Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » El tudnátok magyarázni nekem,...

El tudnátok magyarázni nekem, hogy ez hogy van?

Figyelt kérdés

Olvastam róla, hogy a peteérés és ovuláció nem feltétlenül ciklus felénél lehet, hanem akár hamarabb vagy később is. Nekem kb. 2 napja volt ovum elvileg, de azóta brutálisan fel vagyok puffadva meg fájnak a melleim. Akkor, ha mondjuk 1 héttel korábban volt ovum, ez már beágyazódás jele is lehet?

Volt, aki azt írta, hogy ciklus 6. napján lett terhes rendkívüli peteérése volt, és 1 hét múlva volt a "rendes" peteérése, de a baba méreteiből kiderült, hogy a 6. napi fogant meg. Mivaaaaan? Én ezt nem értem. És a ciklus közepi petéjével mi lett? Attól az még távozott 14 nap múlva menstruáció által? Közben meg terhes?


2017. jan. 15. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó volt:) hát igen nemcsak a ciklus közepén lehet peteérés nekem a 18. napon volt!
2017. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem ciklus 3. Napján. Ugyanis menstruációm 3. Napján történő aktusból lettem várandós
2017. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És akkor így ciklus felénél nem is volt peteérésed?
2017. jan. 16. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka az, hogy valakinek egy ciklusban kétszer legyen peteérése, hisz ez kb két hetet igénybe vevő hormonális folyamat.

Igen vannak olyan nők, akiknek adott ciklus elején vagy végén van. Ők a kivételek.

A többségnek ez általában a ciklusa közepén van, persze ha 28 napos a ciklusa, akkor a 14. napon van a peteérés.

Ha hosszabb a ciklus akkor valószínűleg később van a félidőhöz képest a peteérés. Ezt úgy tudod megállapítani, hogy amikor már megjött vissza számolsz 14 napot és akkor volt peteérésed, mivel a peteérés utáni időszak általában mindenkinél fix 14 nap, de legalábbis 12 és 16 nap közé esik.

2017. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor, ha a ciklus 3. napján történő peteéréskor nincs fogantatás, akkor tulajdonképpen az előző menstruáció után kb. 17 nap múlva van újra menstruáció???
2017. jan. 16. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Azok akiknek pl 28 napos a ciklusuk és a 3. napon van peteérésük nyilván nem igaz rájuk a 14 napos luteális szakasz, ők a kivételek akiket említettem!

Ha úgy gondolod, hogy te is közéjük tartozol és tényleg peteérésed volt, mert követték uh-val, vagy csináltál lh tesztet, akkor a vélt peteérés napját követő két hét múlva csinálj először tesztet, mert akkor már van esély rá hogy kimutatja.

2017. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Otthoni módszernek a peteérés megállapítására a hőmérőzés, olvass utána és próbáld ki.


Még a kérdésedhez annyit:

" ciklus közepi petéjével mi lett? " ha nem termékenyül meg a petesejt egy nap alatt elsorvad és felszívódik. A menstruáció alatt a méh nyálkahártyája válik le és ürül ki!

2017. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a hőmérőzés a legjobb - ezt akartam írni
2017. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Bár hőmérőzni nem szoktam, úgy gondolom, hogy nekem ciklus közepe táján szokott lenni a peteérésem, mivel olyankor szoktam érezni mensihez hasonló érzéseket.

2017. jan. 16. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!