Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hormonmentes fogamzásgá...

Milyen hormonmentes fogamzásgátló eszközt tudnátok ajánlani? És esetleg van olyan anyuka akinek a férje szed valamit?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Óvszer!

Vagy spirál.

Ha jól tudom a hüvelygyűrű is hormonális tartalmú, de majd aki használ ilyet, az majd kijavít, ha nem így van.

Illetve a hormonmentes fogamzásgátló szerek, mint pl. a Pharmatex, azt egyáltalán nem ajánlom, ha csak nem akartok gyereket újból, mert az minden, csak nem biztonságos!

Nekem szülés után reagált rosszul a szervezetem a fog. gátlóra, így abba kellett hagynom, bár régen évekig nem volt vele semmi gondom, de valahogy a terhesség annyira megkavarta a hormonjaimat, hogy szülés után gond volt belőle, így már óvszert használunk hónapok óta. És semmi gondunk vele. Nincs probléma, nincs nem kívánt terhesség, semmi.

Férfiaknak meg nem tudok róla, hogy létezne bármi amit szedni tudnának a terhesség elkerülése végett.:)

2014. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olvastam róla egy kicsit és nincs semmi a férfiaknak. Jó a gumi nekik van kitalálva, de azt sokan nem szeretik. Max majd altatót adok be neki minden este :D
2014. máj. 5. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, felnőtt, érett emberek, akik ráadásul apukák, tehát elméletileg felelősségteljes emberek, ott nincs az, hogy azért nem húzok gumit, mert nem szeretem. Nekik már van annyi sütni valójuk, hogy a párjuk egészségügyi okok miatt nem szedhet-használhat hormonmentes fogamzásgátló szert, akkor marad ez, ha csak nem akarnak újból gyereket.

Amelyik férfi ezt nem érti meg, az előttem minden, csak nem felelősségteljes és normális férfi.

Mi is évekig úgy védekeztünk, hogy gyógyszert szedtem, de tényleg, szülés után az egészségem bánta, így csak az óvszer maradt. A férjemnek is sokkal jobb lenne óvszer nélkül, ő is mondja, hogy de jó lenne, ha lehetne az nélkül, de mivel normális emberről beszélünk, így tudja, hogy mivel nem akarunk több gyereket, ezért védekezni kell és hogy én nem szedhetek gyógyszer, így gond nélkül gumit használunk. Ő sem szereti, mert neki is jobb lenne nélküle, de nem csinál belőle problémát, hogy fel kell húzni. Mert kevésbé kellemetlen szerintem gumit húzni szex alatt, mint még 5-6 gyereket vagy abortuszt bevállalni néhány éven belül, nem?:)

2014. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Szoptatások alatt mi is mindig óvszert használtunk, de akkor ott volt az, hogy x idő múlva már nem kell. De most meg a klimaxig maradnia kéne... Sok választásunk mondjuk nincs, mert daganat miatt kell abbahagynom a gyógyszert.
2014. máj. 5. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó minden szavával egyet értek:)

De esetleg utánanézned a lea contraceptivumnak, az lehet egy kompromisszumos megoldás.

2014. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Férfiaknak nincs (még) forgalomban fog.gátló, pedig már nagyon várom! :)

3 év múlva kell lecserélni a spirálom (Mirena), remélem addigra elterjed.


Amúgy hány évesek vagytok? Akartok még gyereket? Mert ha nem, akkor szóba jöhetne a férjednél a vasectomia is. Nekik tök egyszerű kis beavatkozás és vissza is lehet csinálni. A női meddővé tétel pedig viszont nagyműtétnek számít és ált. nem lehet visszacsinálni.

Tudom, ez eddig nem került szóba, csak megemlítettem.

Mi is elgondolkodtunk rajta, amikor 2 különböző fog.gátló mellett is terhes lettem, de végül a Mirena mellett döntöttünk, pont a fiatal korunk miatt.


Ez a pesszárium, amit az utsó válaszoló írt, nagyon jól hangzik, de bakker: 20.000 Ft!!! És max. 1 évig jó csak. Hihetetlenül túl van árazva, hiszen csak 1 darab szilikon, nincs benne semmi extra cucc.

Oké, a Mirena is drága a maga 50.000 Ft-jával, na de az 5 évig jó és ugye hormont tartalmaz.

2014. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem egy évig jó, hanem amíg el nem szakad. De olyan vastag anyagból van, hogy nem megy szét egy év alatt...
2014. máj. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha azt számoljuk, hogy a fogamzásgátlóm 7000ft 3 hónapra, akkor 28.000ft évente. Szóval ennél kb minden olcsóbb :D


Az elkötést nem szeretné bevállalni a férjem. Ő 36, én 28 és nem szeretnénk több gyereket. Persze ki tudja, hogy 5 év múlva hogy fogunk gondolkozni.

2014. máj. 6. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!