Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon türelmetlen vagyok....

Nagyon türelmetlen vagyok. Mit csináljak már, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Alapvetően türelmesebb vagyok csak ma nincs jó napom és kicsit tele lett az a bizonyos pohár. Úgyhogy előre is elnézést kérek ha hisztisnek tűnök vagy bármi, de muszáj kiadnom most.


Párommal lassan fél éve próbálkozunk, hogy legyen kisbabánk de egyszerűen nem sikerül. Nagyon unom már azokat a szemét negatív teszteket. Valójában az zavar a legjobban, hogy körülöttem már mindenki terhes meg mindenkinek kisbabája van, mi meg csak szerencsétlenkedünk. A ne görcsölj rá szöveget nem szeretem. Nem görcsösen próbálkozunk, de mégis hogy hagyhatnám figyelmen kívül ha egyszer erre várunk már régóta? Most azt hittem, hogy sikerült mert késett pár napot, de a teszt negatív lett és pár óra múlva meg is jött mindenfelé jel nélkül. Tudom, hogy fél év nagyon kevés idő ebből a szempontból mert van aki évekig próbálkozik, de egyeseknek mi a francért jön össze elsőre? Ráadásul úgy, hogy nem is akarja a babát vagy csak kalandra vágyott. Miért? Aki akarja, mindent megtesz érte annak miért nem sikerül?

Tényleg ne haragudjatok, csak mindjárt felrobbanok itt :D


2017. jún. 27. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Jó lenne, ha abbahagynád a másokra mutogatást.


Menjetek el kivizsgálásra mindketten, ha soknak érzitek az eltelt időt. Annak van haszna.


Akinek elsőre összejön, az azért van, mert minden rendben velük és a testük közösen tökéletesen alkalmas az egymással való utódnemzésre.


Nem, nem mindenki terhes, csak te csak ezzel vagy elfoglalva. Jógáznod kellene: időtöltés, nyugtató és testedzés egyben. Plusz jót tesz a terhesség alatt is.

2017. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! erre nem lehet mit mondani... meg kell értened ténylegesen, hogy fél év tényleg nem számít soknak, és elengedni ezt a dühöngést, mert nem vezet jóra...sem a saját lelked tekintve, sem a másokkal való kapcsolataid szempontjából.

Mennyi idősek vagytok? Ha 35 felett, akkor simán elmehetsz kivizsgálásra ennyi idő után. Ha alatta, akkor próbálkozzatok pár hónapot, és szintén menjetek el ha nem sikerül. Igaza van az 1-esnek, ez az egy ami ebben előrevihet, az semmiképpen nem ha mindenkit utálsz akinek hamarabb összejött és minden sikertelen hónapban felrobbansz. Mit teszel érte egyébként? Próbálod megismerni a ciklusodat? Hőmérőzől pl.? Használsz ovutesztet? Csak azért kérdezem, mert nekünk a második baba pl. sokkal hosszabb idő után jött össze mint az első, és nemes egyszerűséggel kiderült hogy nem akkor volt az ovum amikor a nagykönyv szerint kellett volna, hanem a ciklus 18. napján 28 napos ciklussal. Amikor ez kiderült és jókor voltunk együtt, a második hónapban összejött. Előtte már hónapok óta próbálkoztunk, de főleg a 9-14 közötti ciklusnapokon voltunk gyakran együtt és így pont lemaradtunk a peteérésemről...

2017. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 2 honapja lettem tul ezen ahol most te tartasz, 9 hónapja próbálkozunk. Es csak ezen kattogtam errol szolt az eletem.. ami meg nincs is . Parom is erezte es nem tett jot. Folyton olvasgattam feszult voltam.. sirtam. Ez nem élet. Ne hagyd h eluralkodjon rajtad szedj e vitamint neg folsavat es ne hagyd h ebbol alljon az eleted.. ugymond arrol szol mar most , ami meg nincs is. Elvesztettel honapokT ahogy énis amiatt h ezen kattogtam. Én most élvezem az eletet. (1x vetéltem mult honapban) de legkozelebb sikerul. Csak 5 hetes volt mutet se kellett. Majd sikerul , élvezd a nyarat a párod h kettesben vagytok es ne stresszelj. Hajra!:)
2017. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Mi 2 éve várjuk a babánkat.


Én egyébként fél év után mentem el kivizsgáltatni magam, igaz, ebben benne volt az is, hogy voltak tüneteim, és azt hittem, sikerült. Ekkor kiderült, hogy egy sűrű bennékű cisztám van, majdnem meg is kellett műteni. 2 hónap múlva felszívódott, akkor viszont csináltak nekem hormonpanelt, kiderült, hogy nincs peteérésem, és nagyjából méhnyálkahártyám sincs, max 3 mm-es :( Adtam magunknak időt, mert azt mondták, biztos a gyógyszer miatt van ez így, várjunk még. Vártunk türelmesen még 4 hónapot.


ekkor már egy év eltelt, orvost váltottam, kaptam clostit, amitől lett peteérésem, és azóta mindig van szerencsére.

Diétáztam, sportoltam, nem fogalalkoztam a dologgal, mert úgy voltam vele, hogy most már minden rendben lesz. Hónapokig nem figyeltünk semmire se oda, csak arra, hogy 2naponta azért együtt legyünk. Eltelt megint fél év. Semmi. Megvizsgálták a férjemet is, aztán végül rávettem magam a petevezetékátjárhatóségira. Már a 21. hónapnál jártunk. 22. próbálkozós hónapban kiderült, hogy hiába jó minden, megölöm a spermát, emiatt természetes úton kb kizárt a teherbeesés esélye, csak inszem vagy lombik lehet. 3. inszem jön, és most 24. alkalommal estem pofára és kelek fel megint a padlóról, és bármennyire is nehéz, próbálok újra hinni.


Nem hinném amúgy, hogy a rágörcsölésnek bármi köze is van ezekhez. Én a két évből másfél évet kb nem göcsöltem rá, nem mentem utána a dolgoknak sajnos elég hamar emiatt, csak vártunk, vártunk, hátha sikerülni fog. Volt közben nekem munkahelyváltás is, amikor aztán tényleg kiszorult a fejemből a babatéma, mégsem jött akkor se.


Szerintem ha valakinek valamilyen biológiai ok miatt nem jön a baba, annak egy dolog hozhatja meg a sikerült, hogy orvoshoz megy, kivizsgáltatja magát.

Mondjuk bánom már, hogy nem meddőségibe mentem már a legelején, mert a pct-tesztet pl 4 nőgyógyász közül egy se mondta....


egyébként fél év még tényleg nem sok idő, de ha érzed legbelül, hogy valami gond lehet, vagy nyugodtabb lennél, ha tudnád, hogy minden rendben, akkor menj orvoshoz. Érdemes azt mondani, hogy már egy éve nem jön a baba, mert fél évvel nem fognak komolyan venni sajnos :(

2017. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, mit érzel, voltam hasonló cipőben.

Fel év tényleg nem sok idő, 6 ciklus. Egy ciklusban, ha minden a legtökéletesebb is, max 15-20% esély van a babára. Én még nem mennék kivizsgálásra, de az ovuteszt és hőmérőzés jó ötlet.

Nekem 4 gyerekem van. Van, aki első hónapban összejött, van egy "meglepetésbaba", van, akire 2 évet vártunk, és volt vetélésem is. Pedig ugyanaz a nő vagyok.

2017. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A "mindenki terhes" csak optikai csalódás, te magad is tudod az eszeddel, hogy tele vannak a meddőségi központok évek óta próbálkozókkal. Én is ismerek nem egy párt, akiknél nem jön a baba, már Bécsbe járnak, stb. Fölösleges hergelni magad ezzel. Tudom, hogy nehéz, mi is megjártuk a magunk kálváriáját. De hidd el, hogy nem segít se a mások utálata, se az önostorozás. Ha mindkét fél egészséges, 15-20% az esély mindössze minden hónapban, ezt tartsd szem előtt mindig.
2017. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem, ne értsetek félre, nem utálok senkit akinek hamarabb összejött és nem szoktam kiakadni negatív teszt után sem. Most teljesen más dolog miatt vagyok mérges, erre rátesz egy lapáttal, hogy megvan és talán ingerlékenyebb vagyok és hát eszembe jutott, hogy még nem sikerült a baba. Most tipikusan olyan állapotban vagyok, hogy akár a légybe is bele tudnék kötni. Ettől függetlenül többször gondolkoztam már azon (és szerintem mindenki más aki babát akar), hogy vajon annak aki felelőtlen vagy annak aki nem akar gyereket vagy aki pénzért szül gyereket, vajon miért sikerül szinte rögtön?! Ez a sors iróniája... Na de nem ezen töröm az agyam minden nap, különösebben nem érdekel, hogy mi van meg mi nincs mások életében. Úgy tudom, hogy az orvos addig nem foglalkozik ilyesmivel amíg nem telt el kb 1 év a próbálkozás óta. Lehet, hogy nem igaz, nem tudom. De ezt az évet szeretném megvárni. A párom 30-as évei elején jár, én meg 20-as éveim közepe felé lassan. Szóval fiatalok vagyunk még.
2017. jún. 27. 13:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát az papíron így van, de ha odamész, és azt mondod hogy Ti már egy éve próbálkoztok, hogyan ellenőrzi le, hogy nem is, mert még csak fél éve? :)...

Amúgy tényleg jó ötlet a hőmérőzés, ovuteszt, azokat próbáltad már?

2017. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Mi két és fél éve próbálkozunk , minden vizsgálaton tul vagyunk, mindkettőnknek jo minden mégsem jön össze.
2017. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Pár napja kaptam valakitől itt egy üzenetet amiben ostoba kvának meg még sok hasonlónak nevezett csak mert egy kérdésehz odaírtam hogy sikerült elsőre.

Bocsi, de nem én vagy a hozzám hasonlóak tehetünk róla hogy nektek nem jön össze...

Ez hogy te "mindjárt ferobbansz itt" emiatt nagyon rossz hozzáállás, miért kell az egész világra haragudni ahelyett hogy megkeresnéd a probléma forrását?

Többet érnél el vele mint a dühöngéssel...

2017. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!