Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan fontos a fogorvo...

Tényleg olyan fontos a fogorvosi kezelés a terhesség előtt?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát, viszont még sok feladat áll előttem/előttönk. A párommal együtt még csak három hónapja tettük le a cigarettát (sajnos dohányoztunk), nekem erősödnöm kellene egy kicsit, mert nagyon vékony vagyok, a jövő hónapban megyek majd nőgyógyászati általános vizsgálatra, hogy rendben vagyok-e egyátalán, valamint, amitől rettegek, az a fogorvos. Sok helyen hallom, hogy úgy kell neki indulni egy terhességnek, hgoy rendben vannak a fogaim. Ez tényleg igaz? Tényleg annyira fontos, hogy a fogaim rendben legyenek a terhesség előtt már? Nagyon félek a fogorvostól, rengeteg rossz tapasztalatom van, és rengeteg rossz fogam. Már húzom egy ideje, pedig el kellene mennem, főleg, ha tényleg kell a Babóka érkezése előtt, de nagyon félek.

Úgy hiszem, hogy a Babánál nagyobb erőt semmi sem adhat, de valóban annyira fontos fogak egészsége?



2012. aug. 7. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon fontos. Ha Pécsi vagy, tudok egy magán fogorvost ajánlani, aki gyerekekkel is foglalkozik, és nagyon aranyos.
2012. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pécsi=pécsi (anyám!O.o)
2012. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Pécsi vagyok. Várpalotán lakom. Valaki esetleg Palotai egy jó fogorvost tudna ajánlani?
2012. aug. 7. 12:37
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen,igaz. Fontos hogy egészséges fogaid legyenek,mert a terhesség alatt ha rosszak a fogaid,csak még rosszabbak lesznek. Nem árt ha egészséges,erős fogaid vannak,mert a baba minden tápanyagot amire szüksége lesz belőled fogja leszívni( ez így hülyén hangzik,de nem tudományosan kifejezve így hangzik) Szóval ha rosszak a fogaid akkor romlani fog..

Egyébként én vagyok az élő példa rá. rettegek a fogorvostól,és én nem mertem elmenni a fogorvoshoz,pedig csak egy fogam volt amit tömni kellett volna. hagytam úgy ahogy van. Mindig mostam,és ügyeltem a fogaimra,mégis a szülés után,hogy elhanyagoltam a fogorvos látogatását ma már 5 fogam hiányzik,és szépen sorban mennek tönkre.. Ma meg pénzem nincs pótlásra..Inkább menj el,mint hogy 37 évesen foghíjas legyél mint én..

2012. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jól van na, én is elrontottam, szval:

Sajnos nem pécsi vagyok. :-)

2012. aug. 7. 12:39
 6/16 A kérdező kommentje:

12:37-es köszi Neked is.

Bár hallanék olyat, hogy megérte, hogy elment, megérte a szenvedés. Nekem három gyökeret kéne húzni, 3 fogat pótolni, és tömni vagy 5-öt. Ki az aki ettől nem félne?

2012. aug. 7. 12:43
 7/16 anonim ***** válasza:

nagyon fontos igen!Én megcsináltattam terhesség előtt a fogaimat,nem keveset költöttem rá,így is lett lyukas fogam a 9.hónap végére.Arról nem beszélve ha begyullad a fogad,nem szedhetsz rá semmilyen gyógyszert,és az szívás!Ha terhesség közben fáj a fogad nem minden doki ad érzéstelenítőt,szóval végigszenvedheted a tömést szuri nélkül.

Mindenképp csináltasd meg!

Arról nem beszélve hogy rossz lehet a leheleted,és sokat hízhatsz is,mert ez összefügg a rossz fogakkal.

Szülés után meg nagyon macerás elmenni,mikor arra se lesz időd hogy hajat moss.

2012. aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen. Rendbe kell hozatni. A fogak fő építőeleme a kalcium. Ezt bizony elszívja a baba.Terhesen, és szopi idő alatt a tej fogyasztást a maminak javallott visszafogni. Egyrészt mert pukiztat, másrészt meg nem lehet tudni a tej allergia miatt.Egyébként kisebb bajt orvosolni még mindig fájdalom,idő, és lóvé mentesebb, mint a nagyobbat.Arról nem is beszélve, hogy egy röntgen, vagy fájdalom csillapító szuri, ha csak kis mértékben is, de árthat a babának.(Ezt nem lehet tudni, mert nem feltétlenül van így, de hát a gének...)
2012. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A már amúgy is "halálra ítélt" fogak, amire hidat/koronát kell építeni kivétel.Mert az ráér később, amikor kiderül, hogy mennyit is károsodtak a fogak a terhesség alatt.
2012. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is előtte érdemes megcsináltatni. A hormonok miatt amúgy is rosszabb lesz az íny állapota, hátmég ha eleve voltak gondok. A baba sok kalciumot használ majd el, ha építi a csontjait. A rossz fogak miatt kialakulhat gyulladás is, ami viszont már káros a babára nézve. Én jártam rendszeresen, mégis lett egy kis gyulladás az ínyemen a fogkő miatt, azt leszedték és most már (kopp-kopp) semmi gond. Hogy megnyugtassalak, én is sokáig féltem a fogorvostól, mígnem találtam egy olyat, akihez úgy megyek, mintha a kávéházba mennék. Nekem is van gyökértömésem, amikor csinálta a doki, folyamatosan kérdezte, nem fáj-e, mert akkor ad még egy érzéstelenítőt. Érdeklődd meg, hogy a környéketeken van-e jó fogorvos és keresd fel. Ha találkozol egy normálissal, biztosan megszűnik a félsz is.
2012. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!