Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben az esetben is fontos az...

Ebben az esetben is fontos az orvosi kezelés?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a történet,hogy a ciklusom ellenörzése céljaból elkezdtem június közepétől mérni a hőmet,ez volt a 2. mérős hónap,és úgy néz ki a görbém alapján,hogy valószìnű nincs tüszőrepedés.

És csak arra lennék kíváncsi,hogy ha nem akarok már gyermeket akkor is muszáj kezeltetni a problémát,vagy hanyagolható ez esetben? A menzeszemmel nincs gond,megjön minden hónapban rendesen,és a mennyiségével sincs gond.

A ciklusaim hossza átlag 28-30 naposak,ebben a hónapban valamiért a 24. napra jött meg,ilyen még sohasem történt velem.


2017. aug. 6. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már nem akarsz gyereket, akkor miért hömérözöl? Én ezt nem ellenöriztetném, tök felesleges szerintem.
2017. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért mert ellenőrizni akartam hogy minden rendben van e a ciklusommal. Használtam egy telefonos appot ami mutatta hogy mikor van ovum. És májusban késett a mensim 5 napot,azt hittem terhes vagyok,de 5 nap után megjött.És csak arra voltam kíváncsi hogy pontosan mutatja e az app az ovut,így kezdtem el hőmérőzni és aszerint meg nincs minden rendben eddig. És most kicsit be vagyok tojva,mert azt olvastam hogy ha nincs t.repedés akkor a pete a tüszőben cisztává alakul és ha ez több hónapon keresztül ismétlődik akkor ez okozhat meddőséget,pcos-t vagy más e.ü.-i gondokat.És arra vagyok kíváncsi hogy vakóban így van e?
2017. aug. 6. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:

En a helyedben elmennek dokihoz,mert en is ugy tudom hogy ciszta lehet ha nem tud megrepedni a tuszo.

hany éves vagy?

2017. aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
28 vagyok kedves utolsó.
2017. aug. 7. 00:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha már nem akarsz gyereket teljesen felesleges hömérözni, sőt a peteérésre sincs szükséged, egy esetleges cisztának pedig lesznek más tünetei, mint az ovu kimaradása.
2017. aug. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyan betegségek is okozhatnak ovuláció kimaradást, amit jobb kezelni (inzulin rezisztencia, pajzsmirigy gondok...). Tehát a kiváltó okot kellene tudnod és azt kezeltetned.
2017. aug. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Szerintem menj el a dokihoz, simán lehet hogy cisztad is van bar kívánom hogy ne legyen. A másik valaszolonak is igaza van, hogy hormonproblema is lehet illetve sok mas.

amugy alhasi fajdalmaid vannak esetleg vagy egyéb mas tünetek?

2017. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Alhasi fájdalmaim csak akkor vannak amikor megjön és görcsölök. Meg most lett egy rövid ciklusom,ami soha eddig nem volt.

Attól hogy (lehet!) nem akarok gyermeket nem ellenőrizhetem hogy minden normálisan zajlik e a szervezetemben?

Én olyat is olvastam,hogy ha nincs kezelve az ilyen jellegű baj és huzamosabb ideig fennáll abból még daganat is kialakulhat 😯

2017. aug. 7. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Folytatnod kellene a hőmérőzést még kb 2 ciklusban, hogy tudd egyszeri alkalom volt-, hogy nincs ovud. Ha továbbra sincs ovu, akkor:

Menj el nőgyógyászhoz, kérj egy hormonpanel + rutin vérvételt és ultrahangot, rákszűrést. Ebből már kiderülhet hová kell tovább menni.

2017. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ☺
2017. aug. 7. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!