Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha mensi előtt 8 nappal belém...

Ha mensi előtt 8 nappal belém élvezett a barátom, akkor ha teherbe esnék most, megjönne a mensim 8 nap múlva? Mert ugye van akinek 1 hét vagy picit később fogan meg.

Figyelt kérdés
Bocsánat ha rosszul tudom, vagy hülyeséget írtam, de én belebonyolódtam.

2017. aug. 7. 05:46
 1/10 anonim válasza:
70%
Ha teherbeestél akkor nem fog megjönni. Max beágyazódási vérzésed lehet, az kb. akkor van amikor megjönne.
2017. aug. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Az elsö nem jól tudja, ha akkor teherbe estél volna, attól még megjön a menzeszed. Ugyanis a megtermékenyítés a méh "túloldalán" a petevezetöben történik, és közben nyugodtan lefolyhat a menzesz.

Ha biztosra akarsz menni, akkor az aktus után két héttel teszelj, normál esetben már mutatja, ha pozitív.

2017. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a vérzés várható időpontja előtt egy héttel voltam együtt a férjemmel, nekem már nem jött meg. Csak így nem a kimaradt vérzés napján kell tesztelni, hanem később.
2017. aug. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Akkor már nem jön meg,különben nem tudna hova beágyazódni
2017. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem már nem jött meg
2017. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy valakinek később fogan,azt jelenti,hogy később volt ovuláció.Tehát 28 napos ciklus esetén nem a 14 vagy 15.napon,hanem mondjuk 19,20.napon,és mondjuk eleve tolódott volna a menses,vagy már olyat is olvastam,hogy rövidült annyival a luteális fázisa(ovutól a mensesig tartó idöszak.)

Tehát,ha most menses előtt 8 nappal volt ovulációd,akkor lehetsz terhes,és nem is fog megjönni,de ha nem termékenyült meg,akkor is csúszna a mensesed.Ha közvetlenül menses előtt vagytok együtt,akkor igen megjön és következő ciklusban terhes lehetsz,ha korán történik meg az ovuláció,tehát a menseshez képest hamar lesz pozitív a teszt.

Amúgy ha pontos a mensesed,és általában ugyanakkor van ovulációd,akkor nem sok esély van teherbeesésre.Viszont ha nem hőmérőzöl,nem ovutesztelsz,nem tudod mikor van az ovud,hány napos a luteális fázisod,így bármikor lehetsz terhes,nyilván nem mindig ugyanannyi eséllyel!

2017. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es: a beágyazódás az aktus után kb két héttel történik és addigra már felépül az új nyálkahártya, a régi ugyanúgy kilöködik, mintha nem is következett volna be a terhesség.
2017. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 VeDi84 ***** válasza:
Mensi előtt 1 héttel volt peteérésem. Nem jött meg. 6 nap késés után teszteltem halvány pozitívat.
2017. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A beágyazódás a 7. 8. napon kezdődik és kb.5 napig tart.Nem hiszem hogy a nyálkahártya leválik ha már elkezdődött a beágyazódás.Ráadásul többen írták,hogy már nem jött meg nekik.Egy hét amúgy sem lenne elég az új nyálkahártya kellő vastagságához.Ugyanis ha vége a mensinek már el kezd vastagodni és még az ovu után is vastagodik amíg a petesejt le nem ér a mébe.Akárhogy számolom ez min.2 hét.Úgyhogy ha mensi előtt egy héttel esel teherbe akkor nem fog megjöni.,4-es voltam'
2017. aug. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2017. aug. 8. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!