Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik hormonmentes fogamzásg...

Létezik hormonmentes fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a neve? Nőgyógyász írja fel azt is? Mennyire hatásos? Vannak-e mellékhatásai? Van itt olyan, aki szedte már?

2017. aug. 5. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Óvszer és a hormonmentes regi típusú spirál. Tabletta mégis hogy gatolna a fogamzast hormon nélkül?
2017. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Óvszer a neve.
2017. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hormonmentes.hu oldalon találsz újabb tipusú pesszáriumot meg méhszájsapkát. Én használtam pár hónapig megszakitással/spermicid gèllel használva amikor már terveztük a babát pár hónappal későbbre, igy nem lett volna baj ha nem válik be de nem lettem mellette terhes. Viszont a hatása és minden hormonmentesnek alatta marad a tablettának meg az óvszernek is talán. Magában nem merném alkalmazni.
2017. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Önmegtartóztatás: gondolom nem opció


Megszakítás: nem elég biztonságos, csak azok a párok használhatják, akiknél nem nagy tragédia, ha becsúszik a baba.


Naptármódszer: nem biztonságos, nekem 2 gyerek sikerült vele (kétszer voltunk együtt gumi nélkül, mert úgy gondoltam, hogy most úgyse lehetek terhes)


Méhszájsapka, pesszárium: nem használtam ilyeneket, de nem biztos, hogy elsőre sikerül helyesen felhelyezni és sokan feladják, hogy hülyeség. Ha rosszul van fent, akkor nem véd. Önmagában nem elég hatékonyak, érdemes kombinálni pl. gumival, megszakítással vagy spermiciddel


Spermicidek: Sperma ölő anyagok, a Pharmatexet ismerem. Van belőle krém, hüvelykúp és tabletta. A hüvelyváladék mennyiségétől függ, hogy melyiket kell használni. Nagyon sok nőt csípi. Nekem csak kellemetlen volt. Önmagában szintén nem elég hatékony, sokan terhesek lesznek mellette. Érdemes kombinálni megszakítással vagy méhszájsapkával stb. Bár nem lehet mindennel együtt használni, azt hiszem van olyan gumi is, amivel nem. A használata szintén odafigyelést igényel, nem szabad előtte és utána egy jó darabig szappanos vízben fürdeni, mert az csökkenti a hatását, illetve a behatolás előtt legalább 10 perccel fel kell helyezni. Sokan nem tudják kivárni.


Óvszer: elég hatékony, de itt is érdemes elolvasni a használati utasítást (amit senki sem szokott), mert nem mindegy, hogy helyezitek fel. Ha rosszul van fent, vagy ejakuláció után nem húzza ki a fiú rögtön, akkor már nem jó. (Vagy kiszakad a helytelen használat miatt)


"Természetes fogamzásgátlás": van több neve is, a hormonmentes.hu oldalon tudsz olvasni a módszerről. Van több neve is. 3 dolgot kell megfigyelned magadon:hőmérséklet, méhnyak helyzete, méhnyaknyák állaga. Ezek folyamatosan változnak a termékeny-nem termékeny időszakban. HELYESEN használva a módszer,t napra pontosan meg tudod határozni, hogy TE melyik napon tudsz megtermékenyülni. Nem termékeny napon szabadon együtt lehet lenni, termékeny napon pl óvszerrel. Hátránya, hogy nagyon nehéz megtanulni, és minden napos odafigyelést igényel. Előnye, hogy megismered a tested/ciklusod.


Hormonmentes, szájon át szedhető tablettát nem ismerek, de vannak csökkentett hormontartalmú tabletták. Ezek jók azoknak, akik pl. szoptatnak, vagy van vmilyen hormonbajuk, de kevésbé megbízható a magas hormontartalmúnál.

2017. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve elkötteted magad, bár arról is hallottam, hogy mégis baba lett, elkepeszto ugye? De minden védekezési típus rejt magában pár százaléknyi hibafaktort.
2017. aug. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!