Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 39 évesen gyereket vállalni?

39 évesen gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki ,hogy vélekedik erről!
2017. máj. 13. 01:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nézd ha nem lett volna valami moatt előbb lehetőségem, akkor inkább vállalnék 39 evesen, mint hogy egyáltalán ne legyen gyermekem.

de egyáltalá nem vagyok híve annak hogy ilyen későn szül valaki. nem azért mert nagyobb az egészségügyi kockázat - valóban nagyobb, mind az anyára mind a babára nézve, de azért nem olyan magas a probléma arány hogy amiatt ne merjek belevágni. hanem azért mert én szeretnék részt venni a ballagásán, az esküvőjén, segíteni őt amikor majd ő lesz anya, segíteni amíg csak tudom, nem pedig elpatkolni mielőtt férjhez megy és tudom hogy az élete stabil és már megáll a lábán

2017. máj. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miert ne? Ha ugy erzed, hogy most jott el az ideje...csak menj el az osszes terhesgondozasra es vizsgalatra, egyes betegsegekre nagyobb esely van. Kolleganom egy honapja szult, o mar 40, es mindketten jol vannak (elso gyerek naluk)

Szoval, miert ne?

2017. máj. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Carragher_x ***** válasza:
100%

Pont ugyanúgy vélekedek róla, mintha vki 26 évesen szül. Sehogy, mivel az ő dolga:)

Mellesleg aki szerint 39 évesen attól kell rettegni, hogy majd nem éled meg a gyereked ballagását, meg hasonlók, annak javaslom, hogy kicsit nézelődjön már a statisztikákban:)

2017. máj. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha így alakult, így alakult. Számolni kell az egészségügyi kockázatokkal, a nehezebb terherbeeséssel, a kevesebb türelemmel, de egyik sem "kötelező", tehát veheti az illető könnyen a lehetséges akadályokat. Szerintem még mindig jobb 39 évesen szülni, mint gyerektelenül megöregedni úgy, hogy vágyik az illető a gyerekre. Utána meg idős korában megkeseredett, gyerekgyűlölő nyugdíjas lesz belőle :( Szerintem ez tragédia.
2017. máj. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! anyukám engem majdnem 40 évesen szült

a legjobb barátnőmet és az öccsét 40 és 41 évesen szülte az anyjuk.

szerintem nincs ezzel semmi gond :)

2017. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én is 39 éves vagyok, és épp most próbálkozunk babával, habár nekünk már van gyerekünk. Ma már szerencsére nem néznek ufoként a később szülőkre, sőt egyre inkább elterjedtebb. Sokkal kiegyensúlyozottabb, megfontoltabb tud lenni egy 40-es nő, akinek már van élet tapasztalata, mint aki véletlenül lett terhes huszas évei elején-vagy még előbb. El kell menni vizsgálatokra, amiket ajánlanak. Én épp úgy vagyok vele, hogy meg fogom csináltatni a prena-tesztet, down-szűrésre, mert emiatt több "félni valóm" van a korom miatt, de nem vállalnám a kockázatos amniocentézist. A prena-ból sem kell a 200 ezres vizsgálatot kérni, ha nem akarod, ha csak downra kérsz szűrést, az 75 ezer. És nincs kockázat, 99%-os az eredmény.
2017. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van már egy lányim.Én nagy családban nőttem fel szerettem volna még gyerkőcöt.9 éve próbálkozunk eddig semmi gondot nem találtak kivéve a februári rákszűrésen.Polip a méhben.Egy hónapra rá meg műtöttek.A doki szerint tuti ez volt a gond.Most vegyes érzelmekkel de várom a "csodát" a koromtól függetlenül. :)
2017. máj. 13. 12:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Jaj de jó, hogy megtalálták a gondot! Van egy lánykori barátnőm, 26 évesen, miután férjhez ment, azonnal terhes lett. Utána 10 évig sehogy nem jött össze a tesó! Majd valahogy még is, 36 éves korában sikerült! S most, 39 évesen ismét babát vár :)))
2017. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És most már próbálkoztok? Mikorra nem várod?
2017. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

43 éves vagyok, 3 hónap a legkisebb gyermekem, a legnagyobb 17 😀

Nem igaz rám, hogy nincs türelmem, sőt, jól bírom az éjszakázást is. Ajándéknak tekintjük ezt a pici kisfiút a férjemmel, és nagyon boldogok vagyunk vele, a tesók is imádják. A nagyokat már nem kell oviba vinni, meg tanulni velük, ez is könnyebbség.

A terhesgondozás is olyan volt, mint közel 20 éve, csak a genetikai vizsgálat volt az extra, nekem cvs volt.

Vágj bele nyugodtan, a kor ne tartson vissza.

Én meg minimum 30 évet szánok magamnak, az szerintem reális is.

2017. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!