Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez hogy van a hormonpótlással?...

Ez hogy van a hormonpótlással? Progeszteron és ovuláció?

Figyelt kérdés

Tehát uvo után progeszteront kell szednem. Az lenne a kérdésem, hogy elméletileg ilyenkor lehet közben kósza kései ovu?


Azért kérdezem, mert hallok olyat, hogy mensi előtt fogant meg, tehát ilyenre van példa, de azt nem tudom, hogy ha valaki ciklus második felében szedi a progeszteront, akkor az befolyásol valamit?


Nekem direkt kihangsúlyozta az orvos ovu után, hogy majd reggeltől szedjem, tehát biztos ovu után kezdjem.


Hogy van ez, valaki ért hozzá? Esetleg van itt olyan, aki hasonló módon nem középidőben esett teherbe?



2017. júl. 27. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nem lehet kései ovu, 1 ciklusban 1 ovu a normális es bajt jelent ha 2 van egymas utan. De ha már megvolt a repedes akkor progit kell szedni es a magas progi ugymond gátolja a következo peteérést. Remélem érthetően írtam! Nekem is hangsúlyozta a doki h inkább repedés után 2 nappal szedjem mint elotte 1 nappal mert gátolja a tuszo megrepedését!!
2017. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja es igen befolyasom a progi, pl ha alacsony nálad alapbol akkor az segít h teherbe ess:)
2017. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gyanakodtam, hogy a progi akadályozza a tüszőrepedést, de akkor hogy lehet, hogy kétpetéjű ikrek születnek úgy, hogy UH-on meg is mondják, hogy 1 hét kb eltelhetett a 2 tüszőrepedés között?

Az első után ugyanúgy megemelkedik a progeszteron természetesen is nem?


Vagy csak itt a gyakorin vannak ezek a ritka sztorik?

2017. júl. 27. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez baromi ritka talan 1% vagy kevesebb.Altalaban nem ezert fogannak kesobb hanem egyik kesobb ágyazódik be, mint a masik. Vagy kicsit lassabban fejlodik es akkor mar rogton azt hiszik 2 peteeres tortént és csoda. De nekem a dokim mondta h ilyen szinte lehetetlen h 2 tuszobol 2 kulonbozo idopontban 2 baba lesz.. hisz a progi közbe szól!:)
2017. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor igazából ha progit szed valaki ovu után, akkor a ciklus második felében semmi esély a fogantatásra.
2017. júl. 27. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
De van esély pont azért szeded hanem ujabb fogantatasra vagy újabb pére nincs esély. Az amugy sem jó ha több ovu van egy ciklusban. Az a korai petefészek kimerülés jele!:)
2017. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!