Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után leghamarabb mikor...

Szülés után leghamarabb mikor kezdtetek el újra próbálkozni a második gyerkőccel?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem meg a 39.héten halott kislányomat. Nagyon szeretnénk egy második babát és az orvosok mindenfélét mondanak a várakozási időről. Egyébként problémamentes terhességem volt, a baba is egészséges volt, de valamiért oxigénhiány lépett fel nála és leállt a keringése. Nem tudni mi történt.

2017. júl. 6. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom,hogy minimum 1 év a méh regenerálódási ideje. Tehát egy év után szerintem lehet próbálkozni.

Ezt szörnyen rossz volt elolvasni,a hideg kirázott tőle. Szívből sajnálom,őszinte részvétem,és sok sikert a 2. babához!

2017. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, hogy egy évet a császárosoknak mondanak. Én természetes úton szültem, ebben az esetben nem rövidül le az 1 év?
2017. júl. 6. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Az én orvosom 9 hónapot mond, hogy ennyi idő kell a szervezetnek a regenerálódáshoz, mégis mikor 21 hónappal az első szülés után mentem hogy hello, van egy pozitív tesztem azt mondta, hogy gyorsan jött (ezt több helyen is megkaptam)
2017. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Apukám második felesége az első gyerek után két hónappal újra terhes lett, így 11 hónap van a két gyerek között. Semmi probléma nem volt, természetes úton szülte mindkettőt. Szerintem isaz egy év a császárosokra volnatkozik, 4 hónap után már lehet próbálkozni.

Nagyon sajnálom, az ember sokszor bele se gondol hogy ilyenek is történhetnek. :(

2017. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem fél év után már lehet. Én vesztettem el 24 hetes terhességet, a minimum három hónapot hagytunk ki. Rögtön terhes lettem, teljesen problémamentes terhességem volt. Majdnem pont egy évvel a vetélés után szültem újra. A tied teljesen érett terhesség volt, ezért szerintem fél évnél hamarabb ne vágjatok bele. Tudom milyen kegyetlen az üres várakozás, de időt kell adni a testednek regenerálódni!


(Egy ismerősöm császár után 7 hónappal esett teherbe, nem volt gond a kihordással, de újra császár lett.)


Részvétem és kitartás! Sok erőt kívánok!

2017. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia, én 15 hónapja szültem császárral, nekem ebben az esetben 18 hónap ajánlott a hegg miatt, a spontán szülés után 1 év a regenerálódás az orvosom szerint. Ezek az időmeghatározások nem törvényszerű, doki válogatja,kinél mennyi a minimum eltelt idő.


Nagyon sajnálom a babád!! Kívánok minden jót!!

2017. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem beszélj a nőgyógyászoddal, ő meg tudja nézni, milyen állapotban van a méhed, mennyire jött rendbe a szervezeted a szülés után.

Egyébként a gyerekorvosunk 12,5 hónap különbséggel szülte a lányait. 4 hónapos volt az első, amikor újra terhes lett.

2017. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem már próbálkozhattok.

Egyrészt má eltelt 4 hónap és a baba sem biztos hogy rögtön sikerül.

Nagyon sajnálom ami történt és sok sikert a következőhöz

2017. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!