Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor kezdhetünk el leghamarab...

Mikor kezdhetünk el leghamarabb próbálkozni a babával, hogy kaphassak gyedet? Január 26-tól van munkaviszonyom!

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem olyan a munkahelyed, ahonnan azonnal el kell jönnöd a terhesség alatt (pl. vegyszerekkel dolgozol), akkor már lehet.

HA határozatlan idejű szerződésed van és a szülés napján is élni fog a munkaviszonyod.

2016. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!A munkahelyem nem olyan,ahonnan azonnal el kellene jönnöm,viszont én nem szeretnék egy percel sem tovább dolgozni,ha megtudom,hogy babát várok!Nem zért mert lusta vagyok,csak túl stresszes a munka,bár igaz,hogy irodai.
2016. jún. 12. 14:26
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és igen,határozatlan idejű a szerződésem.
2016. jún. 12. 14:26
 4/17 A kérdező kommentje:
De azt hallottam,hogy csak annyit lehetek táppénzen,amennyit dolgoztam.
2016. jún. 12. 14:28
 5/17 A kérdező kommentje:
A gyedhez egy teljes évet dolgoznom kellene?
2016. jún. 12. 14:29
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

A biztosítási jogviszonyt nézik, azaz táppénz időszaka is beszámít, viszont rontja az átlagbéredet...


Én ügyfélszolin dolgozok, 9 hetesen már mondta a doki, hogy szavamba kerül azonnal kiír. Végül dolgoztam a 30.hétig, mikor egy kedves ügyfél úgy felb*ott, hogy 180/70 volt a vérnyomásom. Na többet nem mentem ;)

2016. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1 évednek kell meglenni, a fele lehet táppénz.

igen, annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál.

2016. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Gyedre jogosult leszel, ha a szülés előtti 2 évben legalább 365 napot dolgoztál, így szülés előtt a csedet is igénybe veheted, ami a gyerek 6 hónapos koráig jár.

Összege az igénylés előtti 3. Hónap utolsó napjától visszaszámított 180 nap átlagbére.

2016. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is ügyfélszolgálaton dolgozok!De én már 9 hetesen sem szeretnék dolgozni!Főleg,hogy ez már a harmadik babánk lenne,és az első kettővel nagyon rosszul voltam!Elég stresszes a hely,semmiképp nem kockáztatok!Szívem szerint máris belekezdenék,de akkor csak gyest kaphatnék szerintem!Csak ez az egy tart vissza!
2016. jún. 12. 14:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szintén stresszes irodai munkám van/volt, de a 36. hétig tudtam dolgozni. Utána már kényelmetlen volt napi 10 órában ülni, ezért táppénzre mentem.


És bizony, annyi táppénz jár, amennyit előtte dolgoztál.

2016. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!