Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen negatív hatása lehet a...

Milyen negatív hatása lehet a fogamzásgátlónak egy esetleges becsúszott babára?

Figyelt kérdés

A kérdés nagyjából elméleti, mielőtt valaki nekem esik. :)


Fogamzásgátlót szedek (nincs kimaradás, antibio, semmi gond nincs vele), viszont ez már a harmadik ciklus, amikor nem akar "rendesen" megjönni a megvonásos, csak ilyen max egy napos pöttyözés. Eddig nem gondoltam semmi rosszra - eleve csak a hatodik nap körül szokott megjönni, ergo rövid (2-3 nap, nagyon max 4. pöttyözéssel együtt), előtte meg cikluszavarom volt, pajzsmirigy és egyebek, előtte is megszokott volt, hogy hónapokig nincs, eleve erre kaptam a bogyót, ezek maradványának tudtam be a dolgot.

Viszont pont a mostani szünet előtt voltam pajzsmirigy kontrollon, és nincs gond az értékeimmel. Most kicsit elgondolkodtam, hogy mi van, ha a bogyóval van gond. :) Nyilván a biztonság kedvéért veszek majd egy tesztet, meg ha nem lesz szabin a doki, rákérdezek nála is, hogy mi a helyzet, de így ezek kapcsán felmerült bennem a dolog.

Hogyha esetleg tabletta mellett csúszik be a gyerek, és nem tűnik fel azonnal, ergo szedi tovább az ember, annak milyen káros hatásai lehetnek? Betegség, fogyatékosság, fejlődési rendellenesség?



2017. júl. 17. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Nem teratogén gyógyszer a fogamzásgátló, nem lesz baja tőle a babának.
2017. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz tole baja a babanak, egy mar meglevo terhessegnek nem art semmit. Persze az mar mas teszta gondolom, ha valaki vegig szedne a 9 honap alatt. De ha becsuszik es ugye ez az elejen kiderul, akkor semmi baja nem lesz, benne van a tajekoztatoban is. De nekem amugy mondta a doki is, hogy a tabi mellett ne szamitsak rendes menzeszre, inkabb csak ilyen barnazasra, pecsetelo verzesre, valszeg eleg lesz tisztasagi betet is. Szoval szerintem nem kell aggodnod, de a megnyugtatasodra erdemes lenne a 7. Tablettamentes napon csinalni egy tesztet reggeli elso vizeletbol. 300-400 forintert is lehet mar venni, annyit meg meger a nyugalma az embernek szerintem.
2017. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én teljesen egészséges pontos 28 napos ciklussal kezdtem szedni fogamzásgátlót és mellette ugyanúgy óvszerrel védekeztünk. 3x nem jött meg a vérzésem cserébe félidőnél görcsöltem (maszatpöttyöztem), aurás migrénem lett és végül a doki eltiltott a szedésétől.

Ezután abbahagytam és halál pontos ciklusom helyett össze vissza jött meg 26-44 napokra. Persze mondták hogy normális 1 év mire visszarendeződik. Most tartok 2 évvel utána és most még mindig 26-33 napok között jön meg.

Pajzsmirigyem rendben van, egészséges vagyok. Úgyhogy szerintem nálatok sem baba van a dologban, de a biztonság kedvéért tesztelhetsz. Babának nem árt annyira a bogyó szerintem.

2017. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!