Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor jöjjön a kistesó? 3 v 4...

Mikor jöjjön a kistesó? 3 v 4 évesen jobb?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos, miután betöltötte a 2 évet, szeretnénk elkezdeni tervezni a második babát. Viszont kicsit aggódom, hogy nem-e korai még. Nincs segítségem, egyedül vagyok vele egész nap, sokszor elég nehéz, hisztis, semmit nem csinál nélkülem. Félek, hogy mi lesz a terhesség alatt, ha ugyanúgy fel kell vennem, és mi lesz, majd ha itt lesz a kistesó, hogy fogjuk bírni, ő is és én is... Mi van, ha pont akkor születik meg a kistesó, amikor elkezdené az ovit. Hogy megy ilyenkor a beszoktatás? Viszem az újszülötett is magammal a szoktatásra, ha épp szoptatom? Tapasztalatokat, véleményeket várok, köszönöm!

#kistestvér #ovi szoktatás
2015. máj. 13. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak kíváncsi vagyok a válaszokra, hasonló cipőben járunk. Kisfiam 27 hós, lassan szeretnénk kistesót, de mi úgy döntöttük, az ovikezdést megvárjuk (Val.szín 2.5 évesen kezd). Nálunk más dolgok is vannak a háttérben - kivizsgálások -ezeket is szeretnénk tisztázni, de nagyon úgy néz ki, hogy lesz 3.5-4 év a két gyerkőc között. Tapasztalatokra én is kíváncsi vagyok.
2015. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Mindenképpen 3 év után érdemes, mert 3 éves korára éri el a gyerek a pszichológia felnőtt kort, amikor már felfogja, és elfogadja a környezetét, és nem fognak nála idősebb korára pszichológiai betegségek kialakulni azért, mert épp a fiatalabb testvérének megengedtetek valamit, amit neki nem, vagy csak szimplán valami rosszul esett neki.


3 éves kora után ezt már jobban le tudja kezelni a gyerek, de akkor is még oda kell figyelni legalább 6 éves koráig, hogy viszonylag mindkét gyerekkel egyformán bánjatok.

2015. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 év felett amikor osszejon :)
2015. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg minél hamarabb ahogy összejön.Ha rendben van a terhesség akkor egy 2,5 éves gyereket simán emelgethetsz.Nem vinném oviba ameddig nem muszáj otthon lennék mindkettővel.Ekkor nem érzi azt hogy neki azért kell távol lennie mert jött a kis tesó.
2015. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyén függő.

Én speciel mindkét gyerekemnek ki akarom, akartam élvezni az első 3 évét. Úgy,hogy csak rá tudjak figyelni. 3 éves múlt a fiam, úton a kistesó. Nekem ez most így jó! Elég sok mindenben önálló, mire meglesz a tesó októberben, addigra még több mindenben az lesz. Így lehet,hogy mondjuk egy elindulás alatt nem izzadok ki két liter vizet, és nem fog másfél órán át tartani.

Szeptemberben megy oviba, reményeim szerint mire megérkezik az öcsi, addigra oda is beszokik.

2015. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Utolsóval értek egyet. Én pl. nem láttam értelmét annak, hogy idegbeteg legyek az első 1-2 évben, a fiammal is van elég probléma, nem egy "átlag nyugis" gyerek. Persze vannak olyan gyerekek, akik tök nyugisak, hamar átalusszák az éjszakát, ne adj Isten még segítség is van. Ilyen helyzetben mi is bevállaltuk volna hamarabb :) De nálunk ebből egyik sem adatott meg.

2015. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sokkal kisebb a korkülönbség, nem teljes 2 év. A kisfiam 25 hónapos, a kislányom 3 hónapos. Én a kisebb korkülönbségre szavazok, a kislányunk is tervezett baba. A terhesség problémamentes volt, sőt! Könnyebben viseltem, mint az elsőt. Emelgettem a kisfiam, hatalmas pocakkal másztam a mászóvárban a játszóházban, csúszdáztam, a nyakamba ültettem a 12 kilós kisfiam, táncoltam Vele...egyszerűen éreztem, hogy nem lehet baj! A kislányom nem is akart kijönni, 1 héttel túlhordtam, mindkettőnk makkegészséges volt.

Az első 3 hét volt számomra a legnehezebb. Meg kellett tanulnom kezelni a helyzeteket: amikor mindkét gyermek egyszerre akar valamit és mindketten sírással adják tudtomra, vagy amikor félórán keresztül folyamatosan pelenkáztam, mert valamelyik folyton bekakilt. Azóta eltelt 3 hónap: a kisfiamnál nagyon meglódult a beszédfejlődés, már kétszavas mondatoknál jár /hihetetlen/, egyik napról a másikra szobatiszta lett nappalra, a kislányom rengeteget eljátszik-elszöszmötöl, de ha sírni kezd, a kisfiam az első, aki a járókához ugrik, és az orra alá nyom egy csörgőt. A kisfiamnak sikerült először megnevettetnie a kislányomat. Szívszorító pillanat volt! Imádják egymást. Szerintem nem kell a nagyobb 3 éves koráig várni, jöjjön, amikor jönni akar! Egyébként is a szülők intelligenciáján múlik az egész. Mi rengeteget foglalkoztunk a kisfiunkkal, amikor vártuk a hugit, kialakítottuk benne a 'nagy és okos báty' tudatot, ami nagyon fontos. Ja, és én erőmön felül foglalkozom a pici születése óta is a nagyobbal. Szerintem soha nem érezte magát egyedül, elhagyatottan az elmúlt 3 hónapban. Elhatározás kérdése. Én azt mondtam magamnak, hogy képes leszek kihordani a másodim terhességet minimális pihenés mellett / egy 2 éves mellett nem nagyon lehet pihenni/, és képes leszek kezelni a húzós helyzeteket két pici mellett /van, amikor elszakad a cérna, de a gyerekek többnyire nem veszik észre, a kisfiam születése utáni első pillanattól trenírozom magam a türelemre/.

És én direkt örülök, hogy nem megy még oviba a fiam. A kislányom életének első évét jelentősen meg fogja határozni a bátyus jelenléte. És ez csodás. Tényleg együtt nőnek fel, összenőnek. Szval én /ha mondhatok ilyet/ a mihamarabbi teherbeesést javaslom!:-)

2015. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év van közöttük, júniusban lesznek 1 és 3 évesek. Hát. Az első félév gyalog-galopp volt a másodikhoz képest! Az első félévünk úgy telt, ahogy az előző válaszoló írta, öröm és boldogság :D De onnantól, hogy 1. a pici megindult, és mindenbe beletenyerelt, minden szétrombolt, eltépett, ledöntött, elhúzott, a nagyobbik (aki extra türelmes bátyus) visított dühében... khm. nem egyszerű. 2. mikortól elkezdett a pici is enni, onnantól kétfélét főzni, összehangolni az étkezéseket, khm. nem volt könnyű. Segítségem nincs, egyedül vagyok velük egész nap + este férjem is hazaér. Egy este se kellett altatni :D De nem csinálnám másképp akkor sem, ha újrakezdeném, imádom őket és tényleg szerető, jó testvérek, már játszanak együtt, bújnak egymáshoz, imádom őket :)
2015. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt!! Egyetértek, hogy nagyon sok múlik azon, hogy milyen az első gyerek. Azt hiszem a belső hangomra fogok hallgatni ebben a kérdésben, bízom a megérzéseimben, eddig nem hagytak cserben általában... ;)Meg persze majd kiderül, hogy mit szánt nekünk a Sors. :)
2015. máj. 13. 23:42
 10/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok: érdemes mindenképp a pszichológiai oldaláról megközelíteni, mert a kutatások azok, amik jobban tudják mi a jó, mint egy hétköznapi ember, vagy egy szimpla megérzés.


Ajánlom figyelmedbe az Intimitáskerülés c. könyvet, abban tökéletesen le van írva, hogy a gyerekkel adott korában hogy kell viselkedni, mire kell odafigyelni. Ha 3 év alatt szülsz kis tesót, és a gyerek ebből valami negatív dolgot beszed, konkrétan BÁRMI lehet, egy félreértés is, az később akár komoly pszichológiai problémát is okozhat nála, amit persze nem fogsz tudni miért alakult ki, és ő se fogja tudni, mert nem fog emlékezni rá, és lehet nem is volt olyan jelentős, hogy emlékezzen rá, de akkor, még mielőtt kifejlődött volna a pszichológiai felnőtt, ez neki komoly dolog volt.


Szóval én biztosan megvárnám azt a legalább 3 évet a biztonság kedvéért.

2015. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!