Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elvileg meddő pár vagyunk,...

Elvileg meddő pár vagyunk, lombikból van egy gyermekünk, védekezzünk-e, ha már nem szeretnénk többé babát a korunk miatt?

Figyelt kérdés
Elmúltam 42, eddig sosem védekeztünk, nem is estem teherbe soha a 15 év alatt. Férjeknek kevés a spermája, nekem az egyik petevezetőm elzáródott. Most már nem is szeretnénk több gyermeket, az orvos szerint persze sosem nulla az esély, és így döntsünk a védekezésről. Tablettát ugye én már nem szedhetek. Most tényleg húzzunk gumit 40+ évesen? Van valaki hasonló cipőben? Hogy döntöttetek? (Egyébként nekem még teljesen rendszeres a ciklusom, doki szerint peteéréssel.)
2017. febr. 18. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Ovszer es tarsai. Egyertelmu, hogy kell vedekezni.
2017. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Te tudod, hogy mennyire könnyen mennél abortuszra.
2017. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Carragher_x ***** válasza:
53%

Hát ha 15 évig sose estél teherbe, akkor valóban minimális esélye van hogy 42 évesen ez meg fog történni, de persze ilyen csodák előfordulnak.

Ha nem gond, hogy hasonlóan minimális eséllyel egyszer lehet, hogy abortuszra kell menni, akkor én bevállalnám ezt a rizikót, ha gond, akkor meg vazektómia mellett döntenék.

2017. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Miert nem kersz művi meddove tetelt?elmultal 40,igy siman kerheted egy gyerekkel is
2017. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Carragher_x ***** válasza:
24%
Azt árulja már el vmelyik nagyeszű, hogy egy véleménykérő kérdésnél miért is lett lepontozva a véleményem!:D:D Vkinek a lelkébe tapostam azzal, hogy erre a kérdésre - ugyanúgy mint az összes nem értelmi fogyatékos pár -, férj és feleség közös döntéseként merészeltem gondolni?
2017. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Három lombikos gyerek után született babája egy viszonylag ismert magyar alapítvány vezetőjének, amikor pont vissza akart menni dolgozni a kicsik után. Ő feleslegesnek gondolta a védekezést.
2017. febr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a megszakításos módszer a ti esetetekben 0- ra csökkentené a teherbeesés esélyét.
2017. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Nincs tudományos alapja annak, amit most leírok, viszont szerintem nagyon sok ember tudná tapasztalatból megerősíteni, hogy bizony vannak, akik hosszú ideig vágytak babára, nem jött össze, lombikoztak, aztán egyszer csak már nem akartak több gyereket és megfogant teljesen természetesen, mert nem gondolták, hogy összejön.

Nem vagytok teljesen meddők. Tehát az esély megvan, még ha nagyon csekély is.

Én is akkor azt mondom, hogy nem akartok több gyereket, akkor igen, 40 felett is használjatok óvszert, vagy orvosi úton ténylegesen köttesd el magad és akkor tuti nem lesz.

2017. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
miért mindenki a kérdezőnek javasolja, hogy köttesse el magát, miért nem a férjnek? Hisz az sokkal egyszerűbb. Komolyan, érdekel.
2017. febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Az meg eleg morbid lenne, ha a sajat gyereked elvetetned, mikozben maset neveled...

Igen, rengeteg eset van, amikor orokbefogadas utan sikerul a sajat baba is!

2017. febr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!