Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi tévők lennétek ilyen...

Mi tévők lennétek ilyen helyzetben? 17/L

Figyelt kérdés

Ma bizonyosodtam meg róla hogy 6 hetes terhes vagyok.

Mindenféle szempontból nehéz helyzetben vagyok. Anya egyedül nevelt fel és alkoholista. Amikor józan akkor sokat hülyéskedünk, de komoly beszélgetésem még soha nem volt vele.

Ha elmondanám neki, valószínűleg addig verne míg el nem ájulnék.

A barátomat is utálja, pedig nem ismeri, viszont vele most lett vége a kapcsolatomnak mert 2 hét múlva megy külföldre dolgozni, és még ő sem tudja hogy terhes vagyok.

Meg szeretném tartani, tudom hogy a nagymamám támogatna és segítene mindenben.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2017. febr. 28. 16:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Megkérdezném azt a bizonyos nagymamát, hogy tényleg tud-e támogatni és miben, mennyire.


Egyébként meg elvetetném, 17 évesen biztos nem szültem volna a nagy semmire, más nyakára.

2017. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
59%

uhh...

Hát nem kellet volna eddig eljutni...

Tudom,ez a múlt,és most nem azért írok,hogy lecsesszelek,hanem,hogy segítsek.Mindenekelőtt mondd meg a barátodnak,hogy terhes vagy.Vagy itthon marad segíteni,vagy kimegy külföldre pénzt keresni,hazajön mire jön a baba,és lesz egy kis megélhetés,Nemtom,hogy a barátod mennyi idős,ha nem sulis akkor szerencsésebb,mert max.te még elvégzed a sulit,aztán mész te is dolgozni.Anyukádnak egyenlőre ne szólj,csak ha mondjuk 18 leszel,és akkor lelépsz

Nagymamáddak meg akkor konzultálj

2017. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Tul fiatal vagy meg

Nem a terhessegnek meg a babazgatasnak van itt az ideje most meg

Nem kell a nagyanyadnak odaatulnod azt a gyereket,biztos o is idos,nagyon nehez lesz ha megis megtartod arrol nem is beszelve hogy a fenykorodnak lottek ha megtartod,na meg a munka?,penz? Egyebek? Egyebkent az "exbaratod"hsny eves? Biztos nem akar majd a gyerek apja lenni,szoval csak sajat magaddal,es a szegeny nagyanyaddsl tolnal ki. Vetesd el minnel hamarabb.

2017. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%

En is 17 voltam mikor koderult hogy babat varok, es megtartottam. Pedig engem a nagymamam nevelt fel mert anyukam meghalt apukam pedig ilyen teren eleg hanyag, es kulfoldon dolgozik. Ha a baratodnak elmondod es akarja es valalja a felelosseget, akkor tartsatok meg szerintem. Vagy ha a nagymamad anyagilag is tud segiteni! De ha teljesen egyedul vagy akkor szerintem ne, mert ki fog anyagilag tamogatni? A gyesbol es a csaladibol nem lehet eltartani 2 szemelyt. Nekunk 40-50 ezer a havi bevasarlasa a picinek. De a ferjem dolgozik es megelunk belole 3-an.

Amugy ha a baratod megy kulfoldre (ahol biztos nem keres keveset) akkor siman vihetne maguaval teged, kulfoldon tobb a gyerektamogatas is mint itthon! Sok sikert, es remelem megtartod a babat!:)

2017. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%

#4es vagyok

Miert kellene elvetetni a babat? Gyilkossag! Inkabb tartsa meg es lehet hogy szegenysegben de legalabb szeretetben no fel! szegeny gyerek nem tehet semmirol

2017. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Ebben a helyzetben elvetetném, minél hamarabb mész abortuszra, annál kevésbé fejlett a magzat, úgyhogy siess. Vagy beszélj a nagyiddal, hogy mit szól ahhoz, ha fel kell nevelnie egy újszülöttet, mert neked suliba kell járni és keményen dolgozni, hogy eltartsd magatokat.
2017. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

Biztosan nem vetetném el.

Szültek már rosszabb helyzetben is gyermeket, és az is boldogan nőtt fel.

De azt ne hagyd, hogy az anyád bántson titeket. Költözz el, mielőtt megtudja.

2017. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

4-es valaszolo: Ertem az erveidet, de ezzel a kulfold dologgal vitatkoznek... kulfoldon elek, itt szulettek a gyerekeim es soha egy fillert nem kaptam utanuk, mint tamogatast. Az ok pedig, hogy nem dolgoztam itt mielott megszuletett az elso, es hogy nem voltunk hazasok. Par eve pedig teljesen eltoroltek az ujszulott utan jaro tamogatast.


Kerdezo: ketgyerekes anyukakent a szivem szakad meg de a te helyzetedben szerintem en sem tartanam meg.

2017. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy anyám és a nagymamám viszonya sem túl jó..

Anya nem engedné hogy elköltözzek, titkolni meg nem tudnám sokáig hogy terhes vagyok.. Vagy ha meg is próbálnám félek hogy tényleg megverne és baja lenne a babának.:(

2017. febr. 28. 17:14
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Én abortuszellenes vagyok, de azt vallom, mindenkinek joga van dönteni a saját testéről/gyerekéről.

Esetedben viszont az abortuszt tartom helyes megoldásnak. Se pénzed, se tartalékaid, se a gyereknek apja, anyukád alkoholista (nyilván neki sincs pénze), a nagymamád nyugdíjas és nem él sajnos örökké. Csak gyesre (bruttó 28 ezer Ft) és családi pótlékra (10 ezer Ft) számíthatsz, ebből nem lehet gyereket nevelni. Ennyiből élni sem lehet.


Neked most tanulnod kellene, hogy kitörj ebből a reménytelen helyzetből, de az baba mellett nem fog menni. Nem járhatsz nappali tagozatra, este meg ki fog vigyázni a gyerekedre?


Ha a barátod és a szüleid melletted állnának, lehet, mást mondanék, de így... felesleges annak kitenni magad, hogy elveszik tőled a gyerekedet, és a gyereket se szabad állami gondozásba szülni.

2017. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!