Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már 18. napja késik a menzesze...

Már 18. napja késik a menzeszem, két terhességi tesztet csináltam meg és mindkettő negatív lett, mégsem jött meg a havim. Vélemények?

Figyelt kérdés
December végén késett a havim 5 napot, azután kezdtünk el a párommal nemi életet élni,viszont ő január közepén elutazott. Két alkalom volt védekezés nélkül, viszont fogamzás nem történhett meg. Ebben a hónapban viszont már 18 napot késik a menzeszem, megcsináltam két tesztet és mindkettő negatív lett. Az esetlegesen fellépő terhesség tűnetei sem jelentkeztek. Vajon mi okból nem jött még meg?

2017. febr. 17. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Kimaradt a peteérés, anélkül nem jön meg.
2017. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) még egy kérdés, akkor nagy valószínűséggel a következő hónapba a megszokott időben fog megjönni?
2017. febr. 17. 11:10
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Honnan veszitek azt a butaságot, hogy ovuláció nélkül nincs mensi? Olvass utána kérlek: [link]


Kérdező, ha nem vagy terhes, akkor valamilyen hormonzavarod van, irány a nőgyógyász, hormonpanel és inzulin rezisztania vizsgálatot kérj (az utóbbit szeretik kifelejteni, de érdemes ragaszkodni hozzá).

2017. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt, a pajzsmirigy hormonokat is nézesd meg.
2017. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Október végén voltam pajzsmirigy vizsgálaton, azt mondták, minden rendben van. Viszont november végén penicilines kezelést kaptam, december végén (menstruáció előtt) pedig antibiotikumosat. Megtörténhet, hogy ezek befolyásolják?
2017. febr. 17. 11:22
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

#3-as, cikklinkelő okostojás, talán TAPASZTALATBÓL írom, nem gondolod?!?! Tképpen még csak közel 20 éve küzdök ezzel, olvastam már ezt-azt ezügyben, de persze, linkelj be egy Nőklapja szintű cikket, nagyon értesz hozzá, taníts kérlek...


Ritka, ha valaki ovuláció nélkül menstruál, pláne rendszeresen, ugyanis anélkül nincs meg az a progeszteron emelkedés és esés, ami a nyálkahártya leválását tudná okozni.


De most pont fordított a helyzet, hogy nem jön meg a kérdezőnek. Így jelen esetben elsősorban arra kell gondolni, hogy ha negatív a teszt és nem jön meg a várt időben, hogy késett, vagy teljesen elmaradt a peteérés.

2017. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor a következő hónapban a megszokott időbe várjam?
2017. febr. 17. 12:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ezt sajnos nem lehet előre megmondani, a vérzés ideje elsősorban attól függ, hogy mikor történik meg a ovuláció.


Ha módod van rá, én biztatlak, hogy kezdj el az ébredési hődről görbét vezetni. Engem az még sose csapott be. Láttam, ha nem volt ovuláció, láttam, ha késett a repedés, ezért későbbre kellett várnom a vérzést is, láttam, hogy már késik a menzesz, fönn van a hő és ezért érdemes tesztelni, mert gyanús, hogy baba, úgy is volt. Szülés után 11 hónapig szedtem fogamzásgátlót és utána elkezdtem újra hőt mérni, hogy lássam, mi a helyzet, mivel mint korábban írtam, pubertás óta küzdök a peteéréssel, annak hiányával stb. Első hónapban korai ovum volt, 11-12. napon, második hónapban késői, 20-21. napi. Így hiába vagyok a 29. ciklusnapon, még bőven nem késik, van még egy hetem. De ezt nem tudnám, ha nem mérném a hőt.


Írtad, hogy decemberben is késett, úgy tűnik, neked se szép szabályos a ciklusod, így pláne érdemes vezetgetni a hőt. Az orvosnak is sokat elárul a görbe, én viszem is mindig nőgyógyászhoz és endokrinra is.

2017. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Policisztás ovárium szindróma esetén sincs peteérés, mégis van mensi. A saját gondodat biztosan jól ismered, de miért állítasz valótlanságot teljes magabiztossággal?
2017. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Policisztás ovárium szindróma esetén sincs peteérés, mégis van mensi. "


Képzeld, nekem is IR-em és PCO-m van és ha nincs peteérésem, akkor nincs vérzésem se. Fél-egy évig se.


Sehol nem állítottam, hogy ha van vérzés, van peteérés is, szerintem te fordítva vagy bekötve, vagy nem tudsz szöveget értelmezni. Tudom, hogy van olyan, hogy anovuláció mellett is van vérzés, ahogy ezt le is írtam magyarul,leírom újból, hogy RITKA, hogy valaki ovu nélkül rendesen, szabályosan menstruál, 21 napnál rövidebb és 35 napnál hosszabb ciklus esetén gyanús, hogy ovuláció hiánnyal van dolgunk.

2017. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!