Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópos PCO műtét után...

Laparoszkópos PCO műtét után kinek mikor sikerült a baba?

Figyelt kérdés

nincs még belátható időpont mikor lesz a műtét, 2 hónapja mondta a nőgyógyász, hogy PCO-m van.

Sajnos nem most alakult ki, első menzesztől lehetett mert a tünetei akkor kezdődtek nálam, sajnos a szőrösödéssel, ok nélküli hízással, rendszertelen menzesszel kellett felnőnöm, míg egy normális nőgyógyász mondta, hogy bizony ez a gond.


Endokrinológusnál 1 hónapja voltam, 1,5 hét mulva megyek vissza az eredményekért, mondta a nőgyógyász, hogy utána ír ki műtétre.


Már nagyon várom, nagyon szeretnénk babát és főképp azok története érdekelne akik úgyszintén régóta, erős tünetekkel küzdöttek ezzel és volt műtét :)


Persze mindenkit szivesen meghallgatnék, mert nem tudom mire számíthatok :( :)


Köszönöm előre is :)



2016. okt. 7. 09:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Utólag annyit kérdeznék, hogy a gyógyszeres kezeléstől bekövetkezhet hízás? Vagy épp a PCO által felerősített hízási hajlamot csökkenti?
2016. okt. 7. 09:18
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

még nem is szedtél gyógyszert,de már műtenek?

nem várnak,hátha hat a hármas kezelés,és felszívódnak a ciszták?

2016. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha lyuggatni, vagy csonkolni akarják a petefészkedet, azt ne hagyd, mert attól semmi sem lesz jobb! Ha 2 hónapja van diagnózisod, az semmi. Gondolom nem vizsgált ki endokrinológus, nem kaptál metformint, nem tartasz diétát, nem sportolsz. Ezeket kell csinálni sok-sok hónapokig és akkor lehet magától is peteérésed. A csonkolás nem megoldás a PCO-ra!!!!!!!!!
2016. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Mindkét petefészked PCO szerkezetű? Miért szükséges a műtét?

Sok kicsi ciszta van? Van 1-2 nagyobb? Milyen méretűek?


Nekem egy éve diagnosztizálták, és szó sincs műtétről, gyógyszerről.

A PCO-ra önmagában nem írnak fel gyógyszert, csak IR-rel társul. Néztek Neked IR, TSH, T3-4-et?


Mi is kisbabát szeretnénk. Nagyon nehezen adok le egy dekát is, de nem írnak fel gyógyszert. ( Magánhoz járok)

160 grammos szénhidrát diétát, és sok mozgást ajánlok műtét helyett( heti 3 nap

2016. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Az a szerencsétlen nyomorult orvos , aki alsó hangon 11 évet tanult jobban tudja, mint az, aki itt írogat! Azért, mert titeket így kezeltek, még nem biztos, hogy másnak is ez lesz a bevált terápia. Felháborító, hogy felülírjátok más emberek tudását, ezáltal összezavarva a kérdezőt, aki így lehet nem vállal olyan terápiát, ami az ő esetében indikált. Ha tanultatok volna medicinát, akkor tudnátok, de nem tanultatok és a veletek megtörtént eset nem vihető át másra, akiről olyan kevés információt tudunk, amiből még egy gyakorlott orvos sem tudna objektíven nyilatkozni.

És jó volna, ha itt gyakorin befejeznétek azt, hogy orvosnak adjátok ki magatokat effektíve, nem egyszer láttam, hogy rendszertelen menstruacióra PCOS-t, magas inzulinszintre IR-t diagnosztizáltatok, de olyan is volt már, hogy rosszullétből epilepsziára gyanakodott a válaszadó... Nem is értem az a sok hülye orvos mit bénázik annyit vérképpel, képalkotással és egyéb vizsgálatokkal, miközben itt már egy fingásból megállapítjátok, hogy basaliomája van a betegnek.

2016. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Én is PCO-s vagyok. Az előttem lévőknek igazuk van! A PCO-n a műtét csak ideig- óráig segít. Ha viszont a hormonháztartásodat rendezik gyógyszeresen, mellette diétázol, sportolsz, ha van túlsúlyod és lefogysz, akkor hosszútávon sikeres lehet a PCO-val szembeni harcod! Engem se műtöttek ez miatt. 10-ből 9 orvos ma már nem is támogatja a műtétes kezelést, mert maradandóan károsodik a petefészek. Ha jót akarsz (és gyereket) ezen az úton kéne elindulnod: másik orvos! (legjobban egy meddőségi központtal jársz, mert ott rutinosan, nagyon sok PCO-t kezelnek; jó endokrinológus!; 5 v. 3 pontos cukorterhelés!; és már most elkezdhetnéd a diétát és a mozgást (Aviva torna!). Hidd el, így sikerülhet! Egy dolog nem fog változni: a szőrösödés :(...;de peteérésed lesz!
2016. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5# ostobaságokat beszélsz, de mindegy. Kérdező, keress endokrinológust!
2016. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyira siettem a kérdéssel mert mentem el itthonról hogy kiegészíteném.

11 évesen jött meg előszőr akkor kezdődtek a tünetek.

13 évesen kivizsgáltak aztmondták nincs gond, nincs hormon gond, ultrahan, mri, vérvizsgálatok aztmondták nincs oka a szőrősödésnek és ezeknek.

Nőgyógyász rá sajnos jó pár évre láttott, sajnos beletörődtem, hogy a "gének" miatt vagyok ilyen.


Mindkét petefészkemben ahogy ő mondta tankönyvszerűen láncban sok kis ciszta, ő küldött endokrinológushoz.


Nem mondta pontosan mikor lesz műtét de aztmondta lesz mindenképp, ki kell tisztítani.


Lehetséges, hogy lesz gyógyszeres kezelés nekem erről nem beszélt, nem akartam itt összezavarni a dolgokat :)

2016. okt. 7. 11:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #7-es válaszolóval.


-.-" ... #5

2016. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló, a csonkítás SENKINEK nem válik be, mint kezelés, ez nem szubjektív kérdés. Több évtizede túlhaladott terápiája ez a cisztás petefészek kezelésének. Sok dinoszaurusz dolgozik nőgyógyászként, nekem volt olyan, amelyik azt mondta, hogy ha próbálkozni szeretnénk babával, akkor abba kell hagyni a metformint. Na hagytam is ott azonnal, elhiheted. Metformin kezeléssel, diétával, mozgással lett peteérésem és gyerekem. Nekem is policisztásak voltak a petefészkeim. Végig szedtem terhesen is a metformint, 36. hetesen hagytam abba a szoptatás miatt. Ebben a könyvben leírják, hogy miért nem célszerű a PCOS műtét.


[link]

2016. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!