Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jutavit Magzatvédő jó gyógysze...

Jutavit Magzatvédő jó gyógyszer a teherbeeséshez? Ki mit tud ajánlani aki már próbálta kérem a véleményét!

Figyelt kérdés

2017. júl. 14. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most ugy érted ezt, hogy mar a tervezés idoszakaban szeretnél szedni vitamint?

Nekem a nogyogyaszom azt ajánlotta hogy heti 2-3 szem folsavat szedjek be es max e vitamint. És ennyi. Ő határozottan ellenezte (en szedtem gravidat egy hónapig de akkor nem estem teherbe...) es azt mondta, hogy felesleges penzkidobas előtte szedni. Ha te mégis igy döntesz valassz olyat amiben megvan a megfelelő folsav es vas mennyiseg.

En teherbeeses elott folsavat szedtem csak meg d es e vitamint. Mióta tudom, hogy babat varunk femibiont. (I. majd II.)

A jutavitrol olvastam hideget meleget. Amit sokan ajánlanak es árban nagyon jo az a DM-es kismamavitamin. Ha nem most kezdenem az uccso honapot en azt kipróbálnám, de meg van a 3 havi femibionombol szoval max majd szoptatáskor.

2017. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen tervezés időszakában szeretném szedni , még is mit tudnál ajánlani ?! Köszönöm a segítséget!!!
2017. júl. 15. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:

En sima 3mgos folsavat szednek a helyedben, azt semmiképp nem hagynám ki. Felet ket naponta. 0.8mg kell egy napra.. Most vagy negyedeled es beveszed naponta, vagy ahogy írtam veszel be felet kétnaponta. (elég kicsi tabletta de meg fogod tudni oldani.. Venynelkuli.. Patikaba vehetsz)


Taplalkozzal normálisan, sok gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű gabonafelekbol készült dolgok, hús. És ennyi. Ha amugy egészséges vagy, nincs tulsulyod, nem vagy korosan sovány akkor még különösebben változtatni sem kell az értkezesi szokasaidon.


Sima általános multivitamint azt szedhetsz, de hidd el nem ezen múlik majd. Nekem évekig tartott teherbe esni es nyilván feleslegesen az ember nem szedi ezeket 1.5-2 évig.


Akkor bőven eleg szedni ha mar terhes leszel. Akkor viszont a neked legjobbat válasszad majd ki. (nekem pl a jodtartalma miatt, volt eleve amit nem is szedhettem volna.. Tehát ez emberfuggo, de ha nem vagy pajzsmirigyes akkor neked ez is mindegy)


A folsav jelentősége az nagy. Tehát azt azért szokták a tervezés idoszakaban is mar szedni, mert a velocsozarodasi rendellenességek megelozeseben nagy szerepet játszik es ha mondjuk 6-8 hetesen kezdened el, akkor az mar nem lenne maximálisan jo erre.


A masik, hogy van akinek az egyik válik be a masik nem. Szóval próbáltam a gravidat. Nekem égett a gyomrom tole. De csak terhesen. Tervezés alatt, meg a legelején 60napig szedtem semmi bajom nem volt tole.. Elfogyott abbahagytam, csak folsavaztam mar egy eve kb mikor osszejott.


Aztán 12. Hétig szedtem a femibion 1-est es siman amikor váltani kellett vna a femibion 2-re en gravidat akartam volna szedni.. Megvettem es egyszerűen meg akartam tole halni.. Szorulas, gyomoreges.. Pedig latod.. Nem terhesen semmi bajom nem volt vele. Szoval vehettem femibion 2-t. Attól nekem semmi bajom. De van olyan bnom akinek a többitől sincs.


Nekem az a terv h amig a baba benn van marad ez a femibion 2, aztan szoptatasra kipróbálom a dm-est (es ha ez sem valik be visszatérek)


[link]


Ezt.


Ami biztos fontos ha mar terhes vagy.. Folsav-vas-omega3. Nyilván kell a Ca is de sokkal fontosabb a folsav es a vas. Magnéziumot külön általában eleve szedetnek a kismamakkal. (nyilván csak ha szüksége)


Tervezés idoszakara javasolt az e-vitamin ami a nyálkahártya felepuleset támogatja, ellenjavalt a nagydozisu C vitamin. (az vekonyitja)

Javasolt a baby aspirin (nálunk aspirin protect vagy asa protect neven kaphato) Ha jol emlekszem az veralvadassal kapcsolatban segit. Tán a rogkepzodest gatolja. Ezáltal elosegiti a beagyazodast. De azt koran abba is kell hagyni ha a baba megvan. Na.. Hat en a sok honap alatt kb erre jutottam. Ennyi eleg kell hogy legyen egy egészséges szervezetnek.


2000 ne E vitamin, 1 szem asa protect, negyed folsav \ nap a tervezesre. Utána meg válassz egy igazi ütős kismamavitamint a terhesség idejere.

2017. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a gyogyszertatban ajanlottak a jutaviteset tervezesi idoszakra, mert full igyanaz mint a dragabb vitaminok, de ennek jo az ara. Ugyjogy en is ezt szedem, de meg csak most kezdem el a 2. probalkozos honapban ugyhogy nem tudom segit e. Elotte folsavat szedtem 3 honapig
2017. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs hogy melyikkel kezdjem :/ vagy még is melyik lenne a jó ):
2017. júl. 15. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia,én Trimeszter1-et kezdtem el szedni.nem tudom hogy,attól -e de egy hónap alatt sikerült teherbe esni. Teljesen jól vagyok már Trim.2 szedem.
2017. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Trimeszter1-et szedtél és terhes lettél ?!
2017. júl. 15. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
:) sztem nemi eletet elt es terhes lett. :) 1#
2017. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az orvosodnak igaza van. A Jutavit nagyon jó, mert aktív folátot tartalmaz. (Az egyszerű folsav tartalmú készítmények sokaknál hatástalanok, nem nyújtanak védelmet a magzatnak.) Fontos már a tervezéskor, fogantatás előtt elkezdeni a jutavit szedését.
2017. júl. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem az orvosom ajánlotta hanem magam döntése alapján jött ez hogy szednek kenne valamit ami segít és egészséges... :)
2017. júl. 16. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!