Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most őszintén, lett már...

Most őszintén, lett már valaki terhes behatolás nélkül, vagy előváladékos ujjal történő ujjazástól? Mert van 600 millió ilyen kérdés, de az aggódó kérdezők sosem írják meg a végén, hogy terhesek lettek-e.

Figyelt kérdés

Így továbbra is totális a homály és riadalom ezen a fronton. Honnan ered ez a tévhit, szinte kitalálhatatlan. De arra emlékszem, amikor kb. 10 évvel ezelőtt jöttek a gimibe a fogamzásgátlásról előadni orvosok, nem említettek ilyen baromságot. (ha sperma kerül a kézre, az más dolog - bár az is a lehetetlen kategóriába tartozik szinte)

Gondoljatok csak bele. A férfi csak épphogy megérinti az ujjával a kicsorduló előváladékot pl. az aktus elején és úgy nyúl be a lány hüvelyébe. Pff, hát érthetetlen, hogy ebből hogyan lenne terhesség, még ha éppen peteérése is van a lánynak. Vagy szerintetek rosszul gondolom?

26/N



2017. júl. 25. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Hat en nem lettem ettol terhes :D most vagyok az, de most terveztuk is. Az a baj, hogy se az iskolaban se otthon nem beszelnek veluk kellokeppen errol. Emlekszem mi is csak egy ujsagot meg egy ovszert kaptunk es ennyi volt. Maguktol meg nem keresnek ra avedekezesre es a terhessegre, hogy tulajdonkeppen hogyan is lesz valaki varandos.
2017. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Én egyszer úgy lettem terhes, hogy lenyeltem! Másodjára ujjazastól! Aztan eskü testi erintkezés nélkül! Csak rámnézett és tudtam hogy terhes vagyok! Na azóta nem merek kimenni az utcára sem, mert lépten nyomon ha ramnéz egy férfi, terhes leszek! 😆
2017. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Tetszik ez a kérdés! :)


Szerintem is lehetetlen. Ennyi erővel a strandon is terherbe lehet esni, ha éppen vízbe menetel előtt vki kiverte.

2017. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj,hogy valóban elszomorító,nem vicces,hogy a szülők többsége nem világosítja fel a gyerekeit! Pedig már 10 évesen nagyon is érdeklődőek,és észreveszik hogy a lányok bizony mások,vagy ép hogy dudorodik a 12 éves szomszéd fiú gatyája... ha odafigyelnének a szülők jobban,már nem a régi világban élünk,hogy titkolózni kelljen...tessenek elbeszélgetni a gyerekekkel..én pluszba még könyvet is vettem nekik..külön csajosat,és külön fiúknak valót! Ami olyan téma esetleg,hogy csak nem akarja tőlem hallani,akkor olvassa el.. és láss csodát,olvassák... a 14 éves lányom szemrebbenés nélkül kérdez.. a 11 éves fiam már pirul némely témánál..de azért van a kezében a könyv!
2017. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem szabadna az alapvetések átadását ennyire elhanyagolni szülők/tanárok/szakemberek részéről, mert micsoda stresszben és megoldhatatlan lelki vívódásban él egy fiatal egy-egy szexuális élményét követően.


Tinikkel dolgozom (hátrányos helyzetű fiatalok), gyakran találkozom ezzel az "előváladékos" jelenséggel.

Ami nehezíti a témakör átlátását, az az, hogy szép számmal bele lehet futni orvosoktól kapott félrevezető válaszba egy-egy portálon.

Nyilván mindenki a felelősségvállalás alól akar kibújni, ezért könnyebb a részükről leírni, hogy: "igen, ily módon is létrejöhet terhesség, mivel már az előváladék is tartalmaz kis számban spermiumot"...csak nem értem, hogy a több éven át anatómiát hallgató orvos/nőgyógyász, miféle módon tud ennyire valószerűtlent állítani - ezzel olyan katasztrofális félreértést okozva, hogy már az olyan is elgondolkodik az ilyen típusú fogantatás lehetőségén, aki tapasztalatból tudja, hogy ennyitől teljesen lehetetlen teherbe esni.


Az angol nyelvű hivatalos tudományos közlésekben szerepel a kulcsmondat: miszerint a vizeletürítés után is egyes alanyoknál találtak mozgó spermiumot az előváladékban, azonban nem tudják, hogy ez a minimális mennyiség hogyan tud előidézni terhességet, ha a hüvelybe van helyezve.

Bizonyították így, hogy akiknél találtak mozgó spermiumot, azoknál az összes alkalomnál találtak, tehát nem fordult olyan elő, hogy egyszer megjelentek életképes spermiumok a mintában, másszor pedig nem. Így arra jutottak, hogy valamely férfiak hajlamosak az előváladékukba spermiumot ereszteni, míg valakik erre nem hajlamosak.

A cikkek azt is tartalmazzák, hogy sok vizsgált férfi az előváladék minta helyett az ondófolyadékból nyújtott be egy keveset, hogy elkerülje ezzel a szégyent, hogy képtelen előváladékot produkálni. Vagy csak egyszerűen nem tudta megítélni a pillanatot, amikor az ondó kész a kilövellésre, ezért az előváladék mintájába beleszaladt egy kevés az ejakulátumból.


A kutatás ezen része így azt bizonyítja, hogy egyes férfiak valóban képtelenek arra, hogy felmérjék a helyzetet, hogy mikor közelednek az ejakuláció felé.


Hogy érthető legyek, oda szeretnék kilyukadni, hogy teljesen összeegyeztethetetlen a valósággal az a feltételezés, hogy teherbe lehet esni a Cowper mirigyek által termelt váladéktól oly módon, hogy az kézzel van a hüvelybe bejuttatva/hozzáérintve - ráadásul az izgalmi állapot nagyon korai szakaszában (értem ez alatt a 3-4 perces aktusnak sem nevezhető együttléteket.

Ahol pedig az preejakulátumtól történő fogantatás valószínűsége felmerül, ott a coitus interruptus, mint a természetes fogamzásgátlás egyik formája van taglalva. Tehát itt történik behatolás, így a veszély is fennáll, hogy a férfi nem hagyja el időben a hüvelyt...úgyhogy megint nem ujjal történt a váladék bevitele a női testbe, ergo tényleg kideríthetetlen ennek a mendemondának az eredete.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. júl. 25. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!