Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek, Gravida...

Mi a véleményetek, Gravida vagy Elevit? Ha túl sokáig nem jössze a baba, nem alakulhat ki vitamin túladagolás? Pl. A zsírban oldódó A vagy D vitamin esetében

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
én azt javasolnám neked, hogy amíg nem jön, addig csak az esélyes napokon szedd: tehát ovu-tól a menzesz napjáig, ha megjött. így nem fog felhalmozódni egyik vitamin sem.
2010. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
mindkettő jó, de ez terhes vitamin. próbálkozás alatt bőven elég a Folsavat szedni, és ha már terhes leszel, jöhet a vitamin de azt sem kell szedni végig.
2010. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Egy bogyóban egy napi adag van a szírban oldódó vitaminokból is. A-vitaminból meg kifejezetten kevés van benne, még egynapi adag sincs. Napi egy bogyót szedve a felhalmozódás egyszerűen lehetetlen.


Én nem értem, hogy értelmes emberek a 21. században miért félnek a magzatvédő vitaminoktól, pláne hogy miért beszélnek le másokat róla... Nem a folsav az egyetlen magzatvédő vitamin, a többit is szedni kell! (Értem ez alatt a B-vitaminokat.)

2010. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most voltam 1 hete dokinál,mert tervezzük a 2.babát.Azt mondta,hogy amíg próbálkozunk,addig az elevitet minden 2.nap szedjem,és ha terhes leszek,onnantól kezdve pedig naponta.Úgyanígy csináltam az első babámmal is és nem lett nagy súlyú:3450g,ami átlagos súlynak számít.
2010. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én dokim is azt javasolta, hogy minden második nap vegyek be Elevitet vagy Gravidát. De azt is mondta mellette, hogy sok friss gyümölcsöt, zöldséget egyek, inkább abból próbáljak vitamint bevinni.

Most felváltva szedem az Elevitet és a folsavat. Így pont jó, mert nekem az Elevit borzalmas székrekedést okoz.

2010. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Gravidától hasmenésem lett. Ezt mondtam is dokinak, aki azt mondta, hogy ezeket elég terhesség alatt szedni, most szedjek inkább Femibiont, mert bár az terhesvitamin, abból valahogy jobban felszívódik a folsav....szóval én most ezt szedem.
2010. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!