Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7,64-es TSH-t mennyi idő...

7,64-es TSH-t mennyi idő alatt lehet gyógyszerrel olyan szintre levinni, hogy teherbe eshessek? Most volt hormonszint vizsgálat, de endokrinológiára csak augusztus közepére kaptam időpontot, viszont addig meg megőrülök.

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia!Nem akarlak elkeseríteni,de az iszonyat magas!A teherbeeséshez 1 körüli TSH kell!!!Sajnos a pajzsmirigyhormon a leglassabban változó hormon,akár hónapok is mire beáll a gyógyszerrel!!!!:((((((Nagyon sajnálom!Nekem 5 év kellett(gyógyszerrel)mire jött a baba!!!

Fel a fejjel!!!!Üdv:32 hetes pajzsmirigyes kismama

2010. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 6 hét. Engem most 3 havonta vizsgálnak. Be akarjuk állítani az új megfelelő adagot szülés után.


Egyébként lehet, hogy a TSH értéknek 1 körül illene lennie. NEkem 3,4 volt, mikor terhes lettem a lányommal. Az endokrin dokim szerint 4,9, tehát a normál érték felső határa alatt semmi sem lehetetlen. Csak szigorúan ellenőriztetni kell a terhesség alatt havonta. Nekem a hormonháztartásom úgy felborult, hogy 11,0 lett a TSH-m, utána, gyógyszeradag növelése mellett meg majdnem eltűnt! (0,05). Viszont a baba a 16. hétig nem termeli meg a saját hormonjait, nekünk kell biztosítani az ő adagját is.

2010. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után jött elő a pajzsmirigy alul működésem. Nekem is 7.88, és 7.76 volt a tsh-m. 4 hét alatt lement 4,17-re, de azt mondta dokim, és az endokrinológus, hogy 1 körüli érték a megfelelő érték, tehát még emelve lett az adag. A teherbe eséshez az 1 körüli érték a megfelelő, és szerintem gyorsan elérhető ez a szint, ha szervezet gyorsan reagál.
2010. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy hónap alatt 4,79-ról lement 2,78-ra a héten megyek ujabb TSH vv-re.Napi 1 szem LETROX-ot szedek.

Sztem 2-3 hónap alatt beáll normál szintre ha szeded folyamatosan a gyógyszert:)

Sok sikert a babához!

2010. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor annyira nem vészes a helyzet, legalábbis ha minden más rendben van, nem lesz gond.
2010. máj. 19. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!