Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hetes terhes lehetek?...

Hány hetes terhes lehetek? Mikor menjek dokihoz?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a menstruációm, próbálkozós hónapban vagyunk. Tegnapelőtt lett először pozitív a tesztem, igaz nagyon-nagyon halványan. Tegnap picit erősebb volt, ma pedig már igen szépen látható. De még mindig jóval halványabb, mint a kontrollcsík. Biztosan nem középidőben fogant, hanem jóval később. Az utolsó menstruációm dátumát hiába vennénk alapul, mert biztosan nem vagyok annyi idős terhes, tekintve, hogy 4 nappal ezelőtt még teljesen negatív volt a tesztem. Amúgy február 20 lenne a dátum. Hány hetes terhes lehetek, ha most mutatta ki a teszt? Az aktus után mennyi idővel lesz teszten is látható? Legalább abból kiindulva számoljak vissza. Nem szeretnék túl hamar menni orvoshoz sem, úgy 6 hetes terhességi időre tervezném.
2017. ápr. 8. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg teszten rajta van,hogy beágyazódás után hány nappal mutatja ki a terhességet,innen kb vissza tudsz számolni. Nekem aktus után 11nappal lett halvány pozitív a tesztem.
2017. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vegyél olyan tesztet, ami kiírja, hogy mennyi idős a terhesség. Asszem, ilyen pl. a digitális Clearblue. A fogantatástól számol, nem az ut. mensitől. Ja, és persze gratulálok! :-)
2017. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
mindegy, mikor fogant, a doki úgyis a menzesztől számítja először. aztán a 12 hetes uh-n megnézik megint, és ha annyival nagyobb a mérete, akkor változtatnak a várható szülés dátumán. amúgy aktustól számítva 14 nap után kimutatja már a tesztek többsége.
2017. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Itt nem az a kérdés, hogy a doki honnan fogja számolni, hanem az, hogy hány hetes terhes lehetek :) Mert szívhang akkor fog lenni, amikor valóban 6 hetes körül vagyok, hiába számolja a doki máshogy. Szóval olyan 6 hetes terhesség körül mennék először orvoshoz.


A többieknek köszönöm, hétfőn megpróbálom a Clearbluet :)

2017. ápr. 8. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha most lett pozi a teszted akkor kb. 4-5 hetes terhes lehetsz. Én a helyedben úgy 2hét múlva mennék dokihoz.
2017. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Pedig a 3-asnak igaza van. Menzesztol szamitjuk a terhessegi heteket, es ugy van 6, de inkabb 7 hetesen szivhang. Teljesen mindegy, hogy valojaban 2 hettel kesbb fogant a baba.

Nekem is ugy szamoltak, de joval felido utan fogant, es 4 nappal kissbbnek is mertek az ertekeit, ettol fuggetlenul a terhessegem minden vizsgalata a naptar szerint esedekes hetre esik, nem a mert meretek, es a fogantatas napjahoz.

Egyebkent a mehen kivuli terhesseg kizarasa miatt nem art az 5-6 heten elmenni.

22hkm

2017. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát azért a téren vitatkoznék, hogy a menzesz szerinti 6. héten találnak szívhangot, holott a baba két héttel később fogant a megszokottnál :P Tudod, a baba bent nem tudja mit gondol az orvos bácsi kinn a hetekről, ő csak azt tudja hogy a megszokott ütemben fejlődjön. Nem fog két héttel korábban szívhangot produkálni, csak hogy az orvos menzesztől való számolásának 6. hetében szívhangot halljon. Abszurd.


Normál terhesség menzesztől számolt 6. hetében a "baba" 4 hete van a szervezetedben, 4 hete történt a fogantatás. 4 hét alatt jut el a petesejttől egész addig, hogy szívhangot produkáljon. Nos, nekem most van a terhességtől számított 6. hét. Az én "pocaklakóm" kb két hete költözött be. Szegény nem tudja két hét alatt behozni 4 hét munkáját.

2017. ápr. 8. 19:33
 8/12 anonim válasza:

Szia!

Gyakorlatilag meg is válaszoltad a kérdésed, kb 4 hetes terhes lehetsz, 2 hét múlva érdemes felkeresni az orvosod.

Gratulálok, panaszmentes babavárást kívánok! :)

2017. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kb 4 hetes. Jó 2 hét múlva mennék orvoshoz. A teszt lehet 10-12. dpon is pozitív, másnak meg lehet kevésbé választódik ki a vizeletében és később, még a vér HCG koncentrációja se alkalmas megállapítani a terhesség korát, nemhogy a vizelet alapú teszt.

De ha vársz kb 2,5 hetet, akkor nem lősz mellé, jó eséllyel lesz már embrió és szívhang.

2017. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A levezetett sztori csak példa, próbálkozós hónapban vagyunk, úgyhogy belőni sem tudom mikor fogant.

Akkor két hét múlva doki :)

2017. ápr. 8. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!