Még lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Az ovum nagyjából mindig középidőben szokott lenni, akkor kicsit fáj a hasam. De most abba hagytam a fogamzásgátlót, és a mensi után az 5. napon voltunk együtt a párommal, és másnap úgy fajdogalt a hasam mint közép időben. Lehet hogy most akkor volt ovum és terhes lettem? Ha igen így mikor csináltatok tesztet mert most nem is tudom mikor fog megjönni... Valaki tudna segíteni?

2017. jún. 4. 11:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt hogy jövő hét pénteken jönne meg ha a gyógyszeres időt számolom. De már 3-4 napja fáj a derekam ami csak mensi előtt pár nappal szokott és egyszer rosszul is lettem,meg fáradt is vagyok folyton de nem tudom hogy ezek lehetnek e tünetek, ahhoz még korai nem?
2017. jún. 4. 11:32
 2/13 anonim ***** válasza:

Tisztazzunk valamit.

Ha fogamzasgatlot szedsz, nincs peteeres. Megvonasos verzes jelentkezik.tehat gyogyszerszedes alatt valami mast erezhettel.

Ha abbahagyod a gyogyszert, kiszamithatatlan a peteeres idopontja. Es a menstruacioé is.

En ebben az esetben az aktus utan tesztelnek kb 2 hettel. Es akkor is ha megjon kozben.

2017. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem vedekeztetek,vagy csak megszakitassal,vagy ha foleg beled is ment,akkor siman lehetsz terhes!

A hugom,miutan abba hagyta a fog.gatlo szedeset,abban a honapban terhes lett. Persze nem tartottak meg!

2017. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem korai.. Meg aki fogamzásgátlót használ nehezebben esik teherbe ha lerakja is plusz számit az is h beléd élvez e. Nem olyan egyszerű teherbe esni mindenkinek.
2017. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ket het mulva erdemes tesztelni csak!


Utolso voltam.

2017. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az első komnentelőnek: lehet peteérés gyógyszer szedése mellett, anyukám és a barátnőm is gyógyszer mellett lett terhes. Nem védekeztünk az együttlét során,megszakitassal sem. Mi mindenképp megtartanank :) Szóval az együttlét után 2héttel már kimutathatja a teszt ugye?
2017. jún. 4. 11:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Következő mensi napján szokás tesztelni. Ha nem jön meg
2017. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Komolyan nem ertelek...

Nyilvan van olyan hogy neha megis lesz peteérés. De nem minden honapban.

Költői kérdés de felteszem.

Ha tudtad(ugy gondoltad), hogy gyogyszer mellett van peteérésed, akkor minek szedted terhesség megelőzése céljából?!

Am igen, kb 2 het mulva már kimutatja.

2017. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem minden hónapban én csak azt mondtam hogy lehet, te meg azzal kezdted hogy Nem lehet...most meg azt írod elő fordulhat... Akkor most? Én nem értelek téged... De én nem akarok itt vitázni, nem azért írtam, csak egy kis segítséget akartam kérni hogy esetleg járt így már valaki és hogy mikor tesztelhetek. Azért kicsit bizakodom hogy összejött :)
2017. jún. 4. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet peteérés fogamzásgátló mellett is. Viszont nagyon ritka és pont ezért hat másképpen is. Pl. olyan közeget biztosít a hüvelyben, ami szinte lehetetlenné teszi a spermiumok célba jutását. Plusz annyira elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy tegyük fel, hogy volt peteérés, tegyük fel, hogy a spermiumok célba jutottat, tegyük fel, hogy megtörtént a megtermékenyülés, de nincs hová beágyazódnia, mert nem engedi úgy megvastagodni a méhnyálkahártyát, hogy megtörténjen a beágyazódás.

Szóval egyáltalán nem könnyű fogamzásgátló mellett teherbe esni. Akivel megesik, azt az esetek 99 százalékában vagy nem szedte rendesen, vagy nem figyelt oda, hogy mi vagy mik csökkenthetik a hatását.

És mivel csak most hagytad abba a fogamzásgátlót, így egyáltalán nem biztos az sem, hogy egyből beindulnak a szervezetedben a természetes folyamatok. Lehet, hogy kelleni fog idő. Így gyakorlatilag semmit nem hasonlíts egy sima, fogamzásgátló által nem befolyásolt ciklushoz.

Ha a következő menzeszed nem jön meg, ami már ugye elviekben rendes menzesz lesz, akkor tesztelhetsz. Viszont ha nem jön meg, akkor egyáltalán nem biztos, hogy terhesség miatt, lehet, hogy pont a fogamzásgátló miatt nem lesz majd vérzésed.

2017. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!