Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális ez az érzés?

Normális ez az érzés?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy babát várok aminek én és a párom is örülünk. Viszont óriási szégyenérzetet érzek. A szüleimnek nem akarom elmondani, mert anyám mindig olyan megjegyzéseket tett arra, aki babás lett, hogy minek gyerek, addig jó amíg nincs gyerek. Olyan szörnyű ezt kimondani, de szégyellem nekik elmondani, mert azt mondanák rám, hogy felcsináltattam magam. Komolyan mondom borzasztó nehéz. Egyébként terveztük, jó egzisztenciával rendelkezünk, értelmiségiek vagyunk mind a ketten a párommal.

A lényeg, azért nem merem elmondani, mert tartok anyám reakciójától. Nekem sokszor azt mondta, hogy addig örüljek, amíg nincs gyerek, mert akkor egy életre lekötöm magam. Észben tudom, el kellene ezt engedni.


2017. ápr. 24. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugy latom, meg nem nottel fel;) Hajra!
2017. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem érted miről beszélek, de nem baj. Ha te az én helyzetemben lennél kíváncsi lennék hogy éreznéd magad..
2017. ápr. 24. 20:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Magatoknak szulod nem másnak. Sztem itt ennyi is :)
2017. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem ertem, nem vagyok hulye. De tanult nokent felni anyanktol...
2017. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne pszichológus segítségét kérned, hogy fel tudd dolgozni és elengedni azt a kárt, amit anyukád okozott a lelkedben. Amit érzel nem jó és kicsit sem normális. Ezért az anyukád a hibás. Nekem az a tanácsom, hogy csak magadra gondolj és próbáld meg elengedni ezt a beteges érzést. Az hogy anyukád mit fog hozzászólni, úgyis tudod és legyen az az ő dolga.
2017. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Ti pedig többi válaszoló, úgy látszik nem értitek, hogy mi itt a probléma. Nem arról van szó, hogy tanult felnőtt nőként fél az anyukájától, hanem az anyja megnyomorította a lelkét az önzőségével. Valószínűleg egész gyermekkorában is azt éreztette vele, hogy csak teher az anyjának.
2017. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó igen, jól elkaptad a lényeget :) Még az is lehet örülne neki, de az érzés bennem van. De igen szerintem teher lehettem neki, még akkor is ha már nem vagyok az, hiszen nem vele illetve velük élek.
2017. ápr. 24. 21:06
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Szegyenerzet... Mikor felnott no vagy! Mit szamit anyad velemenye?!
2017. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Olvasd el az én komentemet és amit egy másik válaszíró írt. Aki olyat mond, hogy addig jó, amíg nincs gyerek, annak a sajátja teher. Sőt, volt olyan is, amikor azt mondta, hogy megbánta, hogy megszült. Nem egyszerű ez.
2017. ápr. 24. 21:11
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem is számít a véleménye, mert ha számítana, nyilván a párommal nem örülnénk a babának. Viszont ez tudatalatti és elég érzés.
2017. ápr. 24. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!