Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A menstruáció első v utolsó...

A menstruáció első v utolsó napjától számoljuk az ovulációnkat és következő menst. Közti ciklus napunkat?

Figyelt kérdés
Szóval én mindig azt hittem h pontosak a ciklusaim m anyukám valamikor azt mondta h a menst.utolsó napjától kell számolgatni a 28 napot és én folyamatosan azt csináltam és e szerint pontosak is voltak az adataim,de rájöttem h alighanem h rosszul csinálom m igyesen ak az ovulációm napját is hiába számolgatnám m nem jó...szóval megállt a tudomány...
2010. máj. 18. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az első naptól kell számolni mindent.
2010. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első naptól kell számolni mindent. Ez 100%.:)
2010. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a 28 nap bárhonnan kezded, 28 lesz. :) csak az ovu napja meg a többi nem stimmel. a menstruáció első napja egyben a ciklus első napja
2010. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket és azt hiszem h én 5napot tévedek minden alkalommal szóval ak azt hiszem h 32napoak a ciklusaim és 16.napon van nekem az a bizonyos ovulációm,igaz?
2010. máj. 18. 16:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Menstruáció első napja a ciklus első napja.
2010. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A 16. naptól érdemes próbálkozni, vagy ovutesztet használni. Mert a köv. menzi 1. napjától vissza kb. 14 nap az ovu ideje. De ezt akkor tudod pontosan, ha tesztelsz, vagy méred a hődet. A ciklus 2. (luteális) fázisa kb. fix 12-16 nap. Egy nőnél általában ugyannannyi mindig.
2010. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 eszo ***** válasza:

Hát, ha 4 napig tart a vérzésed és onnantól számoltál +28-at, akkor igen, 32 napos a ciklusod..elméletileg ebből levonsz 14 napot, és akkor van a peteérés, szóval nálad a 18. napon.

de ezek csak megközelítő adatok.

A peteéréstől a köv. vérzésig ált. 14 nap telik el. ez a luteális szakasz.


Remélem segítettem! :-)

2010. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"Ugyanannyi"-bocs. Szóval nem félidőben van ovuláció.
2010. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most ha tegnap jött meg nekem ak ugy számolgattam h a jövő hétvégén érdemesebb menetelni a siker érdekében,azt hiszem,ugye?...köszi mindnek az eddigieket...
2010. máj. 18. 16:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha tegnap jött meg, akkor ahhoz képest min. 2 hét. Szerintem június elején érdemes belehúzni. De mondom, próbáld ki az ovutesztet.
2010. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!