Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez normális és nem velünk van...

Ez normális és nem velünk van gond, igaz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ostobának fogok tűnni, de szükségem van egy kis megnyugtatásra.


Most volt az első alkalom, hogy nem védekeztünk, ovuláció után egy nappal voltunk együtt, ma mégis megjött napra pontosan.


Tudom, hogy ovuláció után már kevesebb az esély a megtermékenyülésre, és hogy sokan hónapokig próbálkoznak, de azért valamiért mégis bennem van, hogy mi lesz, ha később sem jön össze.


Én 21 éves vagyok, a párom 27. Régebben dohányzott, kb 2 éve egy szálat sem szívott el, viszont szoktak prosztata problémái lenni (éjszakai sűrű vizelés, könnyen felfázik, stb).


Egyszerűen csak aggódom, hogy ha a legjobb időben és ilyen fiatalon, termékenyen nem jött most össze, vajon később össze fog-e.


2017. aug. 2. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Na várj, most akkor babára gyúrtok vagy véletlen volt ez a nem védekezés? Mert ha babára gyúrtok, ahhoz azért több kell általában, hogy teherbe ess. Van, akinek sikerül így is, de a gyakorlat általában nem ezt mutatja, a fogantatás sokkal érzékenyebb dolog ennél.


Prosztataprobléma nem hiszem, hogy akadályozná párodat a nemzésben. Dohányzás sem igen.


az aggódás viszont nem tesz jót a gyermekcsináláskor, arról szokj le :-)

2017. aug. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag, ha semmi bajotok sincs és jó időben csináljátok, akkor se 100%, hogy összejön. Mit tudom én banális dolog, de pl. a petevezetékben kéne találkozniuk, ha mondjuk jobbról jön a petesejt, de mindenki elmegy balra keresni, jobbra meg nem maradnak elegen (egy darab sperma nem elég, sokan kellenek a külsőburok megbontásához, más kérdés, hogy végül csak egy az, aki tényleg bejut) akkor máris nem leszel terhes.
2017. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem véletlen volt a nem védekezés, de nem is célzott úgymond. A párom még korainak gondolja, igazából én is, de ettől még nagyon vágyom már egy picire, szóval úgy vagyunk, hogy egyszer-egyszer hagyjuk, hogy "elragadjon minket a hév", ez volt az első ilyen alkalom, azóta volt még egy, de az már mostanában volt, szóval arra nem is számítottam, hogy esetleg sikerülhetne.

Lényeg a lényeg, még nem dolgozunk rajta így kifejezetten.

2017. aug. 2. 18:26
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én 20 éves múltam, nemsokára 21 leszek, a párom 30. Mi már április óta próbálkozunk, mindketten egészségesek vagyunk, vagyis próbálkozás elott én nőgyógyásznal is jártam átható vizsgálaton, a párommal pedig mindkettőnknek volt vér és vizeletvizsgálatunk is ami tökéletes lett. Megsincs babank, nem vagyok terhes, most múlt el a menstruaciom. Azt hittük főleg az én korom miatt gyerekjáték lesz, de úgy néz ki mégsem. Mi is nagyon aggódunk emiatt, de próbálunk nyugodtak maradni és majd jön ha jönni szeretne :)

Nektek semmi okotok az aggodalomra!

2017. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Mintha a sajat kerdesemet olvasnam tavaly októberről vissza😁☺☺ ne parazz mar most , raersz kesobb.

Parom is 27 volt akkor én meg 21 o dohanyzik en nem. 9 honap alatt osszejott a baba clostilbegyttel.:) nyugi....

2017. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor lehet, azért nem jött még össze, mert még a buksikban nem dőlt el teljesen, hogy akkor legyen-e baba, vagy sem. Írtad, hogy próbálkoztok, néha védekezés nélkül.


Lehet, ha már mindketten 100 %-osan akarjátok, össze fog jönni. Aggódni akkor kezdj majd, ha egy-két év alatt sem jön össze a gyermek. Általában ennyit szoktak várni, mielőtt meddővé nyilvánítanak valakit. Lehet esetleg rásegíteni teázással (cickafark-palástfű kombó) Premens tablettával, ilyenek. De én várnék még a helyedben pár hónapot.

2017. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A párom még korainak gondolja, igazából én is,"


Ebből a mondatodból látszik, hogy még nem tuti, hogy készen álltok a babára. Ha jönni akar, majd jönni is fog. Ha itt lesz az ideje. Minden okkal történik!

2017. aug. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez ilyen tipikus "agy vs szív" eset. Még nincs meg hozzá a legmegfelelőbb háttér, de én nagyon örülnék egy babának.


Szóval nem úgy vagyok vele, hogy akkor most nekiállunk és innentől próbálkozunk, csak egyszer-egyszer majd nem lesz védekezés, de aggódni fogok, ha nem "csúszik be". Általában mindent túlaggódok egyébként :D


És kiegyeznék én úgymond a sorssal, hogy oké, most nem kell jönnie, de akkor ha már ráállunk tényleg, akkor jöjjön hamar, csak ugye ez nem így megy, ezzel nem tudom nyugtatni magam, hogy akkor majd biztos kapásból összejön.

2017. aug. 2. 18:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad aggodalmaskodni, az gyermekfogantatás gyilkos. Meg a kedves jó szomszédok és egyéb "jóakarók" is :-))))
2017. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ezzel sosem ertettem egyet.. nem akkor jon amikor kell, mg ha keszen állnak a szülők. Hanem, amikor a biologiai része úgy alakul. Ha igy lenne nem varnánk sokan annyit a babára es nem kéne abortusz😉
2017. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!