Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mennyire figyelt oda a...

Ki mennyire figyelt oda a teherbeesésnél a fűszerekre, a mozgásra?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasom, hogy rengeteg kerülendő fűszer, étel van, ami rontja a teherbeesési esélyeket, vagy ha már megtermékenyültél, elmehet tőle a baba. Ugyanezt tapasztalom a mozgásnál is, például ha valaki úgy edz, hogy hasizomgyakorlat vagy törzscsavarás van benne, akkor csökken a megtermékenyülés esélye, vagy akár el is mehet a baba.
2017. febr. 22. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez mind hülyeség, minden fűszert ehetsz a terhesség alatt is, dietetikust kérdeztem meg erről, a netet elárasztották az erről szóló kamu cikkek. Minden ételt is ehetsz a pozi tesztig, utána van pár dolog, amit kerülni kell. A mozgás is mehet nyugodtan, amíg nem tudod, hogy terhes vagy, hasazás is. Az egyetlen amiről én hallottam és kerülendő az a rázkódással, ütödéssel járó sport, ha versenyszinten, napi több órát csinálod, állítólag nehezíti a teherbeesést.
2017. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Kulonleges fuszereket nem hasznaltam. Hasizomfejlesztesnek sem ilyenkor van ideje.
2017. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azok a fűszerek nem kerülnek tonnaszámban az ételbe. Minimális mennyiség nem fog alhasi vérbőséget okozni.

Fizikai munkát végeztem első babám előtt és nem volt gond a teherbeeséssel pedig nem kíméltem magam, mert nem lehetett. Másodiknál pedig a 12 kilós fiamat emelgettem beágyazódás körül is és azóta is jelenleg 21 hetes vagyok és kis derékfájást levéve nincs semmi gondom.

2017. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fűszerekre nem figyeltem, de a mozgásra igen. Én sokat kardióztam, sokat fogytam és jött is baba. A terhesség alatt is mozogtam és diétáztam.
2017. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hú, akkor megnyugodtam. Gondoltam, megpróbálom minden olyan fűszert, mozgást kerülni, amit írtak a cikkek, nehogy emiatt ne jöjjön össze a baba. Hát, lányok, szörnyű nehéz volt. Egy menzát, vagy egy éttermet nem mertem megkockáztatni. Két hétig bírtam, akkor lett elegem, mondom nem hiszem el, hogy ennyire oda kell figyelni? Örülök, hogy csak ellentétes véleményeket olvasok, amiket a neten találok tanácsokat, riasztó.
2017. febr. 22. 10:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán semennyiresem
2017. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért ekkora butaságot még a neten sem írnak, hogy teherbeesés előtt ne egyél bizonyos füszereket! Csak terhesség alatt, de az sem igaz, mert nem fél tonnát eszel meg belőle. Amíg nem derül ki egy terhesség addig csak sejtek vándorolnak, beágyazódnak nem befolyásolja ezt a folyamatot semmilyen étel és nyilván a hasprés sem, a hasizmaid dolgoznak, nem a méhnyálkahártyád.
2017. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Első gyermekemmel pont akkor lettem várandós mikor egy edzésterv közepén jártam. :) Természetesen abbahagytam és mivel aluszékony is voltam az első 3 hónap alatt nem hiányzott. Mikor az álomkór lecsengett sétálni jártam. Annyit amennyi jól esett. Fűszerek: mindent fogyasztottam,de fele annyit használtam csak. Például a borsból, fahéjból mert a bél nyálkahártyája is vérbő lesz így érzékenyebb is. Szóval néha kellett nagydolog után popsikenőcsöt használnom. :D A teákra kell figyelni, főleg a vízhajtó teákat kerülni.
2017. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Úgyanúgy éltem az életem 10 hónap sikertelenség után megtörtént a csoda.. Pedig nem eshettem volna teherbe. Most van egy 2 hónapos kislányom
2017. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam kerülni a fűszereket, mert volt már egy vetélésem. Addig csináltam, amíg egyszer úgy jártam, hogy olvastam, hogy a kapor nagyon jó ilyenkor, megettem egy fazék tökfőzeléket, majd elém került egy cikk, hogy a kapor szigorúan tilos. Mondanom sem kell, hogy semmi sem történt. Azóta fűszerekkel nem foglalkozom, nyers hússal (sonka!), tojással, sajtokkal vigyázok, és kevés májkrémet eszem.


Mivel veszélyeztett vagyok, nekem a mozgás tilos (kivéve séta).

Emelni és ugrálni, futni, hasizomgyakorlatokat csinálni nem szabad, a többit lehet, de csak akkor, ha eddig sportoltál (és nem 2 hete kezdted).

2017. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!