Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormoneredmény. Teljesen...

Hormoneredmény. Teljesen belezavarodtam. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Ciklusaim mindig 29-31 naposak voltak, az utóbbi 3 ciklus 22, 27 és 21 napos volt. Most a 15. napon mértek progeszteronszintet és 3,5 lett. Elvileg a peteérés után nő meg és az ovuláció utáni 7. napon 15 fölött kell lennie. Akkor most hova tegyem ezt az eredményt?
2010. máj. 14. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem ovuláció utáni 2. napon 19,14 lett a progeszteron, és arra azt mondta a doki, hogy éppen jó, az látszik belőle, hogy megvolt a tüszőrepedés. Amikor pedig ovuláció utáni 7. napon nézték, akkor 42,24 lett.


Én a Te értéked alapján azt mondanám, hogy még nem volt ovuláció, mert a 3,5 nagyon kevés. Megnéztem, és nekem az van a leletemen, hogy 10,62 a tartomány minimuma. Ha most is ilyen rövid ciklusod lesz, 21-22 nap, akkor esélyes, hogy nincs peteérésed sajna.


Nem vezetsz hőgörbét? Abból is látszana, hogy volt-e ovulációd, vagy sem, és ha volt, akkor mikor.


Remélem tudtam segíteni :)

I.

2010. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Rendes normál ciklusaim voltak, 30 naposak, volt egy méhenkívüli terhességem, azóta zavarodott össze a dolog. Ja, és mindig volt peteérésem előtte, uh-gal nézték.
2010. máj. 17. 15:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, hőgörbét nem vezetek, az macerás :S
2010. máj. 17. 15:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Csináltattam vérvételt a 21. napon is, 28 lett a progeszteron.
2010. máj. 18. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor biztos is, hogy a 15. napon nem volt még ovulációd, a 21. napra pedig már megtörtént :)

Remélhetőleg összebújtatok ebben az időszakban, és mostmár jó sokáig nem fog megjönni :)

Ha van kedved, majd írd meg, hogy sikerült-e!

I.

2010. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK, köszi :) Lombikozunk, így nem sok az esély, de bízunk azért, h spontán is sikerülhet.
2010. máj. 21. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!