Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késő 32 évesen szülni az első...

Késő 32 évesen szülni az első gyereket? Már depressziós vagyok az miatt hogy várnom kell rá anyagi gondok és mert csak tavasszal lesz esküvő.

Figyelt kérdés
Van most egy nagyobb anyagi gondunk amit pár hónap alatt tudunk csak megoldani. Jövő tavaszra tervezzük az esküvőt és utána a gyereket. Mivel én nem akarok terhesen férjhez menni, így jövő év elejéig védekezünk. Viszont 4 éve vagyunk együtt és én már jó ideje azt érzem (kb. 1,5) éve hogy most már lehetne házasodni, gyereket vállalni. Mivel PCOS-vagyok így az sem biztos hogy egyből sikerül. Most vagyok 30 éves, párom 36 és úgy érzem öregek vagyunk/leszünk már addigra.
2017. júl. 29. 18:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Én 30 évesen már nem várnék éveket, főleg betegséggel. Ha megoldanánk az anyagi gondot, akkor biztos, hogy belevágnék. Most az az álláspont, hogy nem késő, sőt 40 évesen sem, de szerintem a természetet nem lehet átverni. Ki tudja mikor jön össze?! Ha szeretnétek akkor szerintem ne várjatok, a baba fontosabb, mint egy puccos esküvő. Házasodjatok össze hamarabb (akár szerény körülmények között) De ti tudjátok mit akartok.
2017. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Még így is szerény körülmények között esküdnénk, nem lenne az egész 30 fő.
2017. júl. 29. 18:39
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
én azt tenném a helyedben, hogy most elkezdenék próbálkozni, ha pár hónap alatt rendezni tudjátok az anyagi gondot, akkor még ha az első hónapban is leszel terhes, még mindig lesz időtök mindent beszerezni. az esküvőt meg a gyerek születése utánra halasztanám. de nem valószínű, hogy gyorsan fog sikerülni a korod és a pco miatt. szedsz rá gyógyszert?
2017. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Miért lenne késő ? Csak éppen valóban nem feltétlenül érdemes az anyagi gondokat összekötni a gyerekvállalással, mert a teherbe esésnek különböző nehézségei lehetnek bármely, akár mindkét fél részéről és ez minél később derül ki, annál reménytelenebb a dolog.
2017. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 babyboom567 ***** válasza:
77%

Tavaly született a kisfiam(nekem első gyerek),és pár nappal előtte voltam 40.

2 hátránya van,hogy ilyen korban szültem:

-idősek a nagyik(sajnos)

-nem lesz testvére


DE:ha kb 3-5 évvel fiatalabb lennék,még testvére is lett volna.

Szerintem nem késő 32évesen gyereket szülni

DE a Te helyzetedben, nem biztos,hogy sokáig húznám a dolgot.(jövő év eleje nem olyan sok)

Milyen jellegü az anyagi gondotok,és van e kilátás a rendeződésére?

Miért fontos ennyire az esküvő?

2017. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Esküvő azért ennyire fontos, mert nem akarok házasságon kívül szülni. Ez az alapelvem, amin soha nem tudok változtatni, mert akkor megerőszakolnám magam. Viszolygok a terhesen házasodástól is, meg a szülés után, mikor már nagyobb a gyerek típusú házasodástól is. Az anyagi gondokat jövő év elejére tudjuk megoldani, sajnos a kérdés szempontjából lényegtelen milyen jellegű, csomószor átbeszéltük, addig nem lesz pénzünk a megélhetésen kívül semmire.
2017. júl. 29. 19:40
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
De mi a kérdés? Te már vázoltad, h így és így lesz, akkor nincs más lehetőség. Én 36 évesen szültem és nem is akartam korábban, nekem ez így teljesen megfelel.
2017. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Én sem értem akkor mi a kérdés. Csináljátok ahogy jónak lájátok. Lehet 2 tanus esküvő is. De amúgy körülöttem mindenk kínlódik, mert nem jön a baba 30 felet.. Amúgy attól is függ hányat szeretnétek, ahogy az előző válaszolók egyike is írta. Ha egyet akkor nem annyira nagy gáz, ha többet akkor már nem biztos hogy olyan jó a várakozás még.
2017. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem késő én is 31 vagyok 8 hetes terhes első gyerek és nekünk is van tartozás de van ház és házasok vagyunk 3 éve sose lesz rá teljesen jo alkalom mi is várhattunk volna még éveket mire minden rendbe jön de minek.
2017. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

En nem olvasom el bocsi az előző kommenteket, de mi évekig próbálkoztunk 35lettem mire osszejott a baba es mindig a meddőségi kezelés meg a nemtudom mi miatt tologattuk el az esküvőt.

Na most terhes vagyok. 36, es nem tudtunk osszehazasodni mert komplikált a terhessegem es hónapok ota fekszem neha itthon neha a kórházban. :) Amugy teljesen jol vagyok es boldog, majd jövőre osszehazasodunk es nem érdekel hogy anyuka leszek mire feleség.

Hidd el nem késő de sokat ne is varjatok mar, mert lehet nem jon majd azonnal ossze.. Ezt nem tudhatod előre soha.

34hkm.

2017. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!