Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhszáj műtét után problémamen...

Méhszáj műtét után problémamentes terhesség?

Figyelt kérdés
Van olyan, akinek méhszáj műtéte volt (rák megelőző állapot miatt), és utána végig ki tudta hordani a babát? Engem műteni kellene, de nem tudom engedjem-e, mert úgy tudom, megnöveli a későbbi koraszülés esélyét :( 3-4 év múlva szeretnénk babát. 20/L
2010. máj. 24. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia,barátnőmet műtötték ilyen dologgal,neki azt mondta az orvos hogy 1 évig nem ajánlatos babát tervezni.A műtét után kb fél évvel "véletlenül" teherbe esett, és most egy gyönyörű 9 hónapos kisfiú anyukája.A terhesség alatt nem volt komplikáció.
2010. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Engem 9 évvel ezelőtt műtöttek és a doki nem mondta, hogy nem szabad egy ideig babát vállalni. Úgy mentem vissza a 6 hetes kontrollra, hogy 4 hetes babás voltam. A kislányom 34 hétre született, 2320 gr-al. Nem volt vele semmi gond, most 8,5 éves és gyönyörű. Viszont én évekig vádoltam magam a koraszülés miatt és 7 évig vártam a tesóval, mert annyira sokkolt, hogy a lányom korán született. Neme tudtam, hogy a műtét volt az oka.Ezt csak most nem rég tudtam, meg, amikor másokkal kitárgyaltuk az ilyen műtéteket és nekik sem volt ajánlott 1/2-1 évig terhesnek maradni. Viszont akinek nagyon sürgős, annak még a várandóság alatt is elvégzik ezt a műtétet. Ilyet is ismerek és neki időre született a babája.
2010. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem nálam se lesz gond, de még kérdéses a műtét is. Másodiknak: elvileg 6hétig nem lehet szeretkezni a műtét után, nem?! Akkor hogy lettél babás?! :D:D
2010. máj. 25. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:
nálam sem volt semmi baj, sőt!veszélyeztetett voltam, mert akit ilyennel műtenek, könnyebben kinyílhat a méhszáj és elvetélhet. Na ehhez képest amikor már szülnöm kellett volna, akkor sem nyílt ki egy centire sem:)) Végül emiatt császár lett belőle.
2010. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Második vagyok!

Ígérem elő fogom venni az orvosi papírjaimat és utána nézek, hogy is volt ez, mert 9 év az 9 év. Én arra sem emlékszem, hogy nem lehetett szeretkezni. Amint megnéztem a papírokat, jelentkezek, mert most már nekem is bogarat tettél a fülembe.

2010. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem két hónapja műtöttek méhszájsebbel. A doki azt mosta, mivel ma már olyan profi a műszeres lehetőség, akár jövő hónapban is jöhet a baba. Nagyon aggódtam, hogy nem szól-e közbe, mert már terveztük a törpit.

No, megműtöttek és kb másfél hétre rá pozit teszteltem. PErsze szaladtam az orvoshoz, hogy nem lesz-e baj, de megnyugtatott, hogy a praxisában idén kb az 50. vagyok ,aki közvetlenül a műtét után fogant meg (az ugyanis jó iedig lúgossá teszti a környezetet és az segít a kis fickóknak).


Egyébként én azt hallottam, hogy sebbel nehezebb babát várni, mert megfertőződhet kifelé jövet, fájdalmasabb az utolsó trimeszter.


24L

2010. máj. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a műtét után nekem azt mondta, 4 napig nem szabad szeretkezni, 10 nap hüvelykúpos kezelés (az alatt szabad). 3 hónap múlva kell kontrollra menni.
2010. máj. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! 10 éve volt conizációm, lézeres, 2000.01.12.én volt, 2000.03.08.án már 6 hetes kismama voltam!!! 36.hétre jött a lányom, 3150 gr, és 53 cm volt:)! Azért jött előbb, mert a doki olyan infúziót adott amit nem kellett volna....utána még született két lányom! Nekem az orvos azt mondta , nyugodtan lehet szülni bármikor, és nagyon jó orvosom van. Hollandiából hozzá járnak. Szóval ne félj. További szép napot.
2010. máj. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a műtétet nem ugyanaz az orvos csinálta akinél szültem!!!
2010. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A conizációt az első p3 eredmény után nem csinálják meg, csak a következőnél.

nekem februárban lett p3, akkor kaptam immunerősítőt, krémet, és azt mondta a doki vírusfertőzés 3 hónap múlva kontroll. Most mentem vissza, és jó lett az eredmény (hála Istennek), p1 lett.

2010. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!