Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Februárban lejárt x-epil...

Februárban lejárt x-epil terhességi teszt, ami néha magasabb hőmérsékleten volt, mint azt a betegtájékoztóra írták, mennyire lehet biztos?

Figyelt kérdés
8,5 hónapos a kisbabám. A menstruációm május óta többé-kevésbé beállt. Július 2-án volt meg utoljára (29 napra), azóta semmi. Május és június között 33 nap telt el a két vérzés között. A párommal július 19-én voltunk együtt, nem védekeztünk, de nem is igyekeztük összehozni a kistesót. Nekem az különben is nehezebben megy, mert hátrahajló méhem van. Mivel úgy érzem már napok óta, hogy meg kellene jönnie, nem vettem tesztet. Viszont tegnap a kezem ügyébe került ez a lejárt teszt és délután úgy gondoltam, miért ne megcsinálom. A teszten a kontrollcsík szép erős piros, a terhességet jelző viszont fehér maradt, vagyis negatív. Ma se jött meg, valami fehéres folyásom van. Megtörténhet, hogy a teszt hibás eredményt mutatott? Különben semmi olyan tünetem nem volt most, mint tavaly, mikor a babánk megfogant. Mit tegyek? Várjak még egy napot és vegyek új tesztet?
2017. aug. 4. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! én lejart tesztben nem tudnék megbízni! szerintem vegyél újat és tesztelj! :)
2017. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Túlzottan nem késik a vérzésed, tüneteid nincsenek, én várnék még egy hetet, ha addig se jön meg, vennék másik tesztet.

Mellékes megjegyzés: engem egymástól függetlenül több doki is megnyugtatott (bár nem is kérdeztem :D), hogy a hátrahajló méh miatti nehézség urban legend, pont ugyanúgy lehet teherbe esni, mint egyébként, még gyertyába sem kell állni szex után. :D

A terhesség alatt jelenthet gondot, ha nem "helyezkedik" megfelelően - de ez is inkább akkor jellemző, ha szerzett sérülés vagy egyéb ok miatt hátrahajló a méh, a veleszületett dolgoknál ritka a komplikáció.

2017. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így igaz, anyukámnak is hátrahajló, és mégis mindketten tesómmal elsőre sikerültünk neki.:)
2017. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem, hogy a második válaszoló tanácsát fogadom meg és ha nem jön meg még egy hétig, akkor újból tesztelek egy új teszttel. Csak érdekelt, hogy mennyire megbízható a teszt ha bár lejárt, mégis a kontrollcsík rendesen megjelenik rajta. Gondoltam, hogy ez azt jelenti, hogy a teszt megbízható.
2017. aug. 4. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Elvileg megbízható - ha a melegtől, párától lenne gondja, akkor pont, hogy homályosabb lenne, foltos, nem szép tiszta éles. De megmondom őszintén, nem vagyok tisztában a pontos mechanikával, így nem tudom, a szavidő mire vonatkozik nála...
2017. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig még nem jött meg, megmértem a hőm ébredéskor 37 volt. Tesztem nincs itthon. Kicsit félek, ha terhes vagyok, akkor nem árt a magzatnak, hogy cipelem a 10 kilós babámat és éppenséggel pihenni se pihenek szinte semmit?!
2017. aug. 6. 09:18
 7/11 anonim ***** válasza:
miért nem tesztelsz? ezt máshogy nem tudhatod meg.
2017. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért nem tesztelek, mert nincs tesztem itthon, vasárnap van, hárman vagyunk a férjem a baba és én. Ebédet is készítettem, gyerekre is vigyáztam. Nem volt időm délelőtt leugrani tesztért. Másképp lehet, hogy teszteltem volna már.Az utolsó válaszomban a megfogalmazott kérdésre szerettem volna választ kapni, vagyis, hogy ha baba van a dologban, akkor mennyire árt a magzatnak, hogy a 10 kilós babánkat hozom-viszem, nem pihenek csak nagyon ritkán és nem is készültem a terhességre. Magyarán nem szedek vitamint, viszont nőgyógyásznál januárban voltam szűrésen, az negatív lett.
2017. aug. 6. 13:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Semennyire nem árt most még, 3-4 hét után még az ultrahang se nagyon mutatja ki, nem tudod úgy megerőltetni, mint majd X hónappal később.

És vitamin nélkül is sokan szülnek, szóval túl lehet élni. :) Plusz nagyon az elején vagy, a vitaminokat simán lehet pótolni, ha úgy van. Vegyél ma még egy tesztet, aztán meglátjuk, bár őszintén, szerintem csak a stressz kavart be.

2017. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki valaki átverte a tesztet, mert vettem egy újat és azon szépen látszik a 2 csík. Holnapra van időpontom :)
2017. aug. 15. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!