Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy van ez? Most, hogy igy...

Hogy van ez? Most, hogy igy olvasgattam kicsit belezavarodtam a hőmérős témába!

Figyelt kérdés
Nekem a mens.-kor leesett a hom 36.6 ra 36.9-37-rol.Most vagyok a mens 5.napjŕn ŕllt5napig tart.Most szeretnčm megfigyelni mikor van a petečrčs.Most mčg lejebb kell,hogy menjem a hom,čs akkor van petečrčs vagy feljebb kell,hogy menjen čs akkor?Mennyivel kell feljebb ill.lejebb mennie!Szŕjban mčrem higanyos mčrovel minden reggel ugyan abban orŕban.Segitsetek lčgyszi!!!!!!!
2008. nov. 2. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

itt asszem minden kérdésedre megtalálod a választ


[link]

2008. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen.Megnèztem ezt az oldalt ,de nem tudok rajta kiigazodni.Mert hol azt irja,hogy le kell esnie a honek hol meg azt hogy fel megy.Konkrèt vàlaszt nem talàlok.:(
2008. nov. 2. 14:40
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy èn vagyok ennyire hulye,de tènyleg nem èrtem!Lègyszi segits!Most akkor 36.6rol fel kell menjen majd a hom vagy mèg egyszer le ès csak utànna megy fel?

Segits!

2008. nov. 2. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

NNo, akkor essünk neki:


Ha a mens napján 36.6, az valószínűleg nem az alaphőd, mert utána még leesik kb 2-3 tizedet, azt a hőt fogod tapasztalni egészen a pé-ig ( tehát, kb 36.3 körüli értéket valószínűleg, de ez egyénenként változó )


A pé napján többnyire hőesés van (2-3 tized) de nem mindenkinél, és többnyire akkor, ha a pé a hajnali órákban, vagyis közel a hőmérőzés időpontjához következik be.


Aztán jön a luteális fázis ( vagyis a pé-től a mensiig eltelő idő) ez minden ciklusodban állandó hosszúságú mindenkinél, akkor tekinthető jónak, ha a hossza 11-14 nap. Az első napja a pé utáni nap, az utolsó a mensi előtti. Ekkor a pé előtti értékhez képest legalább 2-3 tizeddel nő meg a hőd, amit a progeszteron termelődése okoz.


Előfordulhat a luteális fázisban is hőesés, többnyire egy ösztrogénhullám következtében, de ha utána megint felmegy a hőd, minden ok.


Ha összejön a baba, a beágyazódástól kezdve ( kb a pé utáni 10. tantól ) ismét megnő további 2-3 tizeddel a hőd, mert még több progi termelődik. Ez a trifázisú görbe, ha ilyet tapasztalsz, majdnem bizti, hogy babás vagy. ( terhesek 95%-ára jellemző )


Ha nem jön össze a baba, a ciklus utolsó napjától elkezd ismét leesni a hőd. Mire a mensid elmúlik, megint az alaphőre esik vissza. ( van, akinél hamarabb. ) és minden kezdődik elölről....


Tehát a hőgörbéd alapján, ha a pé idején nincs hőesésed ( nem vagy olyan szerencsés ) sajnos csak utólag tudod meg, mikor volt a pé-d, két három nappal a pé után.

2008. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismét én. Van még kérdésed?
2008. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia nagyon jól leírták előttem!

igen peteéréskor még lejjebb fog menni a hőd, majd tüszőrepedéskor, ez az ovu meg felugrik. Tehát ahogy az előttem író írta neked olyan 36,3 körül lehet peteéréskor a hőd, és aztán felmegy. ha hosszabb ideig figyelgeted, akkor te is meglátod ezt a rendszert! Tehát már amikor lemegy a hőd, lehet beerősíteni, mert azért elég gyors folyamatokról van itt szó, és mindössze 24-36órád van ezután, aztán sajnos a petesejt elhal. Tüszőrepikor szabadul ki, és lehet megtermékenyíteni!

2008. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huuu!Koszi koszi!Nagyon sokat segitettèl!Segitettetek1Koszonom!Ezt anit leirtàl el is mentem magamnak:)!Ez igy teljesen èrtheto!Mègegyszer millio koszonet:)!
2008. nov. 3. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!