Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség óvszer mellett?...

Terhesség óvszer mellett? Decemberben szültem császárral, ami sajnos komplikált volt. Január 16-an megjött, a 6 hetes kontroll után szexelhettünk. Óvszerrel. Eleinte mellé még megszakítás is volt mert nagyon félek egy újabb terhességtől.

Figyelt kérdés
Nagyjából 3 hete csak az óvszer van, most késik már 3 napja. Két hete csináltam tesztet mert fáj a mellem, de negatív lett. Most mégis aggodom. Nem szakadt ki egyszer sem, eddig időben megjött mindig január óta. Volt valaki aki terhes lett óvszer mellett?
2017. ápr. 23. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha szabályosan használtátok az óvszert (mindig az elsö pillanattól és nem szakadt ki), meg normális minöséget vesztek, akkor nem lehetsz terhes.

Mi húsz évig használtuk és egyetlen egyszer sem történt baleset.

Pár napos késés azért elöfordulhat terhesség nélkül is, ne idegeskedj.

2017. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Itt a megszakítás miatt lehetsz még terhes, pláne, ha középidőben volt. De a napokban csinálj tesztet, és ha tudsz, írj, mi a helyzet!
2017. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűbb, hogy azért késik, mert aggódsz a terhesség miatt.

Gyógyszert szoptatás miatt nem szedhetsz? Ha még szoptatsz, akkor az is nehezíti a teherbeesést. Illetve lehet kapni spermicid síkosítót: gumival használható, kisebb az esélye, hogy kiszakad, ha meg mégis, akkor is elpusztítja a spermiumokat. Nyugodtabb lennél.


Egyébként mi is többször védekeztünk gumival éveken keresztül, és ki se szakadt, meg teherbe se estem. Védekezés nélkül 1-2 hónapon belül lettem terhes mindig.

2017. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A megszakítás az óvszer mellett történt. A nőgyógyászom ki is nevetett hogy milyen kínzás ez a férjem számára de sajnos nagyon paragép vagyok.
2017. ápr. 23. 10:48
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy terhes. Nyugodj meg, az ovszer biztonsagos.
2017. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem szoptatsz? Szerintem is belefér ennyi késés, nem voltolyan rég a a szülés.

Én is biztonságosnak gondoo az óvszert, de abterhrsség megszakítós oldalon 100-ból 100-an védekezés mellett estek teherbe ugye, úgyhogy.... :-)

2017. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok sajnos. Öt hetes koráig fejtem ami volt azt a keveset de aztán megjött és nem volt hajlandó meginni. Így abba is hagytam mert egy fejésre a két mellemből 20 ml jött összesen :( nem csak megszakítás volt hanem első perctől használtuk az óvszert és még mellé volt a megszakítás is. Remélem tényleg nem. Nagyon korai lenne még pluszban a gerincsérvemre olyan gyógyszert szedtem...Csak olvastam olyat hogy ereszthet a gumi. Az elmúlt kb 3 hétben már nem szakitottuk meg csak gumit használtunk.
2017. ápr. 23. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell pánikolni.azért késhet mert parázol.ha védekeztek és normálisan használjátok nem lehet baj!
2017. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát lányok csináltam egy facelle tesztet, igaz nem reggeli első vizeletből, hanem kb a 3-ból, negatív lett. Remélem hihetek neki. Egyébként 4-5 napja késik
2017. ápr. 24. 09:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hihetsz neki. A terhesseg, szules hatasara is valtozhat a ciklus hossza. Az ovszer biztonsagos, nyugi!
2017. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!