Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes tesztelnem vagy...

Mikor érdemes tesztelnem vagy orvoshoz nennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Augusztus 9-én vettem be az utolso bogyomat, 12-én meg is jött a vérzés,15-ig tartott! Pár napja nagyon szurkál, görcsöl jobb oldalt a hasam, és megnött az étvágyam, fehér sürü a folyásom van és sürübben járok pisilni, ezen kivül más tünetem nincs, ami terhességre utalna. Tudom hogy ezek a tünetek a menstruácio közeledtét is jelzi, de eddig nem voltak semmi ilyen tüneteim mensi elött. Nyilván azért is mert gyogyszert szedtem. Egyébként reggel teszteltem, negativat, de valahogy mégis ugy érzem ,na jo inkább szeretném :) hogy baba van a dologban. A kérdésem az lenne hogy szerintetek van esély az elsö gyogyszermentes honapban teherbe esni? Mert ugye a gyogyszer miatt most fogalmam sincs hogy mikor volt peteérésem vagy volt e egyáltalán... de azért 6-a van, most már lassan meg kellene jönnie, nem? Szerintetek meddig várjak a teszt csinálással vagy mikor menjek orvoshoz? Ha terhes is lennék még csak két három hetes lehet, azt mikor mutatná ki a teszt vagy az orvos? Köszönöm ha válaszoltok! Szép estét!

2017. szept. 6. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen hosszuak a ciklusaid. Bogyo mellett gondolom 28 nap volt. Tehát azzal számolva szerintem péntekig várj, ha nem jön meg, tesztelhetsz. Ha terhes vagy akkor az utolsó menzesz első napjától kell számolni, tehát mire kimarad a mensid, addigra 4 hetes vagy. Dokihoz 7 hetesen érdemes menni, addig ugyis csak jeleket lát, viszont 7 hetesen már van szivverése is. De ha vérzel vagy úgy érzed valami nem jó, akkor menj dokihoz. Drukkolok neked. :)
2017. szept. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem első gyógyszermentes ciklusban a 13. ciklusnapon volt peteérés, a másodikban már csak a 21. napon, a harmadikban már Clostyt kaptam progeszteron gyengeség miatt (mensi előtt egy héttel már pecsételtem mindkét ciklusban). De tudtam, hogy volt peteérés, mert vezettem hőgörbét, neked is érdemes lenne, máskülönben nem tudhatod, mikor érdemes tesztelni, vagy volt-e tüszőrepedés a ciklusban. Csak az én példámból, teljesen máskor lehet tesztelni és máskor késik már egy 13. vagy egy 21. napi repedéses ciklusban! Elsőben 27. naptól késik/érdemes tesztelni, a másodikban csak a 35. naptól.


Mivel most nem vezettél görbét, így jobb híján kezdj el tesztelgetni néhány naponta, ha továbbra sem jön meg. Ma vagy a ciklus 26. napján, szerintem a 28. naptól kezd el ezt.


Orvoshoz az első pozitív teszt után 10-14 nappal érdemes először menni, előtte nem fog semmit látni. Akkor is még csak petezsákot max., amiből tudod, hogy jó helyen van, de ilyenkor vissza kell menni 1-2 hét múlva a szívhang miatt. Ha nincs panasz, nyugodtan meg lehet várni a szívhang idejét 7 hetesen, ez kb. 3 hét az első pozitív teszttől.

2017. szept. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok! Egy két hetet várok, aztán ha addig sem jön meg akkor tesztelek! Addig megprobálok türelmes lenni de akkor ugyis tudjátok milyen nehéz :)
2017. szept. 7. 10:28
 4/7 A kérdező kommentje:
2.válaszolo! Neked mikor sikerült a baba a gyogyszer után?
2017. szept. 7. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem írtam? Rögtön abban az első Clostys ciklusban kétpetéjű ikrek (fiú-lány). 😁 Ma töltöttük a 28. hetet.


Nagyon tudom ajánlani a hőmérőzést, főleg gyógyszer után, hogy lásd, mi a helyzet. Az orvosnak is nagyon informatív! Sok sikert! 😊


#2

2017. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ááááááá, de jo! Hát szivböl gratulálok! Az én férjem is iker, szoval... :)))) beszéltünk már rola, bár én azt hiszem sirnék is meg nevetnék is! :))

Majd irok mindenképp hogy hogyan "alakultam", jo?

Nektek pedig jo egészséget és boldog babák várást ;)

2017. szept. 7. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm! A férjed nem számít ikres szempontból, csak a te NŐI felmenőid, de ebbe most nem mélyednék bele. Lényeg, hogy nem nagyobb az esélyetek ikrekre, mint másnak, ne aggódj! Nekem is a gyógyszer miatt érett több pete.


Persze, írd meg mizu! Pár nap múlva én ellőnék egy tesztet... 😉

2017. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!