Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jöjjön a kistesó?

Mikor jöjjön a kistesó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy mikor jöjjön.

Beszélgetek a férjemmel,de ő sem tudja.Anyagi helyzet oké,minden más is.Igazából azon rágódok,hogy milyen lehet 2 kicsivel. A lányom most 1 éves. Annó kis korkülönbséget szerettünk volna,aztán a fogzás és egyéb okok miatt toltam folyamatosan a dolgot.Mostmár a férjem is azt mondta,hogy oké,ne siessünk.De mégis bizonytalan vagyok.Jöhetne is,meg nem is.

Írhatnátok tapasztalatokat,hogy milyen 2 gyerekkel az élet,mik a nehézségek,mi az amiért eltoltátok volna későbbre stb.

Én úgy gondolom,hogy talán picit könnyebb lenne,ha már a lányom tudna beszélni,megértené hogy mi történik körülötte,értené amit mondok neki stb.De azt sem tudom ez azidő mikor jön el.

Írjatok már légyszi tapasztalatokat :) köszönöm


2017. jún. 29. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
2-3 ev mulva.
2017. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint 2-3év álljunk rá a dologra,vagy akkor szülessen?nagyon nem mindegy :) és miért?
2017. jún. 29. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Majdnem 10 év a korkülönbség a két gyermek közt.max 5öt szerettem volna,de sajnos így sikerült.Igazából a nagyobbnak annyiból rossz,hogy nem tud úgy játszani a kicsivel,ahogy szeretne .viszont simán vigyáz rá amig mondjuk kiszaladok wc-re vagy zuhanyozni stb.jobb lett volna az az 5év,így viszont a nagy már jobban érti mi történik,meg lehet vele mindent beszélni,nincsenek vészes féltékenységi rohamok
2017. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4.5 év a korkülönbség az enyéim között. Két évet akartunk, de sajnos az élet nem úgy alakult. Hogy jobb e ez így, vagy jobb lett volna amúgy, nem tudhatom meg soha. Az biztos, hogy így elég jól működik eddig. 2.5 éves a kicsi. Imádják egymást, de megy a civakodás is állandóan:D De azt hiszem ez mindig is így lesz. Az, hogy kicsit különböznek talán még javukra is válik, ha megtanulják kezelni. Megtanulnak alkalmazkodni, kompromisszumot kötni.

Én negyed magammal nőttem fel. 2 év volt a kisebb és kevesebb mint másfél év a nagyobb testvérem között, valamint 11 év volt köztem és a legkisebb tesóm között. A nagyobb tesóm és én lányok vagyunk, aztán született öcsi, majd hugi. Az öcsémmel és a nővéremmel folyton ment a harc, öcsémmel sokat verekedtem, de ő vele játszottam mindig. Viszont visszaemlékezve, furcsán hangzik, de nem szerettem őket. A húgomat viszont nagyon szerettem, ő lett a legjobb tesóm. Én és a húgom hasonló habitusú és gondolkodású emberek vagyunk, a nővérem és az öcsém is hasonlóak egymáshoz, viszont nem szeretik egymást. Valamilyen testvéri érzés azért van bennem mind iránt.

A mi példánk bizonyítja, hogy annak ellenére, hogy sokan azt mondják, hogy kis korkülönbség azért jó, mert összenőnek hamarabb elfogadják, megszeretik egymást, valamint azt is mondják, hogy általában a lányoknak jobb a lánytestvér, fiúknak a fiú, mert jobban megértik egymást. Hát én feszt fiús játékokat játszottam lány létemre az öcsémmel és nem babáztam a nővéremmel.

Aztán pont, mikor kezdett az érdeklődésünk eltérni, jött a húgom és őt babusgattam onnantól kezdve. Sok tapasztalatot szerezve.

Igazándiból te eltervezheted, hogy szerinted mi a jó a gyereknek, de a szerencsén múlik, hogy az valóban be is fog e válni. Ha meg akarod tudni, hogy jó lenne e egy testvér a gyerekednek már most, jó lenne, ha látnád, hogyan bánik-viszonyul a kisbabákhoz. Az én lányom nagyon készen állt már a kistestvérre, nagyon szeretett volna akkor már egyet. Most viszont, ha kérdezem, hogy milyen lenne, ha lenne még egy, akkor azt mondja, hogy neki elég egy-még jó, mert mi is így gondoltuk:D

Láttam kezdettől fogva a lányomon azt a gondoskodást a kicsikkel szemben, azt, hogy hamar beilleszkedik, szereti mások társaságát, a kis irányítót. Na persze ez utóbbit próbáljuk kontrol alatt tartani. Ez számomra annak is a jele, hogy jól bánna egy tesóval, jó kis nagytesó lenne...és hát azt hiszem be is jött. A húgát anyatigrisként védi.

A kis korkülönbség sokkal nagyobb kockázat, nem csak a szülőknek, de a gyerekeknek is. Minél idősebb a gyerek, annál jobban meg tudod állapítani, hogy jó lenne e neki egy tesó. Sokan mondják, hogy ne tesót gyárts, hanem magadnak egy gyereket...szerintem ez nem teljesen így kéne, hogy legyen. Magadnak csinálsz egy gyereket és a gyerekednek egy tesót. Ennek a kettőnek összhangban kell lennie. Neki ugyanúgy kell akarni kell egy tesót, mint neked egy új babát...persze a gyerekeknél később is kialakulhat az, hogy akarják a tesót--úgy értem utólag, de persze szülőként az kevésbé biztosabb, hogy utólag fogsz akarni babát.

Mindenesetre ha hezitáltok, akkor én még semmiképp nem vágnék bele. Valahol legbelül rájöttetek, hogy nem akartok még. Még érleljétek a dolgot legalább fél évig, de inkább 1 évet mondanék. Addigra ti is jobban látjátok milyen személyiség a lányotok. Valaki mellé egyszerűen egyáltalán nem való tesó. A férjem pl egyke, de ő nem is akart tesót. Nem is lehetett volna, de azért az anyja megkérdezte tőle, mikor alig volt 3 éves, hogy akar e egyet, mire ő azt mondta, hogy nem, mert elvenné a játékait....:D

Én azt hiszem a lányom el lett volna egy tesóval már korábban is, de később már biztosan láttam rajta, hogy készen áll rá.

2017. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kikkina88 ***** válasza:
4-5 evet akartam.3ev9 honap lett a 2 lanyom kozt.nalunk ez bevallt.nem mindom h nincs feltekenyseg de kezelheto.es imadjak egymast.a nagy 5 eves a kicsi 1 mult.nagyon jol elvannak.
2017. jún. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1,5 hónap híján 2 év van közöttük.Semmi gond nem volt velük. Addig volt kicsit nehezebb amíg ki nem találtam hogy a napirend hogy is legyen 2 gyerekkel.Amint ezt sikerült minden ment simán :) Összeszoktak és szépen játszanak együtt a mai napig :) Volt aki megkérdezte hogy ikrek e,meg hogy igaz 1 év van közöttük?! Annyira behozta a kisebb a nagyobbat hogy nem mondja meg senki hogy közel 2 év a különbség :D

Én csak azt tudom mondani hogy hajrá! ;)

2017. jún. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3,5 év a korkülönbség. Jó, hogy így alakult, mert a kicsi 1-2 éves korától tudtak már együtt játszani, de nem kellett már kettőt pelenkáznom és a nagyobb már kinőtte a dackorszakot, meg pl. megállt már az úttest előtt, na meg nem pont akkoriban kezdte az ovit, amikor újra otthon maradtam.
2017. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem 6 év van köztük. Amíg kisebbek voltak nagyon jó volt, hogy nagyobbik már nagycsoportos volt, önálló, sokkal jobban tudtam a kicsivel is foglalkozni. Most viszont sokkal nehezebb, hogy a nagy már kamaszodik, a kicsi meg még kicsi. Elég sok a konfliktus köztük e miatt, mert nagyon más életszakaszban vannak éppen. Ráadásul mire az egyik túl jut a kamaszkoron, a másik pont elkezdni, szóval remek évek elé nézek XD Így utólag jobb lett volna kevesebb korkülönbség, de én úgy éreztem, hogy két kicsivel egyszerre nem boldogultam volna.
2017. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kozel 2,5 ev a korkulonbseg a gyerkoceim kozott.

Szerintem ez a minimum, ha engem kerdezel, aminek lennie kell.

Sokszor elnezem a kisebb korkulonbseggel szuletetteket es le a kalappal a szulok, foleg az anya elott.


Nem mondom, h varhattunk volna meg, de talan ha ujra kezdenem, 4 ev lenne a korkulonbseg.

Fiam most 4 eves es mar mindent szepen el lehet neki magyarazni, mindent megert.


Teny mondjuk hogy a 1,5 eves lanyom elorrebb jar a koranal es ezt biztos a fiamnak es a kis korkulonbsegnek tudhatja be. (enekel, egyedul eszik-iszik, korahoz kepest onallo,de egyben akaratos is)

2017. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17 hónap van köztük, már a kicsi is egy éves lesz nemsoká. Én a hasfájós első hónapokat leszámítva semmi hátrányát nem éreztem, az meg minden korkülöndségnél kihívás. Igaz, az én nagylányom 17 hónaposan már mindent értett és beszélt is.
2017. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!