Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan védekezzünk?

Hogyan védekezzünk?

Figyelt kérdés

Még szoptatok, bár már elég ritkán. Óvszerrel védekezünk, de párom nem kedveli, ő a tablettát javasolja, de egyrészt, amíg szoptatok, addig nem szívesen alkalmazná, hiszen gondolom a hormonok átjutnának így a gyerkőcbe is, illetve kissé félek mellékhatásoktól is, mint pl. trombózis és társai. Spirált javasolt még párom, de azt sosem használtam, nem tudom, mennyire megbízható, egyáltalán, hogyan véd, vagy pesszáriumot javasolt még, de az tudtommal félrecsúszhat a méhszájról.


Valakinek valami más egyéb ötlete?



2017. júl. 17. 13:43
 1/9 piroska és a farkas ***** válasza:
85%
Szerintem a párod csak ne javasolgasson semmit, már neharagudj. Amiket felsoroltál, azok mind a nő számára jelentenek esetleg kellemetlen tüneteket, vagy beavatkozást. Szokjon hozzá az óvszerhez, ennyit megtehet addig, amíg Te eldöntöd, h nőként és anyaként szeretnéd- e bárminek is kitenni a szervezetedet.
2017. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek!


Ő csak ne javasoljon semmi! Nem az ő teste! Neked kell eldöntened, különben próbáljon ki másfajta óvszereket, millió féle van, lehet a méretprobléma miatt nem kényelmes.


Ha annyira akar védekezni, akkor nézzen után a férfi fogamzásgátlóról. Vagy ha nem akar több gyereket, köttesse el magát... Gondolom erről hallani sem akar...

2017. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már az elköttetésről is volt szó...mert nem vagyunk biztosak benne, hogy szeretnénk-e még gyermeket. De tudtommal a sterilizáció nőknél olyan egyórás műtét, férfiaknál meg 20 perc max. Viszont mivel nem biztos egyikünk sem abban, hogy legyen-e még további gyermek- vagy sem, elég kockázatos lenne a sterilizáció, hiszen lehet, hogy visszafordíthatatlan (hallottam már olyanról, hogy sikerült visszafordítani, mert a delikvens időközben mégis akart gyereket, és lett is gyereke, de hogy ebből mi igaz, nem tudom.)
2017. júl. 17. 13:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, meg tényleg igaz, hogy 35-40 év felett a hormonális fogamzásgátlást már nem nagyon javasolják az esetleges szövődmények miatt?
2017. júl. 17. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem gond, ha esetleg becsúszik, akkor naptármódszer, megszakításos egyszerre. De ez tényleg csak akkor, ha nem gond, ha mégis összejön.


Ha gond, akkor marad az óvszer.

2017. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Tudtommal a férfi elköttetés visszafordítható, a női nem. Tehát megintcsak, ha felmerül, és még bizonytalanok vagytok, max ő vesse alá magát, Te semmiképp.
2017. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt mi pharmatexet használtunk, nem volt vele semmi gond. Terhesség se, természetesen. Tudjuk, hogy nem annyira megbízható, úgy voltunk vele, hogy elvetetni akkor se fogjuk.

Próbáltuk a spirált is. Nem mindenkinek bírja a szervezete. Az enyém sem. Borzalmasan erős görcseim voltak (mint a vajúdás alatt), és ömlött a vérem. Három hónap kínszenvedés után levetettem inkább.


A pesszárium önmagában megint csak nem túl megbízható. Pharmatex kúppal kombinálva sokkal jobb.


Ha már csak ritkán szoptatsz, akkor lehet, hogy érdemes tablettán is gondolkodni. Van, ami szoptatás alatt is szedhető.


Az első és legfontosabb, amit szerintem tisztázzatok, hogy mekkora gond lenne, ha védekezés mellett teherbeesel. Ha nem tragédia, akkor lehet kísérletezni a módszerekkel. Két kevésbé megbízható eszköz kombinálása is megoldás lehet.

2017. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt spirál a baba előtt, és most is az van. Az első spirálom hormonmentes volt, most hormonos. Mind a kettő rendben van, semmi probléma.

A felrakás, levétel gyors és egyszerű, évekig meg van oldva a dolog.

2017. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv!

Vegyszerekkel ne!

Nem tudom mire gondoltak a "naptár módszer" alatt... én inkább hőmérősnek nevezném + váladék vizsgálat, ami ugyebár eltérhet a merev napokban számolt ciklusoktól. Amúgy is érdemes tisztában lenni szervezeted működésével... azaz otthoni megfigyeléseiddel is biztosan tudhatod mikor vagy fogamzó képes. 3-4 nap ráhagyás előtte és utána.

2017. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!