Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is türelmetlenek...

Szerintetek is türelmetlenek vagy én látom rosszul a dolgokat és ideje lenne?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok vagyunk. Én 23, ő 27 éves. Már egy ideje felhozódik a gyerektéma és látszik, hogy nagyon akarja, amit gyakran ki is nyilvánít.


De! Jelenleg külföldön dolgozunk, mert otthon egy szobánk van anyóséknál, közös fürdő, közös konyha. Saját lakást szeretnénk, ahol nyugodt kis családi fészket alakítanánk ki magunknak és nem zavarna senki. A férjem is tudja, hogy van tennivalónk ez ügyben (úgy 1-2 év alatt összejönne) de ő csak a gyereket mondja, hogy nem akar öreg apuka lenni. Már a szüleim is nyaggatnak,az anyósék szerint a gyerekhez család kell nem otthon... ????

Szerintem aggodalomra semmi ok, nekem nagyon fontos, hogy saját magunkat rendezzem, nyugodt légkör vegyen körül, ehhez pedig idő kell.

Egyébként én is nagyon szeretnék gyereket de tudom, hogy az első és legfontosabb, hogy neki megteremtsem az optimális környezetet.


2017. márc. 11. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon is jól látod a dolgokat. Egy gyerekhez kell biztos háttér, lakás, stb. Jobb nektek is, ha nem anyósékkal kell osztozkodni a fürdőn, konyhán. Én sem bírnám elviselni.


A párom 29 éves, most született meg az első babánk, és mégsem öreg apuka ☺.

Az az 1-2 év mire összeszeditek magatokat, nagyon hamar elfogy.

2017. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem türelmetlenek. Pont ott vagytok és olyan helyzetben ahol ennyi idősen lennetek kell. Mi pont így voltunk ekkora korkülönbséggel. Mi is megjártuk külföldet 5 évig és most itthon vagyunk és van házunk hitel nélkül és rendben vannak a dolgaink. Jöhet a baba. az másik kérdés, hogy nekünk lombikozni kell, de az más anyagi körülmények között is így lett volna, mert mindig is voltak ciklus problémáim. Én számítottam erre. Mond meg párodnak, hogy spóroljatok nagyon nagyon az utolsó garasig míg ott kint vagytok és akkor pár év múlva hazajöhettek, ha egyáltalán ez a terv, ha kint képzelitek el, akkor is belefér pár év. Én most 28 vagyok, férjem 33 és még mi sem vagyunk elkésve. Bár azért remélem a lombik az sikerül most... :P
2017. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az az igazság, hogy nem igazán érzem magam otthon anyóséknál, pedig külön emeleten van külön szobánk. Mégis, feljárkálnak, felhallatszik minden, magamnak is nyugodtabb helyet akarok ahol csak magunknak főzök, mosok, stb, én alakítom a környezetünket és nem zavar meg semmi.

Mindkettőtöknek gratulálok, jó látni, hogy sikerült összehozni amit terveztetek. :)

Utolsó, meglesz az a baba!

2017. márc. 11. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Meg siman van 20 eved van szulni, nem vagytok elkesve. Meg amit gondolj at, ha otthon szeretnel szulni legyen GYED , tehat munkaviszony. Ha gyereked van be kellmagad biztositani.


Mondom ezt ugy, hogy 6 honapos babaval hagyott ott a ferjem, sosem gondoltam volna...

es bizony rengeteg ilyen van. Ugyhogy legyen Gyed!

2017. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugy jött a gyerek,hogy én 25,férjem 29 volt.Volt lakásunk,autok,jo munkánk,félretett pénzünk.

DE mi igy is megbántuk egy kicsit.(elsö honapban összejött ababa)

Nagyon szeretjük a kusfiunkat,nem kell félreérteni,életünk értelme,de most igy utolag még várhattunk volna vele 2-3 évet.Én szerettem volna nagyon már anyuka lenni.

Ezt igy 8 év távlatábol mondom.

Kistesoval most probálkozunk,vele már nem siettük el,most érezzük ugy hogy megvan a helye még egy személynek a családban (lelkileg,fizikailag,anyagilag,stb.)

Szoval ha ugy érzed inkább várjatok még,fiatalok vagytok,pár év meg nagyon gyorsan elillan.Addig élvezzétek még ki a "kötetlen" idötöltést.

Amugy meg ne foglalkozz anyosékkal,nem nekik szülöd a gyereket.Ne tudd meg mi 8 éve folyamatosan azt hallgatjuk hol van már a kisteso...mert hát ahol egy gyerek felnö,ott kettö is,stb.

2017. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!