nem túl jó, no de kocogni azért szabad? És mi a helyzet a hasizomgyakorlatokkal? Tudniillik szeretnék minél jobb formában lenni, hogy ne szaladjon majd el velem túlságosan a mérleg terhesség alatt se, de egyszer már elment egy baba az elején és többet azt nem szeretném, ezért félek. :-/ (Bár az valószínűleg egy erős fájdalomcsillapítótól volt) Mivel ilyen óvatos üzemmódba kapcsoltam, már most nem érzem jól magam a bőrömben, meg nem szeretnék cukorbeteg se lenni, amire ugye terhesség alatt amúgy is sok esély van. Szóval: mivel tarthatom jó formában magam úgy, hogy egy esetlegesen "lappangó" terhességet ne zavarjak meg vele? Nagyon köszi előre is a segítséget!

2017. jan. 9. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Relax, ha az a baba be akar ágyazódni, akkor sem a futás, sem a szumóbirkózás nem befolyásolja a teherbeesést.
2017. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan mozgás, amit kifejezetten tiltananak -az extrém illetve a kuzdo sportokon kívül-ha nem épp a terhesség elején kezded el. Ha már uzod a sportot, semmi gond nem lesz
2017. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden mozgást nyugodtan végezhetsz. Terhesen pedig az olyan mozgásokat folytathatod, amiket eddig is csináltál, így van már hozzá izomzatod: pl. nem fogja pl. "megemelni" magát az, aki a nagyobbik gyereket eddig is állandóan emelgette.
2017. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semelyik olyan mozgas nem fog megártani, vagy gátolni a teherbeesést amelyiket azelőtt is rendszeresen gyakoroltad, tehát már megy a mozgásforma különösebb megerőltetés nélkül. Pl. ha eddig futottal naponta 3 km-t akkor nem tortenik semmi, ha ugyanext a tavot ugyanolyan sebességgel lefutod, viszont az nem teHET jót, ha ezt növeled 5 km-re es gyorsitasz a tempón.
2017. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudtam, hogy terhes vagyok, épp tetőt cseréltünk, létrát másztam, meg áztam, nagytakarítás is volt bútor mozgatással, csak a 9. Héten jöttem rá, hogy terhes vagyok (2 éve nem védekeztünk, ez volt az első hónap, hogy nem görcsöltem rá, és volt valami rovid barnázas, gondoltam a stressz meg a megeröltetés). Aggodva mentunk az első UH ra, de minden rendben volt a babával, a doki megnyugtatott, hogy a terhesség nem betegség, ezutan vigyázzak jobban, ne emeljek, egészséges életmód, semmi stressz
2017. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Csak az ugrálás, rázkódás nem ajánlott az első trimeszterben, de a legelején, amikor nem is tudod, hogy terhes vagy, ezek sem okoznak gondot, nyugodtan hasazzál, azt terhesség alatt is lehet egyébként, bár én inkább leálltam vele a biztonság kedvéért.
2017. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, az "ugrálás-rázkódás", amit már hallottam, ezért voltak kétségeim a kocogással kapcsolatban. Azt inkább csak jó időben szoktam, a szabadban, akkor se kilométereket -ez a másik, ami miatt aggódtam, hogy ha nem csinálom rendszeresen, akkor szabad-e. De ha úgy van, hogy mikor még nem tudja az ember, hogy terhes, akkor még tényleg nem lehet ártani az ilyesmivel, az szuper! :) Végül is anyáink, nagyanyáink se voltak éppen relax üzemmódban, még nagy pocakkal se, nemhogy az elején..:) Csak tényleg az az eset olyan ijesztő volt számomra, hogy hibáztattam magam, hogy biztos a konditeremben megerőltettem magam és azért nem lett végül baba belőle. :( Szeretem a hasizomgépet, mert nem terheli úgy a nyakam, mint a felülés, de jobban érzem az alhasam tőle és ez is kétségeket ébresztett bennem.
2017. jan. 9. 13:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd nyugodtan a sportos életmódot. Sajnos én nem így tettem, féltem, hogy ártok a futassal, a kondival, így leálltam vele.

A babára másfél évet vártunk, közben rám jött jó pár kg :(

Terhességi cukorbeteg lettem persze. Most újra csini vagyok terhesen is a diéta miatt. De jobb lett volna ezt megspórolni magamnak.

Ne légy ilyen feleslegesen aggódó, mint én voltam!

2017. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

En heti 4x edzek teremben illetve triatlonozok ha jobb az idö.(ilyenkor télen is van futás,uszás bent történik)

Nekem az a modszerem,hogy a menstruáciom idöpontjáig rendesen edzek,majd ha közeledik az idöpont akkor 2-3 napra megállok (igy max 1 edzés ha kimarad) ha megjön,akkor folytatom tobvább,ha nem,akkor teszt,stb és ha pozitiv akkor jön a könnyitett edzés folyamatos orvosi kontroll mellett.

Én már voltam egyszer terhes és akkor is igy csináltam.(Annyi persze hogy nem bicikliztem és a terhesseg vége felé,utolso trimeszterben inkább csak usztam.)

Ami még nagyon fontos és egyik orvos sem tudja helyetted az az,hogy figyeld magad mi az ami kellemes,mi ami kényelmes még.

A másik amire odafigyelhetsz még a kajálás.nem kell ketto helyett enned.elég plussz 300 kcal naponta.

És sok séta...terhesen hidd el iszonyat fitten tart majd,és sok segitség hogy ne vizesedj,stb.

Ha ezekre odafigyelsz tuti nem hizol el terhesseg alatt sem.

Én igy 10 kg-ot hiztam és ebböl a baba volt 4500 gr,60 cm.Szoval azt sem mondhatom hogy alultáplált lett volna.

Terhesség után szinte azonnal regenerálodtam,pedig császároztak.A hasam is gyorsan (2honap) visszament.

Sok sikert a babához és ne hagyd abba a mozgást terhesen sem,csak válaszd ki a legmegfelelöbb mozgásformát hozzá.(torna,uszás még ajánlott is)

2017. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jókat írtok! :)

Esetleg arra valami tipp, hogy ilyenkor, mikor már nincsenek termékeny napok, de még nem is esedékes, hogy megjöjjön, csak van ez a hülye "mindjártmegjön"-érzés gyakori pisiléssel és azok előtt "terheshassal", akkor milyen mozgás a legjobb? Érzetre azt mondanám, hogy valami mozgalmasabb, de azt nem tudom, konkrétan miféle edzésnek örülne a hastájékom (amitől esetleg laposabb lehet ezekben az időszakokban is és közben mondjuk el tudok menni mosdóba, ha kell) -és persze nem ártok vele, ha esetleg lenne ott valami. :)

2017. jan. 9. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!