Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk a párommal....

Babát szeretnénk a párommal. Érdemes már most terhes vitamint szedni?

Figyelt kérdés

Kolléganőm mondta, hogy ő mindig szedett, már a próbálkozás időszakában is, én meg az első babánknál nem szedtem.

Tapasztalat?


2017. jún. 23. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Artani nem art, de ami igazan lenyeges, az a folsav es mivel a folsavnak ido kell, hogy feltoltodjona szervezetedben (felteve, hogy addig hiany volt, ami eleg gyakori), igy mar a tervezett teherbeeses elott celszeru szedni.

Altalaban 3 honappal korabban szoktak elkezdeni, ha tervezett a teherbeeses.

Viszont tulzasba sem kell esni, a gyogyszertarban kaphato ugyan 3mg-os folsav, de boven eleg a 400 mg-os a teherbeeses elott. A legtobb terhesvitaminban is ennyi van, vagy az elso trimeszterre 800mg-os.

Ezen kivul meg a D-vitamin fontos, bar a nyar miatt most abbol valoszinuleg kapsz eleget.

De ha nem akarsz kulon szorakozni a folsavval, akkor a terhesvitamin is ugyanugy jo mar tervezesi idoszakban is.

2017. jún. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdemes,de nem mindenki bírja szedni,vagy nem mindenki szereti szedni.Szerintem a legfontosabb a folsav.Azt mindenképp érdemes már tervezésnél.
2017. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt, de a folsav a legfontosabb. Én a pozitív teszt után "szoktam" (3. terhességem) Gravidára váltani, előtte hónapokkal folsav, D vitamint, ovulációig E vitamin, nekem ez a bevált receptem úgymond.
2017. jún. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen én is szedtem(irja amugy a terhesvitamin tájékoztató is). Érdemes felkészíteni a szervezetet :)
2017. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem már mielőtt belekezdtünk a próbálkozásba. Komplex terhesvitaminból fél adagot naponta, d-vitamin (télen), omega3, magnézium, külön folsavat is szedtem. Szuper volt a vérképem 10 hetes terhesen.

Sajnos a terhesség során rengeteg kismama lesz vérszegény, jobb előre feltölteni a vitamin raktárakat a szervezetben. Lehet szedned nyugodtan, az ilyen tévhiteket meg nem kell elhinni, hogy óriás lesz tőle a baba, meg 40 kilót hízol.

2017. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Theressita ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyász javasolta, hogy szedjem már tervezéskor.
2017. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én nem szedtem, szerintem nem számít lényegesen - bár nem is árt

folsavat szedtem a pozi teszttől - utána a vitamint, de pl. most meg nem bírom megenni, úgyhogy kimarad általában

2017. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én semmit nem szedtem.

Folsavat ajánlották pozi teszt után, hogy szedjem, terhes vitamint nem muszáj, ha változatosan étkezel.

2017. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

A folsavat már tervezéskor ajánlott szedni, nem csak pozi teszt után.

Így véd a velőcső záródási rendellenességek és szív rendellenességek ellen.

2017. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi Lányok! :)
2017. jún. 23. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!