Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban van esély arra, hogy...

Valóban van esély arra, hogy a menstruáció előtti napokban is teherbeshet bármelyik nő?

Figyelt kérdés

Már mindenféle variációt olvastam ezzel kapcsolatban, ezért nem tudom eldönteni,hogy akkor igen vagy nem, de nagyon örülnék neki,ha igen a válasz.

Tehát a helyzet a következő: a menstruáció előtti egy hétben úgy döntöttünk,hogy nem védekezünk, lesz ami lesz. Ez tettük négy alkalommal és az utolsó alkalmat követő napon megjött a menstruációm, körülbelül akkor amikor ténylegesen meg kellett jönnie. Van arra némi remény,hogy ilyen esetben is teherbeeshetek? Érdemes-e terhességi tesztet venni, ha igen mikor?


2008. okt. 9. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű a terhesség, szerintem. Inkább középidőben próbálkozzatok! Egyébként nekem is van olyan ismerősöm, aki menzesz előtt pár nappal esett teherbe, de utána, ha van is menzeszed, kevésnek, inkább csöpögősnek kéne lennie, és rövidebb ideig kéne, hogy tartson. Akkor esetleg.
2008. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teherbeesésre mindig van esély, csak változik az esélye. Középidőben a legnagyobb, menstruáció alatt és környékén a legkisebb.

Terhességi tesztet szerintem menstruáció kimaradásakor vagy jellegének megváltozásakor érdemes venni. Szóval, türelem: összejön az a baba :) próbálkozzatok tovább!

2008. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, igen, azt még hozzátenném, hogy a menstruációm ezt követően 3 napig tartott és elég gyenge volt, talán egy nap volt. Volt,hogy szünetelt egy pár órára, aztán gyengén folytatódott. Akkor mikor lenne értelme elvégezni egy otthoni gyorstesztet, mert gondolom még korai. Tegnap előtt múlt el ez a napos vérzés.
2008. okt. 9. 22:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kissé kuszán lett fogalmazva a mondandóm, kiegészíteném,hogy érthető legyen:

Ja, igen, azt még hozzátenném, hogy a menstruációm ezt követően 3 napig tartott és elég gyenge volt, talán egy nap volt normálisnak mondható (de az sem igazán erős). Volt,hogy szünetelt egy pár órára, aztán gyengén folytatódott. Eszerint tehát mikor lenne értelme elvégezni egy otthoni gyorstesztet, mert gondolom még korai. Tegnap előtt múlt el ez a 3 napos vérzés.

2008. okt. 9. 23:02
 5/6 anonim válasza:

Szia,

kiszámoltam a Jónás módszerrel,hogy nekem mikor lenne a legoptimálisabb és a menstruációm előtti pár napra hozta ki.

Szóval most én is ebben reménykedek és ebben a hónapban erre az időpontra öszpontosítunk leginkább.

Neked is drukkolok!!!!

2008. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Wow, szóval tényleg te is úgy gondolod, hogy van ilyenkor esély?! Hát ez nagyon bíztatóan hangzik. Nagyon szurkolok Neked is akkor. Bár nem tartom magam egy tudatlan embernek, de őszintén elárulom, hogy először bele sem gondoltam ebbe, hogy ilyenkor is teherbe lehet esni, mert én is csak azt gondoltam, hogy a két menstruáció között kb. középidőben a legoptimálisabb az esély. De most,hogy minket is már elkezdet komolyan foglalkoztatni a dolog, így utánaolvasta egy két dolognak és úgy láttam én is,hogy sokan azt mondják, hogy van akinek kimondottan ezek a napok a legalkalmasabbak. Szóval mielőtt ezt nem tudtam azt godoltam,hogy rosszkor kezdtünk el ilyen bátran cselekedni, de most ezek szerint esély van ilyenkor is. Sőt, egyébként amit a legbítatóbbnak tartok az a szerelemgyerek dolog, ami azt jelenti ugyebár, hogy a baba bármikor megfogannhat a merev szabályoknak ellenszegülve, ha az az együttlét elég szerelemmel és szenvedélyel van felfűtve. Úgyhogy....... :)

Na,majd várom, hogy mi lett az eredményed. Csak azt nem tudom, hogy ilyen esetben akkor mikor érdemes tesztet próbálni? Gondolom a következő havi mesit meg kellene várni és, ha késik akkor. Ugye? Vagy esetleg már hamarabb is lehet?

2008. okt. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!