Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltam terheléses cukorvizsgál...

Voltam terheléses cukorvizsgálaton a napokban (meddősség miatt) és hatalmas lett az eltérés?

Figyelt kérdés
A 120 perces inzulin értékem a 16-szorosa a felső megengedett határértéknek! Tehát maximum 25 lehet, nekem pedig 400 lett ez az érték! Kaptam MEFORAL 500 mg-os tablettát, napi 1 db-ot. Nem kevés ez egy kicsit ilyen rossz értéknél?
2010. máj. 23. 17:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A dokid biztos tudja miért ekkor adagban kapod. Nekem a 120 perces 60 körül volt, én napi 1*850 mg-t kaptam. De biztos függ testsúlytól, éhgyomori értéktől. Kérdezd meg az orvost!
2010. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt. Majd 300 volt a 120 perces. 7 hónap alatt fogytam 26 kg-t sporttal és diétával. 1 hónapja voltam kontrollon minden tökéletes lett. Kitartás!!!!
2010. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Húha :) akkor nem egyedül nekem ilyen rossz az eredményem,vannak még ilyenek,akik ezzel küzködnek.És Neked írtak fel rá metformint,vagy csak diétáztál és így fogytál le?
2010. máj. 23. 20:03
 4/17 anonim ***** válasza:

De örülök nektek! Azaz, hogy vannak még olyan UFO-k, mint én! :)

Nekem a 120-as 215 lett. Nem ismertem senkit akinek ilyen magas mint nekem!

Én erre a maximálisan adható adagot kaptam 3x850 Merckformint 6 hét alatt felépítve. Azóta eltelt 6 hónap, fogytam 7 kilót (ez lehetne több!), és végre nem megy a hasam. A múlt havi vérképemért már megdicsértek.

Én lehet, hogy a helyedben megnézetném még valakivel! Én Dr Tűűhöz járok. Ti?

2010. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szió utolsó válaszoló :) jajj de jó,hogy "itt vagy" :)

Szóval nekem 400-as lett a 120 perces végeredményem.Dr. TüŰ-t ajánlotta a nőgyógyász doktornőm is, csak az -az igazság,hogy nem tudom,hogy mennyibe kerülne ő maszek alapon,mert most a nőgyógyászt is fizetjük és a kettő együtt horibilis lenne számunkra sajnos most...:(.Addíg is bejelentkeztem nem maszek alapon a Bajcsyba,oda csak augusztus 27-ére kaptam időpontotmnincs sajnos előbb.Napi 1 db 500 Meforalt kell szednem,semmit nem érzek tőle,nincs hasmenésem sem.-szerinted?.-mondjuk gondolom ezt az adagot megemeli most csütörtökön a nőgyógyászom,mert most megyek megbeszélni ezt a rossz terheléses cukor vizsgálatot.Te diétázol mellette,vagy eszel ugyan úgy cukrot?Te is duci vagy?-mert én erősen elhízott sajnos.Írjál-NAGYON VÁROM :)

2010. máj. 24. 18:56
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó vagyok! :)

Árak: [link]

Ha Debrecen neked közelebb lenne az kicsit olcsóbb.

Tudom, hogy sok, de ő a legjobb. Neked szerintem csak első konzultáció lenne, mert a vércukor már megvan.

Napi 1x500-at írt nekem is a nőgyógyim látatlanban (terheléses nélkül), erre azt mondta Dr Tűű, hogy semmire nem elég. Kérdezte, hogy éreztem e mellékhatást, mondtam, hogy nem, erre ő, hogy akkor nem is hatott. Alul volt nagyon dozírozva. Na, a napi 2x850-estől volt is hasmenésem rendesen, de mire 3x850-re emeltem elmúlt! Rá is kell várni időpontért cca 2 hónapot! Én azt javaslom, hogy jelentkezz be mielőbb, max. ha elégedett vagy a nőgyógyid hozáállásával majd lemondod!

Kellene diétázni, de - legyünk őszinték - nem bírom betartani... ez van! :) Így is lement azért néhány kiló és a vérképem is jobb lett. A cukor nekem eddig sem volt gond, az a baj nálam, hogy össze vissza eszek. Munkaidőben semmit este meg zabálás!

Szóval a kilók.. hát majdnem három számjegyű... Előtte 105 is volt! Ez a kettő (PCOS és kilók) egymást generálják.

Hol tartotok a baba projectben?

Nekünk spontán nem jött össze. Closty: peteérés van, de nem lett baba. Átjárhatósági: csak az egyik oldalam jó. Spermiogram: kevés, de elégséges. Szóval ettől még mennie kéne a dolognak, de nem. Kaáli: 2 inszem, 1 lombik, semmi. Következő hónapban megyünk megint beültetésre eszkimókkal. A lombik után mentem én is Tűűhöz, azt mondta nem is csodálkozik, hogy nem sikerült! Azt nem értem, hogy a dokik miért nem mondják, hogy fáradjon el drága az endokrinológushoz! Na, mindegy! Szóval a másodikra már Merkforminnal felvértezve megyek. A 3. havi konzultávión már Tűű is azt mondta, hogy mostmár mehetek lombikra bátran.

Meg voltam természetgyógyi néninél. Ő azt mondta, hogy mivel erős az immunrendszerem és nem fekszem ki a betegségeket, mert nem döntenek le a lábamról a sok nyálka és trutyi lerakódott a méhben és a belsőszervekben és így nem tud megtapadni. Ő a lándzsásútifű szirupot itatja velem. És van is benne valami, mert ... ne mindegy, de tisztulok! :)

Ez jó hosszú lett! :)

2010. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ja, 32 éves vagyok. :)
2010. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szia :)


Jajj :) nagyon örülök,hogy írtál ,és ráadásul ilyen terjedelmesen-biztosan jól fogunk mi itt "beszélgetni" :)

Az én nevem Szilvi,majd írd meg Te is légyszíves,mert úgy mégis csak személyesebb-köszönöm :)

Szóval én 34éves vagyok-tehát majnem egyidősek vagyunk :).Én is nagyon-nagyon el vagyok hízva...És most ugye elmentem nőgyógyászhoz 1 év sikertelen próbálkozás után,és jelenleg az első closty-s hónapom ért véget.Hogy volt-e esetleg peteérés nem tudom,ma vagyok a 13. ciklusnapomon,csütörtökön megyek a dokimhoz vissza,és talán uh lesz,ahol gondolom meg tudják nézni,hogy mi újság van odabennt-használt-e a Closti?Szerinted ha most bejelentkezem,akkorkb csak két hónap múlva lesz időpontja a TÜŰ Doktornak?Lehet,hogy megrizikózom,mert augusztusra kaptam csak időpontot TB alapon,de mondjuk ott nem törődnek úgy velünk sajnos,mint maszek alapon.És mi a véleményed Tüű dokiról?Kedves,fiatal?:)400 lett a 120 perces inzulin értékem,ez bődület rossz,és ezek szerint az 500 mg-os tabiból semmit nem ér az egy darab....-igen,mondjuk ezt érzem is,mivel semmi hasmenésem nincsen tőle-tehát akkor nem is hat sajnos...-teljesen igazad va..

Hát nem semmi,amin már eddíg is keresztül mentetek a babóért,de én hiszem,hogy mindenkinek lehet babája.Akkor már lombikon is voltatok?-és mi lett-bocsika,csak nem értek hozzá-de nagyon kíváncsi vagyok a történetedre.Írjál,én nézem folyamatosan,szia-VÁROM :)

2010. máj. 25. 14:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Küldtem msn elérhetőséget e-mailben!

Ott gyorsabb! :)

Vagy írj e-mailt arra amiről kapod!

Ha skype-od van szólj, írok azt is!

2010. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is Tűű betege vagyok. Nekem a 120 perces 212 volt...

Én 2*850-et szedtem de Merkformin XR-ből, azzal nincs hasmars, meg semmi gubanc ami a sima Meforal-lal volt, de kőkeményen.

A Merckformin először nem hatott nekem rendesen és Avandametet kellett szednem fél évig. A kúra után teherbe estem (tavaly ) :DDD aztán idén újra :D:DDDD

2010. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!