Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 hetes terhes vagyok és...

6 hetes terhes vagyok és borzalmasan náthás, más is volt/van így?

Figyelt kérdés

Egy hete tart és semmit nem javul. Alig kapok levegôt, fáj a torkom, zùg a fülem. Lázam nincs.

Aki hasonlòan járt szintén ilyen nehezen gyògyult? Érdemes kimenni a körzetihez, vagy feleskeges, mert ùgy sem lehet szedni ilyenkor semmit.


2017. júl. 5. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elmenni a körzetihez, az úgysem szedhetsz semmit az nem igaz, vannak terhesen is biztonsággal használható gyógyszerek.
2017. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Én menta teát ittam, kamilla virágot főztem és törölközővel a fejemen fölé hajoltam és úgy levegőztem 10-15 percig. Illetve mentolos kenőcsöt kentem a mellkasomra (de nem tudom mennyire ajánlják ezt..). Na meg sok sok sok ivás!


Kitartást, mindenre van megoldás :) Gyógyszerek helyett is van gyógymód!

2017. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

19 hetes vagyok, pár napja lábaltam ki belőle, majdnem két hétig tartott a torokfájás, orrfolyás. Szerencsére nálam se volt láz, rosszul sem voltam, ennek örültem, de azt hittem, már sose lesz vége.


Én Tantum Verde spray-t használtam néhány napig torokra, meg 1000 mg-os C vitamint szedtem.


Háziorvoshoz láz esetén érdemes menni, az enyém olyankor ad antibiotikumot, előtte nem. (Tapasztalat előző terhességből.)

2017. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 7 hetesen kaptam el valamit, 2 hétig küzdöttem vele. :( extra c vitamin, inhalalás... a doki azért fontos mert ha nem vírusos a dolog, akkor ad antibiotikumot. Ha vírus, akkor csak a szokásos pihenés, vitamin, hársfa tea, stb.
2017. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem láz nélküli tüszős mandula gyulladásom volt terhesen. Kaptam rá antibiotikumot és 2 nap múlva elmúlt a szenvedésem.
2017. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Végül ùgy döntöttem, hogy jobb ha rámnéz a háziorvos. Gyògyszert nem írt fel, de legalább megnyugtatott.

Mára picit jobban kezdek lenni, kamillával gôzöltem, ill sós vízzel gargarizáltam, nem tudom melyik segített.

Köszönöm még egyszer a tanàcsokat és a válaszokat!

2017. júl. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!