Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekágyi segélyt szülés...

A gyermekágyi segélyt szülés elött 28 nappal már igenybe lehet venni ugy tudom. Ez igaz? Viszont ez 28 naptári nap vagy pedig 28 munkanap?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

28 naptári nap vagyis kiírás előtti 4 hét! Jövőhéten adom be.

2011. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

igen, a kiírt szülési dátumhoz képest lehet 28nappal hamarabb szülési szabira menni.Az orvos ad papírt róla, h mikor vagy 28 nappal szülés előtt.Ez is olyan rózsaszínes papír mint a tp.-es csak az Állományba vételt húzzák alá rajta, ezt kell leadni.A munkanapot+ naptári napot azt annyira nem tudom nem vagyok szakértő, de én gondolom, mivel ez szülési szabi így fizetett szabadság viszont beleszámít a hét minden napja, nekem így volt.Magyarul én pl.31.-ére voltam kíirva így előtte 4.-étől voltam szabin amíg meg nem szültem.

ha nem erre lettél volna kíváncsi akkor bocsi:)

2011. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hogy kell megigényelni.kérek egy ilyen igazolást a dokitól,azt leadoma munkahelyemen és a többit ők intézik?
2011. febr. 4. 09:44
 4/6 anonim ***** válasza:
én a nőgyógyásznál voltam tp-en, így neki mondtam, h elakarok menni hamarabb szülési szabira,így ott akkor lezártuk a tp.(előző nap lett ráírva) és a onnantól(28 nappal szülés előtt voltam) terhesállományba vett! ekkor rögtön kézbe kaptam a tp. papírt, és ezt a másik papírt is és mindkettőt leadtam a munkáltatónak.Ott ki kellett tölteni egy nyomtatványt tgys-re, és amikor megvan a baba ezt újra ki kell tölteni majd(mikor viszed be a baba iratait bemutatni), csak már úgy, h rajta vannak a baba adatai.
2011. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lemaradt:leadod a papírokat és a kitöltött tgys igénylőt a munkahelyen és ők intézik a többit.( adnak bent nyomtatványt de van neten is!)

ha megszületett a babóca akkor ha megvan a szül.anyakönyvi kiv.+ baba taj kártya(erre heteket kell várni,kb2 hét)akkor ezeket beviszed,megírod az új tgys igénylőt ott és ennyi.

2011. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is előre fogom kérni, mert pont 2 év és 28 nappal vagyok kiírva a második babámmal az első után. Csak akkor lesz baj ha később születik. A munkaügyre kell bevinnem a szülész szabadságról kiadott papírt, amit a háziorvostól kérek, a többit ők intézik.Nekem így mondták a munkahelyemen.
2011. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!