Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hetes terhes lehetek?...

Hány hetes terhes lehetek? Mikor menjek dokihoz?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a menstruációm, próbálkozós hónapban vagyunk. Tegnapelőtt lett először pozitív a tesztem, igaz nagyon-nagyon halványan. Tegnap picit erősebb volt, ma pedig már igen szépen látható. De még mindig jóval halványabb, mint a kontrollcsík. Biztosan nem középidőben fogant, hanem jóval később. Az utolsó menstruációm dátumát hiába vennénk alapul, mert biztosan nem vagyok annyi idős terhes, tekintve, hogy 4 nappal ezelőtt még teljesen negatív volt a tesztem. Amúgy február 20 lenne a dátum. Hány hetes terhes lehetek, ha most mutatta ki a teszt? Az aktus után mennyi idővel lesz teszten is látható? Legalább abból kiindulva számoljak vissza. Nem szeretnék túl hamar menni orvoshoz sem, úgy 6 hetes terhességi időre tervezném.
2017. ápr. 8. 17:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Én csak azt nem értem, mi a francnak írtad ki ezt a kérdést, ha nem fogadod el egyébként a helyes választ. Ha ennyire okos vagy, és így meg tudod magyarázni, miért nem annyi az annyi, akkor magadtól is rájössz, mikor akarsz dokihoz menni. És akkor mész, amikor akarsz, ehhez mi nem kellünk.
2017. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Vitatkozhatsz velem nyugodtan, de egy otthon vegezheto terhessegi teszt eredmenye sehol sem mervado a terhessegi hetek megallapitasaban. Annyi hetes a terheseged, amennyi naptar szerint, vagy amennyinek az orvos mondja majd.

Tudod a hcg sem ugyanugy, ugyanannyi termelodik mindenkinel, pedig a beagyazodas utan 7-12 napon mar elkezdi termeli a szervezet. De lehet, hogy a teszt csak 2 nappal (14. napon vagy utana) kesobb mutatja ki. Es a beagyazodas elott azert mart kb eltelt 1 het a megtermekenyites ota! Tehat igy szamolva mar mire a teszt kimutathatja mar 19-21 napos is lehet a terhesseg!

Tehat nem az aktustol fugg!!! (kerdesedre valaszolva), hogy mikortol mutatja ki a teszt, hanem inkabb a beagyazodas idopntjatol. Es a terhessegi tesztek sem egyformak, vannak kulonbozo erosseguek, es az sem mindegy, hogy reggel vagy napkozben csinalod. Ha mar igy a kioktatasnal tartunk....bar errol sem kaptunk pontos infot.

Ha most mondjuk 5-en mutatta ki a teszt, akkor onnen visszaszamolva kb 3 hetet marc kozepen tortenhetett a megtermenyekites.

Ettol fuggetlenul lehet akar, hogy 2-3 nappal korabban volt aktus.vagy utna...azt sem tudjuk hany napos a ciklusod, szoval igy csak talagatni tudunk, atlag 28 nappal szamolva.


Tehat szerintem a fenti adatokkal szamolva nem 2 hete, hanem inkabb 3 hete tortent megtermekenyites!!!


Magzati szivhang a fogantatastol szamitva kb 4 het utan van, ezert irtam, hogy naptar szerint 6, de inkabb 7. heten erdemes menni.

Ha most naptar szerint 6 hetes vagy, akkor meg az en szamitasom szerint is 7 leszel a jovo heten, a baba pedig mar betolti a 4-et....


Es itt jon ki, hogy 28 napos ciklussal szamolva lehet valoban fiatalabb a terhesseged nehany nappal, mint naptar szerint (ahogy mondtam, nekem is).


Csak nem igazan ertem mit pattogsz ilyen stilusban, te kerdezted hany hetes terhes vagy, mi meg valaszoltunk.

Ilyenkor amig nem voltal orvosnal, mindigl annyi amennyi naptar szerint, ez a hivatalos verzio, a tobbi csak spekulacio + matekolas.


De tudod mit?! Ugyis akkor mesz dokihoz amikor akarsz...

2017. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!