Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kétszarvú méh. Akinek ilyen...

Kétszarvú méh. Akinek ilyen van, könnyen esett teherbe? Mennyi ideig próbálkoztak? Ki tudta hordani a babát?

Figyelt kérdés

2017. márc. 1. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az volt. Attól is függ, hogy mennyire súlyos. Nekem csak a felső harmadot érintette a kétszarvúság, viszont belül a méh ürege teljesen kettőzött volt, a belső méhszájig. Két műtétem volt: először eltávolították a sövényt, utána pedig amennyire lehetett korrigálták a szarvakat. Most már egy méhüregem van, a méhem teteje pedig már csak szív alakban kissé behúzódott.

Nekem szerencsém volt, hogy nem volt nagyon súlyos. A kiterjedtebb kettőzöttséget sajnos nem lehet műteni...

Nálunk 6 év telt el a sikerig, és csak a lombik segített. De nálam más gondok is voltak: petevezeték elzáródás, hormonális,- és immunológiai gondok. Ráadásul 4 év után, a lombik előtt derült ki a belső osztottság, amit korábban egy orvos sem látott az UH-on...

Én úgy tudom, hogy a kétszarvúság önmagában nem nehezíti a teherbeesést, viszont rizikós vele a terhesség a koraszülés, középidős vetélés nagyobb kockázata miatt, mivel nem tud úgy tágulni a méh. Ha sikerül kihordani, akkor is valószínűleg tornáztatni kell majd a babát, mert kényszertartásban lesz a hely szűke miatt, és 'elfekszi' magát- de ez legyen a legnagyobb gondja az életben.

Nekünk 1,5 évvel a műtét után sikerült. 18 hetes vagyok, és ikreink lesznek. Eddig problémamentes minden (kopp-kopp).

Ne keseredj el! Nem lehetetlen így sem, csak rizikósabb. Nem árt kivizsgáltatni magad jobban (átjárhatósági, méhtükrözés). Ha már több, mint egy éve próbálkoztok, akkor keress fel egy meddőségi központot. Ott jobban tudnak segíteni.

2017. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Először is gratulálok a babákhoz, biztos minden rendben lesz :)

Mi több mint 1 éve próbálkozunk, ezért is voltam kivizsgáláson, elvileg minden mást rendben találtak, nincs hormonális problémám, átjárhatóak a petevezetékeim (ennél a vizsgálatnál derült ki a kétszarvú méh, mert a többi ultrahang nem mutatta ki). Az ember ilyenkor hajlamos kicsit kétségbe esni, mikor kiderül, hogy valami nem olyan amilyennek lennie kell.Remélem hamarosan nálunk is összejön az a bizonyos pozitív teszt. :)Nekem mondjuk nem javasolt az orvos műtétet, akkor lehet, hogy nem olyan nagy mértékű?

2017. márc. 2. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos arra, hogy mennyire komoly a fejlődési rendellenesség; csak egy laparoszkópia + hiszteroszkópia tud pontos választ adni. Nekem is ott derült ki, hogy nagyrészt korrigálható az elváltozás.

Ez először csak egy diagnosztikus beavatkozás. Nem jár nagy fájdalmakkal, és csak 1 éjszakát kell bent lenni. 3-4 nap pihenés után dolgozni is lehet. Érdemes megcsináltatni, mert akkor már pontos választ fogsz kapni arra, hogy milyen lehetőségeid vannak; akár korrekcióra, akár anélkül a baba kihordására.

2017. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cakkcakk válasza:
Szia. Nekem is kétszarvú, az első terhességem él derült ki, ami sajnos vezérléssel végződött (valószínűleg az idegeskedés tőle). Először 4 hónap próbálkozás után jött össze a pici, másodjára nem terveztük, csak becsusszant (teszem hozzá az orvosok azt mondták hogy nagyon pici rá az esély hogy egyáltalán teherbe esek, a kihordásról nem is beszélve). Ultrahangon kb a felső kétharmada van szétválva, a bal oldali csökevényesebb, hál'istennek a pici a jobb oldali szarvban tapadt meg. Az eleje kemény volt, a 16.ik hétig 3x voltam kórházban intenzív vérzéssel ami lehetett a mélyen tapadó lepény miatt is, nem tudni. Aztán volt a Picinek vesemedence tágulata, találtak egy amnion szalagot is, miómám is van, és az elején még dohányoztak, volt gond bőven, végig rettegtem. Aztán eljött a 40.ik hét és nem történt semmi. 41.héten 2x próbálták indítani prostin kúppal a szülést, de 3 cm-nél nem nyíltan jobban, a kicsi feje nem ékelődött be, pedig a 27.héttől fejvégű volt. Jött a burok repesztés (2x repesztett a mert az elsőt elcseszte a doki) maxon nyomták belém az oxitocint, de azon kívül hogy lelkileg és testileg meggyötörtek nem ért semmit. Császárral szültem végül a 42.ik héten egy 4090g-os 55cm-es tündér kisfiút, most 3 hetes, nagyon nyugodt baba,tökéletesen egészséges. A szülésznő azt mondta hogy ha akart volna sem tudott volna megszületni mert a méhen másik szarva meg volt vastagondva annyira hogy eltolta a picit a szülő sátornál ól, ezért nem szállt le a hasam, és ezért nem tágultam. Nehéz volt, de nem lehetetlen.
2017. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cakkcakk válasza:
Az utolsó hozzászóló vagyok, ne haragudj a hibákért, a telefon folyton kijavítja amit írok, néha nem veszem észre.
2017. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!