Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segíthet nekem újra a Clostilb...

Segíthet nekem újra a Clostilbegyt?

Figyelt kérdés

2 éve nagyon szerettünk volna babát. Nem jött össze. A hormonpanel igazolta, h nem volt peteérésem és magas volt az inzulinom. pcos nem igazolódott. Kaptam clostyt. 1. hónap:semmi. 2. szünet volt. Közben orvost váltottam, mert az első közölte velem, soha nem leszek spontán terhes, jöjjön az inszem! Az új orvos adott még clostyt a 3. Hónapban és terhes is lettem. Aztán kiderült pajzsmirigy daganatom van. A 12. Hétben elvették tőlem.

Kaptam radiojód kezelést, ami után 1 évig nem szabad teherbe esni. Én 2 hónap múlva minden segítség nélkül véletlenül terhes lettem. De ezt a terhességet is megszakítatták velem. Szövődményeim nem voltak, nincsenek.

Most ott tartunk, hogy túl vagyunk a pajzsmirigy mizérián, zöld utat kaptunk a babához, a ciklusom rendszeres, nem úgy, mint korábban, mégsem jön a baba, már 5. hónapja.

Korábban nem volt peteérésem, most van, segíthet a Closty, vagy mi lehet a probléma szerintetek?

Az orvosom biztos volt benne, hogy pikk-pakk terhes leszek újra. Mégsem így lett. :((((



2017. febr. 5. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a második terhességet miért kellett megszakítani.

Ahogy azt sem, hogy miért szednél clostit, ha most van peteérésed. Closti csak azon segít. Lehet, hogy progeszteron hiány miatt nem sikerül stb, de 5 hónap még nem sok idő.

Ha az inzulin nem jó, akkor azt ki kell vizsgálni 3 pontos terheléses vizsgálattal és ha gond van, akkor diéta, sport és esetleg gyógyszer.

2017. febr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Leírtam. Sugárkezelés után 1 évig nem vállalhattam babát, ennek ellenére 2 hónap múlva terhes lettem. Csak ezért kellet megszakítani.

A magas inzulint a terhessségek előtt mérték, gyógyszert nem akart rá adni a doki, mert 55 kiló vagyok vasággyal.

De ilyen inzulin értékekkel is terhes lettem 2szer.

Az csak sejtés, hogy van peteérésem, meg ovulációm, mert 29 naposak a ciklusaim.

De köszönöm a választ, a kérdés arra vonatkozott, hogy a closty csak az elégtelen peteérésen segít-e.

2017. febr. 6. 00:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne ha4agudj, én úgy értettem, hogy az egy év letelte után 2 hónappal lettél terhes.

Az ir nem csak a megtermékenyülésnél okozhat gondot, hanem a megtartásnál is. Az pedig tévhit, hogy vékony nő nem lehet ir-es. Closti adasa előtt pedig a peteérésed kellene ellenőrizni hormonvizsgalattal és uh-valm

2017. febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hál'Istennek holnap megyek a nődokimhoz, és a 14. napo leszek. Csináltam ovu tesztet, eddig semmi, még egy halvány csíkocska se. A múlt hónapban viszont volt pozitív ovu tesztem és a hőmérsékletem is jól alakult. Már amennyire meg tudtam állapítani, mivel előtte soha nem mértem. A menzeszem viszont érdekes barnás volt a betéten végig.
2017. febr. 6. 05:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyi mindenen kellett keresztül mennetek :S


Amit én tudok javasolni, illetve tapasztalat részben hasonló. Én terhes lettem két éve, de elhalt az embrió 6 hetesen (illetve valószínűleg ketten voltak) Utána derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, kaptam rá letroxot 1 év alatt jött helyre. Majd közben kiderült nincs peteérésem a terhesség óta, kaptam clostyt két hónapig, peteérés volt (progesteron és uh igazolta) de baba nem lett... Nem szedtem tovább ciklusom továbbra sem volt tökéletes. Majd egy kedves nőgyógyász közölte, hogy nem nőgyógyászati gondom van, mivel sokan vizsgáltak belül és ott minden oké kivéve a peteérést. Fölös clostyval tömni az embert, mert baba attól nem fog megmaradni. Így elmentem endokrinológushoz már elvégzett IR vérvétellel Elég magas 132 inzulin szinttel... Kaptam rá gyógyszert és 3 hónap múlva már a kontrollra terhesen érkeztem.


Tudom írtad, hogy gyógyszert nem szívesen ad a doki, mert vékony vagy. Viszont amit tudok javasolni mindenképp az IR-rel függ össze. Az étrend, fogyni nem fogsz tőle, csak megfelelően kell napi 5ször (6szor) enni, nem mindegy mit mikor. Ez már gyógyszer nélkül is sokat segíthet és meghozhatja a kis csodátokat. (reggelire, szendvics zöldséggel, tízórai pár szem korpovit keksz vagy valami keksz lehet édesebb is, esetleg tejeskávéval, ebédre bármi ami jól esik főtt étel, uzsira gyümölcs, vagy bármilyen tejtermék, vacsira pedig ebéd vagy reggelihez hasonló dolog.) Lehet már próbáltad, de gondoltam leírom, hátha segít. Szénhidrátot a fogyás miatt ne számold csak a kb étrendet kell tartani :)


Nekem ez bevált és összesen 7 év várakozás után nekem az IR kezelés hozta meg a várva várt csodát.


Kívánom, hogy mihamarabb sikeretek legyen!


15hkm

2017. febr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az étkezésemre a kiugró érték óta próbálok figyelni. A két babám a vérvétel után fogant és mindkettő meg is maradt, egészen addig, amíg meg nem szakították a terhességeket. A 12. ill. a 10. héten.
2017. febr. 6. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!