Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én egy 16éves lány vagyok, és...

Én egy 16éves lány vagyok, és van egy párom aki 19éves. Szeretnénk gyereket de mivel kiskoru vagyok ezért a páromnak ebböl mi gondja származna? Börtön vagy mi?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
lehet kapni rongybabákat és abból nem szérmazik semmilyen baja a barátodnak
2010. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
A leendő gyermeked érdekében, inkább várjatok még vele!
2010. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%
Csak 14 év alatt számít liliomtiprásnak. De nagyon gondoljátok át.. Inkább várjatok még vele egy-két évet! Az egyik osztálytársamnak van gyereke (17 éves, 15 évesen szülte) de kb. a szülei nevelik.. ő suliba jár meg ilyesmik, napi néhány órát van a gyerekkel nagyjából. Ennek mi értelme van? Szerintem akkor legyen valakinek gyereke ha már saját maga tud róla gondoskodni, nem másokra van utalva! És a jövődre is gondolj!
2010. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Tudtom szerint nem jár börtön, de nagyon korai a gyerekvállalás!Beszéld meg egy felnőttel, ha van normális a környezetedben.Tényleg nem vicc egy gyereket bevállalni 16évesen.Lehet, hogy úgy érzed, hogy te felnőtt vagy, de hidd el tévedsz.Tanulj, szórakozz, ráér még az a gyerek!35/N
2010. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
81%

Szerintem gondoljátok át mégegyszer ezt a gyerekvállalást. Gondolom még mindketten tanultok (jobb esetben) igy nem lenne meg a biztos anyagi háttér a babának. Egy meggondolatlan döntés pedig abortuszhoz vezethet. Gondoljátok át mégegyszer!

18/L

2010. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
persze én is ugy gondoltam,hogy várunk még vele,csak tudjátok, ha mégis balesetböl, mert én teljesen abortusz ellenes vagyok, féltem hogy a barátomnak börtön járna vagy ilyesmi! de persze várunk még ,vagyis én szeretnék.
2010. máj. 16. 18:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Helyes, nem kell elsietni. Sajnos sokan gondolják, hogy egy kisbaba milyen ennivalóan édes, csak alszik, eszik, néha büfizik egyet, aztán magától felnő. Igen, ez úgy kb. 2-3 millió forintból kivitelezhető, + pelenkázás + orvoshoz rohangálás + HATALMAS FELELŐSSÉG!

Azért helyes, hogy aggódsz a barátodért :) De tudtommal nincs semmilyen jogi következménye a 14 éven felüli és 18 éven aluli gyerek és egy 18 éven felüli felnőtt közötti szexuális viszonynak, ha a gyerek is beleegyezik, és a terhességért meg nem jár büntetés.

2010. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek meg mindent,hogy NE legyen baleset!!
2010. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
miféle baleset? balesetek nem léteznek csak felelőtlen emberek akik nem védekeznek. írass fel fogamzásgátlót.
2010. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Várj még egy pár évet a babával, élvezd a fiatalságodat:)))
2010. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!