Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy PCOS-es nőnek mindenképpen...

Egy PCOS-es nőnek mindenképpen nehezebb a teherbeesés?

Figyelt kérdés

Kicsit szomorú vagyok. Jó lenne ha tudnátok mondani pár pozitív vagy akár negatív tapasztalatot mert még sosem beszéltem erről senkinek. Az utóbbi miatt lehet, hogy kicsit hosszúra fog sikerülni.


15 éves koromban voltam endokrinológusnál ahol mindig vettek vért, cukorterhelést csináltak, voltam hasi ultrahangon is. A háziorvosom küldött el mert észrevette, hogy borotválom a hasamat. Igazából nem emlékszem, hogy régen mennyire voltam szőrös mert azért borotváltam le először mert egyszer kilátszódott a hasam és egy barátnőm megszólalt, hogy "csak a fiúknak szőrös a hasuk!"... nem bántásból mondta, de nagyon elszégyelltem magam és még talán aznap leborotváltam. Óriási hiba volt. Apukám eléggé szőrös típus, lehet, hogy csak az ő génjeit örököltem mert amúgy is nagyon hasonlítok rá. Aztán elkezdtem borotválni a combjaimat is. Az arcomon szerencsére nem nagyon látszik a szőr de van...


A vizsgálatok eredménye végül az lett, hogy PCOS gyanús vagyok. A cukorterhelésnek jó eredményei lettek és ha jól emlékszem különösebb probléma az ultrahangon sem volt. Egy idő után már csak magasság és súlymérés (van túlsúlyom) volt az endokrinológián ezért nem mentem oda többet. Azóta nem voltam emiatt orvosnál és szégyen, de még nőgyógyásznál sem. Szégyellem a testemet, pedig tudom, hogy látott már sok ilyet.


Már régóta nem számolom, hogy mikor jön meg és mikor múlik el mert általában akkor szoktam csak vérezni ha a barátommal együtt vagyok, azon kívül mindig csak barnás van és van amikor eltart akár egy hónapig is vagy 3 hétig. Legutóbb karácsony előtt jött meg, akkor rendesen 1 hétig tartott és 3-4 napon keresztül olyan erős volt, hogy félóránként-óránként kellett cserélnem tampont és betétet is. Azelőtt nem is emlékszem mikor véreztem rendesen. Néha van olyan, hogy egyáltalán meg se jön pár hónapig.


Nemsokára szeretnénk már kisbabát a párommal de már most el vagyok keseredve mert úgy tudom, hogy ennek a betegségnek az egyik legjellemzőbb tünete a meddőség. Nem tudom mi lenne velem, hiszen semmi más álmom, vágyam nincs csak az, hogy gyerekeket szüljek és neveljek a párommal együtt (nyilván nem ész nélkül). Már nagyon muszáj lesz dokihoz menni de félek, hogy mit fog mondani.


Ismertek olyan nőket akik mégis teherbe estek és gyereket szültek viszonylag könnyen? Egy kis biztatásra lenne szükségem, de szívesen fogadok negatív élményeket is. Kérlek ne szóljatok le amiért nem mentem még orvoshoz, erőt fogok venni magamon.

20/L


2017. jan. 25. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, ha durva leszek, nem bántásból írom, hanem megdöbbenésből: te normális vagy?! 20 évesen nem mész el dokihoz össze-vissza vérzéssel, ami van, hogy 3-4 hétig tart?!

Erre nem magyarázat, hogy szégyelled a tested, ez olyan fokú butaság, amire nem találok szavakat hirtelen.

Nem tudlak megnyugtatni, ebből nem lesz baba.


Ha jól értem, PCOS-ed nincs. Durva hormonzavarod (ami okozhat szőrösödést) viszont igen, és még örülj, ha ennyivel megúszod.


A hasadat meg gyantáztasd. A borotválástól pont olyan lesz, mint apukád borostája...

2017. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és egy kérdés: azt hogy értetted, hogy csak akkor vérzel, ha a barátoddal együtt vagy? Aktus után vérzel?

Mert ha igen, az nem menstruáció.

2017. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehezen estem teherbe,majd el is vetéltem.az egyik petefészkem pcos gyanús volt,rossz lett a cukor terhelésem,kiderült hogy inzulin rezisztenciám van.gyógyszer szedés,diéta,pár kg fogyás és lettbegy gyönyörű kislányom 😍 a pcos mellett nem hallottam még senkit hogy össze jött volna a baba,amíg nem lett a gond kezelve.azon kívül,hogy nem sikerül a baba,vagy sikerül,de vetélés a vége,sok problémát okozhat,ne tedd ezeknek ki magad.én is szégyenlem a testem,deréktól lefele teljesen férfias szörzet.sok,fekete,borzasztó.nálam ez genetikai😩 de mentem és mentem orvoshoz.sok mindenen túl vagyok,már nem érdekel mit szól egy nőgyógyász a szőrömhöz vagy a túlsúlyomhoz.kicsit hosszú lett,bocsi
2017. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
PCO és IR-ES vagyok 10 hónap után sikerült a baba. Most itt szuszog mellettem a kislányom aki vasárnap lesz 1 hónapos. 23 L
2017. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menny nyugodtan orvoshoz hisz nem te leszel az elsö nö aki nem tul sürün látogatja a nögyogyászt.De ne huzd a dolgokat mert valoszinü hogy nem 1-2honap lessz mig helyre raknak,manapság már nagyon gyakori ez a betegség és megfelelö kezelès melett teherbe esnek
2017. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!